Redakcja

Cieszymy się, że możemy tworzyć dla was artykuły. Zapraszamy do lektury.

Granie na czekanie Plus

Posted by

granie na czekanie Plus czasoumilacz

Granie na czekanie czy inaczej Czasoumilacz to jedna z usług dla klientów sieci Plus. Jeżeli masz więcej jak 20 lat, zapewne pamiętasz reklamy, w których chwalono się tą funkcjonalnością. Obecnie klienci częściej zadają pytanie jak wyłączyć granie na czekanie w Plus niż jak aktywować Czasoumilacz. Praktycznie każdy operator komórkowy posiada w swojej ofercie odpowiednik Czasoumilacza i wszędzie działa on na podobnych zasadach. Tym razem skupimy się konkretnie na Czasoumilaczu czyli usłudze grania na czekanie w Plus. Sprawdzimy, jak zmienić piosenkę oraz jak wyłączyć granie na czekanie.

Granie na czekanie – Czasoumilacz Plus jak działa?

Powinniśmy być szczegółowi, dlatego należy zaznaczyć, że w Plus występuje Czasoumilacz, a granie na czekanie to pojęcie ogólne, które zostało zaadaptowane przez inną sieć komórkową.

Czasoumilacz ma bardzo prostą zasadę działania, aktywowanie usługi zmienia sygnał oczekiwania na połączenie, na dowolny ustalony przez użytkownika. Osoba dzwoniąca do Ciebie może słuchać w tym czasie pliku muzycznego, który aktywujesz w usłudze. Jednocześnie do uszu dzwoniącego dochodzą odgłosy standardowego sygnału połączenia, ale są ściszone.

Co ciekawe Czasoumilacz pozwala personalizować utwory zależnie od tego kto do Ciebie dzwoni. O tym jak zmienić pioenkę w Czasoumilaczy w dalszej części artykułu.

Czasoumilacz posiada limit długości odtwarzania utworu wynoszący 60 sekund, a gdy mamy aktywną pocztę głosową Plus, ten czas skrócony jest do 25 sekund.

Usługa grania na czekanie w Plus dostępna jest dla wszystkich klientów zarówno tych mających ofertę na kartę jak i abonament.

Czytaj również  Poczta głosowa Play jak wyłączyć – odsłuchać – jaki numer

Ile kosztuje Czasoumilacz Plus?

Czasoumilacz nie jest domyślnie włączony, jeśli chcesz z niego skorzystać musisz dokonać prostej aktywacji. To co istotne, to fakt że jak każda usługa abonamentowa tak i ta pobiera co 30 dni z Twojego konta określoną kwotę.

 • Czasoumilacz kosztuje 2,02 zł z VAT
 • Opłata pobierana jest co 30 dni

W przypadku telefonów na kartę kwota odliczana jest ze stanu konta, natomiast osoby płacące abonament będą miały doliczoną wartość grania na czekanie do faktury. Warto wspomnieć również o dodatkowych kosztach jak:

 • Aktywacja nowego utworu przez SMS pod numerem 333 – 2,52 zł z VAT
 • Każda minuta połączenia z numerem *333 – 0,48 zł z VAT

Jak włączyć Czasoumialacz Plus?

Żeby włączyć usługę Czasoumilacz musisz ustawić utwór, który ma być odtwarzany podczas oczekiwania na połączenie. Jeżeli nie masz własnego pomysłu możesz skorzystać z gotowych utworów:

Zasada włączenia usługi jest bardzo prosta:

 1. Wejdź na stronę czasoumilacz.pl
 2. Znajdź utwór, który ma być grany jako Czasoumilacz
 3. Kliknij Kupuję
 4. Pojawi się informacja z kodem SMS jaki należy wysłać pod numer 333
 5. Wyślij kod i granie na czekanie zostanie aktywowane

Prawidłowe wykonanie operacji zostanie potwierdzone wiadomością SMS. Plus czasem udostępnia materiały reklamowe jak ulotki, w których również zawarte są kody. Wtedy wystarczy przepisać kod utworu i wysłać kod pod numer 333.

Pamiętaj, że ten numer traktowany jest jako premium SMS i musisz mieć włączone usługi premium SMS w swoim telefonie, inaczej będzie blokada na pobranie pliku.

Jak wyłączyć granie na czekanie Plus?

Zajmijmy się teraz tym jak wyłączyć granie na czekanie Plus. Jeżeli uznasz, że czasoumilacz jest Ci zbędny albo po prostu nie chcesz dłużej za niego płacić masz kilka sposobów na jego wyłączenie. Pamiętaj jednak, że wiąże się to z usunięciem wszystkich utworów.

Czytaj również  Waga w telefonie

Jak wyłączyć Czasoumilacz przez SMS

Najprostszą i najszybszą metodą na wyłączenie grania na czekanie w Plus jest wysłanie bezpłatnego SMS, który w ciągu 24h wyłączy usługę.

 1. Wyślij SMS o treści DEZAKTYWACJA na numer 80333
 2. Dostaniesz SMS z pytaniem czy jesteś pewny Dezaktywacji Konta
 3. Wyślij TAK na nr 80333
 4. Dostaniesz potwierdzenie wyłączenia usługi „Dezaktywacja konta została przeprowadzona pomyślnie”.

Jak wyłączyć Czasoumilacz przez infolinię?

Najskuteczniejszą metodą, która zawsze działa jest wyłączenie Czasoumilacza przez infolinię pod numerem 601102601. Ta opcja dostępna jest dla osób posiadających abonament.

Jak wyłączyć Czasoumilacz przez BOK?

Ostatnia metoda polega na udaniu się do Salonów Sprzedaży Plus lub skorzystania z maila w celu złożenia prośby o wyłączenie usługi.

Czasoumilacz Plus jak zmienić piosenkę?

Jeżeli wśród bogatej biblioteki utworów Plus nie znajdziesz tego, który chcesz ustawić w graniu na czekanie, możesz zmienić piosenkę na własną.

 1. Zaloguj się na stronie czasoumilacz.pl
 2. Wybierz opcję Dodaj nowe nagranie
 3. Wgraj własny utwór

Gotowe, Twoja piosenka w Czasoumilaczu została zmieniona. Jeżeli posiadasz telefon z systemem Android możesz zarządzać utworami z poziomu aplikacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *