Genisteina gdzie kupić

Estimated read time 3 min czytania

Genisteina zaliczana jest do grupy związków, nazywanych izoflawonami sojowymi. Występuje głównie w soi oraz produktach sojowych i niektórych produktach roślinnych. Jest to dość popularny antyoksydant, znany ze swojego działania neutralizującego wolne rodniki. Jakie właściwości ma genisteina, gdzie kupić taki produkt i dlaczego warto to zrobić?

Genisteina – dlaczego warto kupić?

Genisteina jest bardzo często stosowana w kosmetykach, gdyż wykazuje korzystne działanie na skórę. W przemyśle spożywczym znalazła zastosowanie jako suplement diety, który może nasilać (bądź osłabiać, w zależności od płci) działanie hormonów płciowych, gdyż wykazuje działanie podobne do żeńskich estrogenów. Genisteina uważana jest także za dobry suplement w profilaktyce chorób układu krążenia.

Wśród właściwości genisteiny wyróżniamy:

 • łagodzi dolegliwości, związane z menopauzą;
 • zmniejsza objawy PMS;
 • obniża ryzyko zachorowania na choroby sercowo-naczyniowe;
 • wykazuje działanie przeciwutleniające;
 • łagodzi ból.

Niektóre badania wykazują, iż genisteina może okazać się skuteczna w terapii i profilaktyce niektórych chorób neurodegeneracyjnych, a przede wszystkim choroby Alzheimera. W tym zakresie ceni się jej działanie antyoksydacyjne i przeciwzapalne, ale także zdolność tego związku do degradacji nieprawidłowych białek, których nagromadzenie jest jedną z przyczyn rozwoju Alzheimera.

gdzie kupic genisteina

Genisteina – gdzie kupić stacjonarnie?

Genisteina w postaci suplementu diety, dostępna jest stacjonarnie głównie w aptekach, sklepach z suplementami diety lub punktach ze zdrową żywnością. Genisteina produkowana jest zazwyczaj w postaci kapsułek, które należy popić wodą.

Decydując się na zakup takiego suplementu, zaleca się, aby stosować się do instrukcji dawkowania, podanej przez producenta na ulotce lub opakowaniu produktu. W aptekach i drogeriach można kupić także kosmetyki z genisteiną, których zadaniem jest wygładzenie i odmłodzenie skóry.

 • Sklepy z odżywkami dla sportowców
 • Apteki

Cena suplementów z genisteiną może różnić się w zależności od producenta, ilości kapsułek w opakowaniu oraz stężenia substancji aktywnej, zawartej w jednej dawce. Zazwyczaj koszt jednego opakowania wynosi od kilkudziesięciu nawet do kilkuset złotych.

Czytaj również  Przeterminowana czekolada - czy można zjeść?

Genisteina – gdzie kupić przez internet?

Poszukując genisteiny w sklepach online, możemy liczyć na niższe ceny, jednak należy wziąć pod uwagę także koszty dostawy. Suplement znajdziemy w internetowych aptekach oraz sklepach online z suplementami diety. Ciekawych ofert możemy szukać na Allegro lub popularnej porównywarce cen Ceneo.

Genisteina to substancja, występująca naturalnie w soi i produktach sojowych.

 • Orteo.pl
 • Ceneo
 • Allegro
 • fruugo.pl
 • doz.pl

Wykazuje korzystne działanie na układ sercowo-naczyniowy i ma właściwości podobne do estrogenu. Nie trzeba się długo zastanawiać, gdzie kupić genisteinę, gdyż jest ona dostępna w wielu punktach z suplementami diety, zarówno tych stacjonarnych, jak i internetowych.

Genisteina wykazuje działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne, jest też często stosowana przez kobiety podczas menopauzy, łagodząc jej objawy.

Sprawdź również

A to znasz?

+ Nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj swój