Redakcja

Cieszymy się, że możemy tworzyć dla was artykuły. Zapraszamy do lektury.

Godziny księgowania Credit Agricole – sesje przychodzące i wychodzące

Posted by

Credit Agricole godziny przelewow sesje przychodzace wychodzace

Wygoda to coś, co definiuje dzisiejsze czasy i nie obyłoby się bez przeniesienia bankowości do Internetu, gdzie wysłanie przelewu, zlecenie przelewu stałego, wzięcie pożyczki, wyrobienie nowej karty debetowej/kredytowej, doładowanie telefonu czy BLIK jest tak proste i szybkie, że niemal nie zwracamy uwagi na to, jak dużo czasu się dzięki temu oszczędza. Bankowość internetowa jest więc czymś, bez czego trudno byłoby sobie obecnie wyobrazić codzienne funkcjonowanie – szczególnie firm, które wiele zyskują na tego typu rozwiązaniu.

Dlatego bardzo ważne jest, by wiedzieć, kiedy bank w którym posiadamy oszczędności ma godziny przesyłania pieniędzy. Księgowania Credit Agricole są zaplanowane na taki okres czasu, by każdy mógł wysłać lub odebrać przelew bardzo szybko, jednak by zmaksymalizować tą szybkość, dobrze jest wiedzieć, kiedy są konkretne sesje.

Credit Agricole godziny księgowania przelewów

Księgowania Credit Agricole są dostosowane do ogólnych standardów systemu rozliczeniowego, dzięki czemu w większości banków godziny są do siebie bardzo zbliżone. Ułatwia to cały proces, gdyż umożliwia szybsze „przejście” przelewu przez system. Oczywiście przelew możemy wysłać o każdej porze dnia i nocy, nie licząc okresów, kiedy bank przerwę techniczną.

To o której przelew zostanie zaksięgowany u odbiorcy wiąże się natomiast z tym, w której sesji zostanie rozpatrzony przez system rozliczeniowy i wysłany do konkretnego banku. Sesje Credit Agricole są wyznaczone na trzy ramy czasowe, zarówno jeśli chodzi o sesje przychodzące Credit Agricole, jak i sesje wychodzące Credit Agricole.

Credit Agricole sesje przychodzące

Są one szczególnie ważne, kiedy oczekujemy na ważny przelew, czasami już kilka godzin opóźnienia potrafi stworzyć wiele problemów, dlatego najlepiej będzie zaplanować wszelkie przelewy w taki sposób, by przychodziły one w konkretne sesje. Przelewy Credit Agricole mają bardzo klarowne sesje wychodzące oraz przychodzące, dlatego można sprawnie zaplanować, kiedy przelewy mają przyjść.

  • Sesja I – godzina 11:00
  • Sesja II – godzina 15:00
  • Sesja III – godzina 17:00
Czytaj również  Orlen Vitay – punkty za paliwo

Oczywiście wszystkie te sesje obowiązują w dniach roboczych, gdyż banki w weekendy oraz święta nie są otwarte.

Credit Agricole sesje wychodzące

O ile w wielu innych bankach są to trzy strefy czasowe, które dzielą się na trzy poszczególne sesje, to sesje wychodzące Credit Agricole są bardzo jasno i klarownie oznaczone.

  • Jeżeli przelew został wysłany do godziny 14:30 w dniu roboczym – zostanie on dostarczony tego samego dnia
  • Jeżeli przelew został wysłany po godzinie 14:30 dnia roboczego – zostanie on dostarczony najpóźniej następnego dnia roboczego.
  • Jeżeli przelew został wysłany w dzień wolny – zostanie on dostarczony pierwszego dnia roboczego po dniu wolnym.

Jest to więc bardzo łatwe do zrozumienia i nie trzeba rozmyślać nad sesjami przelewów i która z nich będzie odpowiadać za przelew tego samego dnia, a która za przelew na następny dzień.

Sesje ELIXIR Credit Agricole

Czym są sesje ELIXIR? Jest to nic innego, jak wszelkie przelewy wysyłane z jednego do drugiego oddziału banku, czyli inaczej międzyoddziałowe. Wówczas przelew musi przejść przez system rozliczeniowy, który właśnie nazwany został ELIXIR.

Dlatego też wszelkie przelewy wysyłane w kraju, są realizowane za pośrednictwem systemu rozliczeniowego ELIXIR. Działa to na dosyć prostej zasadzie, która tłumaczy, dlaczego niektóre przelewy księgowane są dopiero następnego dnia roboczego.

Jest to związane z tym, że każdy przelew musi przejść przez dwie sesje ELIXIR. Pierwsza z nich to sesja wychodząca konkretnego banku, druga zaś to sesja przychodząca w banku odbiorcy. Dlatego też sesje ELIXIR Credit Agricole są realizowane w taki a nie inny sposób.

Credit Agricole przelewy zagraniczne

Zarówno w samym banku, jak i telefonicznie lub internetowo można wysłać przelew zagraniczny. Nie jest to trudne, jednak nieco różni się do tradycyjnego przelewu wewnątrzkrajowego. Przelew jest wykonywany w systemie SEPA, dlatego można wysłać go do każdego, kto istnieje w tym systemie i z niego korzysta na terenie UE, w EURO. Ponadto można wykonać przelew w systemie SWIFT.

Czytaj również  Jak sprawdzić Nip osoby fizycznej – prywatnej

Credit Agricole przelewy w weekend

Możliwe są przelewy wykonywane w weekend wówczas, kiedy zlecimy przelew ekspresowy lub wyślemy pieniądze do konta w tym samym banku. Wówczas przelew nie musi przechodzić przez system ELIXIR, dzięki czemu pieniądze znajdą się na koncie odbiorcy natychmiast.

Przelew expresowy Credit Agricole

Koszt tego przelewu dla wszystkich kont oprócz konta VIP, wynosi 5 zł. Dla konta VIP jest on całkowicie darmowy. Możliwe jest również wykonanie przelewu BLIK na numer telefonu, dzięki czemu pieniądze zostaną wysłane natychmiastowo.

Księgowania Credit Agricole są bardzo łatwe do zrozumienia i dzięki nim można zaplanować przelewy w taki sposób, by pokrywały się  oczekiwaniami. Sesje przychodzące Credit Agricole rozpoczynają się o godzinie 11:00, a sesje wychodzące Credit Agricole są zrobione w taki sposób, że przelew wysłany do 14:30 zostanie zaksięgowany jeszcze tego samego dnia roboczego. Teraz już bez obaw można sobie odpowiedzieć na pytanie: „Credit Agricole o której przelewy?”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *