Redakcja

Cieszymy się, że możemy tworzyć dla was artykuły. Zapraszamy do lektury.

Granie na czekanie Play

Posted by

granie na czekanie play muzyka na czekanie

Muzyka na czekanie Play to usługa znana przez wiele osób jako granie na czekanie. Ta funkcjonalność dostępna jest u operatorów komórkowych od kilkunastu lat i w początkowym okresie była mocno promowana. Dzisiaj już mniej osób jest zainteresowanych graniem na czekanie, ale wciąż wystarczająco dużo by odpowiedzieć na najistotniejsze pytania. W przypadku Muzyki na czekanie najczęściej pytacie o to jak ją wyłączyć, czy jak wgrać swój utwór. Sprawdźmy zatem jak wyłączyć granie na czekanie w Play oraz jak zmienić piosenkę.

Muzyka na czekanie Play

Popularne nazewnictwo „granie na czekanie” w Play nosi nazwę Muzyka na czekanie i chociaż niczym się nie różni od podobnych usług konkurencji jak np. Czasoumilacz to warto uściślić tę kwestię.

Muzyka na czekanie w Play opiera się na sprawdzonej metodzie działania, która zamiast standardowego sygnału połączenia gra konkretny utwór, który wybierzesz. Osoba dzwoniąca wciąż słyszy sygnał nawiązywania połączenia, ale jest on cichszy, żeby nie zakłócać utworu. Odgrywanie piosenki kończy się wraz z odebraniem przez Ciebie telefonu lub uruchomieniem poczty głosowej.

Usługa Muzyka na czekanie jest dostępna dla wszystkich Abonentów i Użytkowników ofert głosowych Play.

Ile kosztuje Muzyka na Czekanie?

Muzyka na czekanie jest jedną z tych usług, która nie jest domyślnie włączona. Jej aktywacja jest bezpłatna, ale utrzymanie to opłata w wysokości 2 zł, jest to stały koszt miesięczny (30 dni). Granie na czekanie w Play można wyłączyć w dowolnym momencie. Należy pamiętać również o opłacie za ustawienie utworu, która również wynosi 2 zł.

 • Koszt ustawienia jednego utworu – 2 zł
 • Koszt miesięczny za utrzymywanie usługi – 2 zł
 • Aktywacja jest bezpłatna
 • Dezaktywacja jest bezpłatna
Czytaj również  Barometr w telefonie

Przy pierwszym zakupie zapłacisz za wybrany dźwięk oraz abonament – Karta i MIX zapłaci proporcjonalnie do liczby dni pozostałych do końca miesiąca, Abonament – proporcjonalnie do liczby dni do końca okresu rozliczeniowego. Kolejne opłaty w MIX i na kartę pobierane są pierwszego dnia każdego miesiąca a w przypadku abonamentu jest to pierwszy dzień okresu rozliczeniowego.

Jeżeli rozmyślisz się z utworu, który jest obecnie grany, możesz go w dowolnym momencie zmienić ponosząc wyżej wspomniany koszt 2 zł, nie ma limitu zmian utworów.

Muzyka na czekanie Play jak włączyć?

Teraz gdy już masz wszystkie kluczowe informacje na temat tego jak działa i ile kosztuje Muzyka na czekanie w Play, możemy przejść do kwestii technicznych. Pierwszą z nich jest to jak aktywować granie na czekanie Play. Metod na to jak włączyć Muzykę na czekanie jest bardzo wiele:

 • Wprowadź szybki kod *111*18*1# i zatwierdź zieloną słuchawką
 • Wyślij SMS z kodem piosenki na numer 333
 • Skorzystaj ze strony play.pl/czekanie lub muzykanaczekanie.play.pl
 • Zadzwoń pod *133
 • Skorzystaj ze strony 24.play.pl

Granie na czekanie Play jak wyłączyć kodem?

Jeżeli Muzyka na czekanie Ci się znudziła albo nie chcesz za nią płacić masz możliwość dokonania darmowej rezygnacji. Istnieje kilka sposób na wyłączenie grania na czekanie w Play a najbardziej popularnym są ekspresowe kody:

 • *111*19*2# – wprowadź kod i zatwierdź zieloną słuchawką
 • *111# – wprowadź kod i wybierz odpowiednią opcję

Wybierz jedną z wyżej opisanych metod w celu wyłączenia Muzyki na czekanie albo skorzystaj z kolejnych metod.

Muzyka na czekanie Play jak wyłączyć przez SMS?

Możesz również wyłączyć Muzykę na czekanie w Play przez wiadomość SMS, ale licz się z kosztami jak za wysłanie standardowej wiadomości SMS.

 • Wyślij SMS o treści „NIE” pod numer 3000
Czytaj również  Okres rozliczeniowy Plus

Wyłącz granie na czekanie w Play24

Jedną z lepszych metod na zarządzanie usługami w telefonie jest zainstalowanie aplikacji Play24. Znajdziesz w niej również opcję na wyłączenie i włączenie Muzyki na czekania.

 1. Zjedź na dół do sekcji Dla Ciebie
 2. Wybierz Rozrywka i Użyteczne
 3. Wyłącz Muzykę na czekanie

Play Muzyka na czekanie własny utwór

Ostatnim zagadnieniem, które chcemy poruszyć jest wgranie własnego utworu w usłudze Muzyka na czekanie. Jak zmienić muzykę na czekanie w Play na własną?

 1. Wejdź na stronę https://muzykanaczekanie.play.pl/start.html
 2. Znajdź sekcję „Wgraj własne MP3”
 3. Zaloguj się podając swój numer i przepisując kod, który otrzymasz w SMS
 4. Wybierz „Wczytaj MP3”
 5. Wybierz z dysku plik
 6. Załaduj utwór

Jak widzisz wgranie własnego utworu jest bardzo proste i nie powinno sprawić Ci większych problemów. Koszt własnego utworu to również 2 zł z VAT.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *