Redakcja

Cieszymy się, że możemy tworzyć dla was artykuły. Zapraszamy do lektury.

Godziny księgowania Santander – sesje przychodzące i wychodzące

Posted by

godziny księgowania santander sesje

Bankowość internetowa jest dziś dla nas czymś tak powszechnym, że raczej nikt już sobie nie wyobraża chodzenia z każdym przelewem na pocztę. Obecnie szybkie przelewy internetowe stały się tak bardzo popularne, że rozliczamy się w ten sposób tak często, jak to tylko możliwe.

Warto jednak podkreślić, że poszczególne banki różnią się od siebie, szczególnie jeśli chodzi o godziny sesji przelewowych. Santander bank jest jednym z najpopularniejszych banków w Polsce, dlatego godziny księgowania Santander są dla wielu osób kluczową informacją. Jak wyglądają przelewy w Santander bank i jak długo idzie przelew walutowy? Zapoznaj się z wiedzą, która z pewnością Ci się przyda, nawet jeśli nie posiadasz konta w Santanderze! Jeżeli dysponujesz kontem w mBanku sprawdź godziny księgowania mBank.

Godziny księgowania Santander

Santander to jeden z największych banków w Polsce. Do roku 2018 znany był pod nazwą Bank Zachodni WBK. Warto podkreślić, iż jest to 3 bank w Polsce pod względem wartości aktywów, co pokazuje ogromną popularność tego banku.

Bank Santander ma konkretne godziny księgowania przelewów, co pokazuje, w których godzinach można spodziewać się wpływu przelewu na konto, oraz wyjścia przelewu zewnętrznego. Santander w swojej ofercie posiada kilka rodzajów przelewów (np. walutowy), jednakże podstawowym i najczęściej wybieranym jest zdecydowanie przelew Elixir santander.

Warto podkreślić, iż ELIXIR to elektroniczny system rozliczeń międzybankowych. System ten pozwala na realizację przelewów pomiędzy poszczególnymi bankami w Polsce. Zdecydowana większość banków posiada trzy sesje przelewowe przelewów Elixir.

Czytaj również  Ile kosztuje kilogram puszek i ile puszek na kilogram?

Jak wygląda księgowanie przelewów santander, jeśli chodzi o Elixiry? Santander dokładnie tak jak większość banków księguje przelewy Elixir podczas trzech sesji księgowania.

Sesje przychodzące Santander

Santander sesje przychodzące oznaczają godziny, w których księgowane są przelewy z innych banków na konto banku Santander. Przelew wysłany z innego banku zostanie zaksięgowany w Santanderze podczas następujących godzin sesji przychodzących:

 • Sesja I Elixir – 11.00
 • Sesja II Elixir – 15.00
 • Sesja III Elixir – 18.00

Warto podkreślić, że sesje przychodzące Santander Bank Polska dość dokładnie pokładają się z sesjami przelewów innych banków, dzięki czemu oczekiwanie na przelew Elixir nie trwa długo. Nie należy zapominać także o fakcie, iż przelewy Elixir wykonywanie są wyłącznie w dni robocze, czyli od poniedziałku do piątku. Dlatego też, jeżeli przelew zostanie wysłany na konto w Santander Bank w piątek wieczór, to spodziewać się go możemy dopiero w poniedziałek przy pierwszej sesji przelewów przychodzących santander.

Sesje wychodzące Santander

Santander sesje wychodzące, to przelewy, które przesyłamy z banku Santander do innych banków. Księgowanie santander przelewów wychodzących wygląda następująco:

 • Sesja I Elixir – 8.15
 • Sesja II Elixir – 12.15
 • Sesja III Elixir – 14.45

Trzeba pamiętać, że w przypadku zlecenia przelewu do zewnętrznego banku po godzinie 14.45 należy spodziewać się natychmiastowego obciążenia konta, zaś przelew zostanie wysłany dopiero na początku następnego dnia roboczego. Jest to dość istotna wiadomość, szczególnie w przypadku ważnych przelewów, które musimy wykonać. Warto o tym pamiętać, jeżeli nie chcemy wydawać dodatkowych pieniędzy na przelew ekspresowy.

Jak długo trzeba czekać na przelew w Santander?

Jest to dość często zadawane pytanie w sieci, dlatego warto rozwiać wszelkie wątpliwości. Księgowanie pieniędzy santander odbywa się według wyżej wymienionych sesji przelewowych Elixir. To, jak długo trzeba czekać na konkretny przelew uzależnione jest od wielu różnych czynników, takich jak rodzaj banku, i czas wysłania takiego przelewu.

Czytaj również  Karta lunchowa Edenred

Ostatnie księgowanie santander odbywa się o godzinie 14.45, dlatego w przypadku oczekiwania na przelew z banku santander należy wykonać przelew przed tą godziną, aby przelew został zrealizowany tego samego dnia.

W przypadku oczekiwania na przelew przychodzący w banku Santander należy założyć, że zostanie od dostarczony od jednego dnia roboczego, do nawet kilku, w przypadku wysłania przelewy w piątek wieczorem.

Wiedza ta jest dość przydatna, szczególnie w przypadku pilnego oczekiwania na przelew przychodzący. Jeżeli bardzo zależy nam na czasie, to warto wówczas rozważyć przyśpieszony Elixir, którego nazwa brzmi Express Elixir.

Ile trzeba czekać na przelew wewnętrzny w Santander?

Przelewy wewnętrzne to bardzo wygodna i praktyczna rzecz, szczególnie w przypadku przelewów biznesowych. Posiadanie konta w tym samym banku pozwala przesyłać przelewy Elixir natychmiastowo.

Warto podkreślić, że taki błyskawiczny przelew jest całkowicie bezpłatny, ponieważ realizowany jest on pomiędzy dwoma rachunkami tego samego banku. W Santander Bank przelew wewnętrzny natychmiastowo wpływa na podane przez nas konto. To samo dotyczy przelewu, który ma przyjść na nasze konto.

Jak przyspieszyć przelew Elixir?

Sesje przelewowe potrafią skomplikować życie szczególnie wtedy, gdy potrzebne jest szybkie przesłanie pieniędzy na dane konto. Zapomniana rata za telewizor, przelew pieniędzy za wynajem mieszkania, rodzeństwo w pilnej potrzebie. Takie sytuacje zawsze wymagają natychmiastowego przepływu gotówki, dlatego sesje Elixir mogą być po prostu za wolne.

W przypadku nagłych i awaryjnych sytuacji warto skorzystać z przelewu Express Elixir, zamiast czekać na santander godziny przelewów wychodzących i przychodzących. Warto jednak pamiętać, iż Express Elixir jest dodatkowo płatny, jednakże w przypadku nagłych i awaryjnych sytuacji, ta drobna opłata warta jest natychmiastowego zażegnania problemu.

Czas oczekiwania na przelew walutowy w banku Santander

Przelewy zagraniczne są obecnie coraz częstszą formą przelewów, ze względu na globalizację. Dlatego też warto wiedzieć jak wygląda santander księgowanie przelewów walutowych.

Czytaj również  Gdzie sprzedać złoto

Płatności UUP w EUR:

 • Zwykły – w następnym dniu roboczym po dniu zlecenia przelewu przez zleceniodawcę.
 • Ekspresowy – w tym samym dniu roboczym w którym zleceniodawca zlecił przelew.

Przelewy SEPA:

 • Zwykły – następny dzień roboczy po dniu zlecenia przelewu.

Inne płatności w obcej walucie:

 • Zwykły – w drugim dniu roboczym po zleceniu przelewu.
 • Pilny – dotyczy on walut w EUR, USD, GBP, PLN i wykonywany jest w następnym dniu roboczym.
 • Ekspresowy – także dotyczy on walut w EUR, USD, GBP, PLN z tą różnicą, że wykonywany jest w tym samym dniu roboczym.

Godziny księgowania przelewów Santander – podsumowanie

Podsumowując warto znać godziny księgowania santander, zarówno w przypadku posiadania tam konta, jak i w sytuacji kiedy oczekujemy na przelew przychodzący z tego banku. Księgowanie pieniędzy santander jest bardzo zbliżone do sesji przelewowych innych dużych banków, dzięki czemu przelewy Elixir przechodzą pomiędzy bankami bardzo sprawnie, pod warunkiem, że wyśle się je przed ostatnią sesją przelewów wychodzących. Przydatną informacją jest także księgowanie przelewów walutowych w santanderze, ze względu na coraz częstsze przelewy tego typu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *