Glukoza gdzie kupić

Glukoza jest człowiekowi niezbędna do prawidłowego funkcjonowania. Wszystkie spożywane przez nas węglowodany przekształcane są do glukozy, gdyż tylko w takiej postaci mogą być wykorzystane przez komórki organizmu. Nasz organizm potrzebuje glukozy do pracy mięśni szkieletowych oraz mózgu, substancja ta stanowi także niezbędny składnik do rozwoju płodu. Czym jest glukoza, jakie ma właściwości i gdzie można kupić glukozę spożywczą?

Glukoza – dlaczego warto kupić?

Istnieje kilka rodzajów glukozy, a jednym z nich jest tzw. glukoza krystaliczna, która w przemyśle spożywczym stosowana jest jako zamiennik białego cukru. Występuje ona w postaci drobnokrystalicznego białego proszku i otrzymywana jest w procesie hydrolizy skrobi. Glukoza krystaliczna stosowana jest między innymi w przemyśle:

 • spożywczym;
 • farmaceutycznym;
 • chemicznym.

Glukozę krystaliczną stosować można także do słodzenia herbaty lub kawy, a także jako dodatek do różnego rodzaju deserów. W stanie wolnym glukoza obecna jest między innymi w owocach i miodzie.

Celem dostarczania glukozy z zewnątrz jest podniesienie poziomu cukru we krwi. Produkt dedykowany jest przede wszystkim osobom o niskim stężeniu tego czynnika lub sportowcom, którym zaleca się uzupełnianie glukozy po intensywnych treningach.

Glukozę warto stosować przy stanach abstynencji nikotynowej, hiperglikemii poinsulinowej, a także w przypadku stosowania diety niskowęglowodanowej. Gdzie kupić glukozę krystaliczną?

glukoza gdzie kupic

Glukoza – gdzie kupić stacjonarnie?

Glukozę spożywcza można kupić w wielu punktach. Jest to standardowy element oferty większości aptek, dlatego nie musimy długo szukać, jeżeli zależy nam na zakupie glukozy w celach medycznych.

 • Apteki
 • Sklepy z odżywkami dla sportowców
 • Auchan
 • E.leclerc
 • Carrefour

Opakowanie glukozy bez problemu znajdziemy także w sklepach z suplementami diety dla sportowców, gdyż osoby aktywne często wybierają ten produkt jako wsparcie swojego jadłospisu.

Glukozę w proszku znaleźć można także w niektórych sklepach medycznych oraz punktach, oferujących produkty zdrowe. Cena za saszetkę glukozy w proszku 75 g wynosi ok. 3-5 złotych.

Glukoza – gdzie kupić przez internet?

Dokonując zakupów w sieci glukozy najlepiej szukać w aptekach internetowych, gdyż to one stanowią największą grupę dystrybucyjną tego typu produktów.

Glukoza spożywcza to jednak dość popularny towar, dlatego nie powinniśmy mieć problemu ze znalezieniem ofert na portalu aukcyjnym Allegro oraz innych stronach internetowych, także tych, oferujących suplementy diety lub po prostu artykuły spożywcze.

 • Ceneo
 • Allegro
 • doz.pl
 • sklepzielarski24.pl

W sieci łatwiej będzie nam też znaleźć glukozę w innej postaci niż w proszku, można ją otrzymać także w płynie, tabletkach czy w formie żelu.

Glukoza to substancja, której organizm każdego człowieka potrzebuje. Przekształcane w nią są węglowodany, dostarczane z pożywienia, jednak w niektórych sytuacjach konieczne może być uzupełnianie glukozy w postaci suplementacji.

Najpopularniejszym rodzajem tego składnika jest glukoza krystaliczna, gdzie kupić opakowanie takiego produktu? Najlepiej szukać go w aptekach, gdyż większość takich punktów posiada glukozę w stałej ofercie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *