Redakcja

Cieszymy się, że możemy tworzyć dla was artykuły. Zapraszamy do lektury.

Gdzie wyrzucić ziemię

Posted by

gdzie wyrzucić ziemię

Jesteś tu bo zastanawiasz się gdzie wyrzucić ziemię po kwiatach albo z ogródka. Jak się okazuje nie jest to takie oczywiste i warto poznać odpowiednią metodę segregacji tego typu odpadów. W tym artykule tłumaczymy do którego pojemnika wyrzucić ziemię z doniczki i prac w ogródku.

Gdzie wyrzucić ziemię?

Od jakiegoś już czasu segregacja śmieci jest obowiązkowa i każdy posiadacz domu czy mieszkania musi dobrze orientować się w tym, do jakich kontenerów powinien wyrzucać konkretne rodzaje odpadów. Choć podstawową wiedzę w tym temacie posiadają już nawet przedszkolaki to okazuje się, że czasami niejeden dorosły miewa problem z właściwym posortowaniem śmieci.

O ile puszki, butelki, stare gazety czy opakowania po mleku, nie są specjalnie problematyczne, to zdarzają się produkty, które potrafią być prawdziwą zagwozdką dla mieszkańca skrupulatnie segregującego odpady, mowa tu o ziemi, płytach CD czy żarówkach.

Większość osób, na pytanie – gdzie wyrzucić ziemię – bez zastanowienia odpowie, że do pojemników przeznaczonych na odpady biodegradowalne. Nie jest to jednak prawdą i dość często ten błąd jest popełniany. Zgodnie z ustawą dotyczącą segregacji śmieci – ziemię należy wyrzucać wyłącznie do kontenerów na odpady zmieszane.

Gdzie wyrzucić ziemię po kwiatach z doniczki?

Kiedy robimy porządki w swoim domowym ogródku, często przesadzamy kwiaty, nawozimy je i zmieniamy im ziemię. Starą zaś wyrzucamy. Pamiętać jednak należy, że ziemię z doniczki trzeba wyrzucać do czarnego pojemnika- tego na odpady zmieszane. Dlaczego? Odpowiedź jest bardzo prosta. Ziemia taka posiada specjalne ulepszacze, dzięki którym kwiaty w naszych doniczkach wyglądają okazale.

  • Ziemię po kwiatach z doniczki należy wyrzucić do pojemnika na odpady zmieszane.

Podstawowym dodatkiem do ziemi doniczkowej jest mało widoczny często żwirek, który doskonale wpływa na nawilżanie i napowietrzanie ziemi. Łączenie żwiru z odpadami biodegradowalnymi nie jest dobrym pomysłem. Dlatego zdecydowanie pamiętać należy podczas porządkowania swoich okiennych ogrodów, aby niepotrzebną nam już ziemię z doniczek wyrzucać do czarnych pojemników.

Czytaj również  Thermomix – jak działa i gdzie kupić tm5 i tm6?

Gdzie wyrzucić ziemię z ogródka?

Porządkując przydomowe ogródki generujemy różnego rodzaju odpady, których chcemy się pozbyć. Jesień i wiosna to pory roku odpowiednie to wykonywania różnego rodzaju prac przy posesjach. Przekopywanie grządek, przygotowywanie roślin na zimę lub ich sadzenie na wiosnę sprawia, że w naszych przydomowych ogródkach zbiera się niepotrzebna ziemia. Nie wolno wyrzucać jej do kontenerów bio.

  • Ziemię z ogródka należy wyrzucać do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych

Ziemia ogródkowa, zawiera nie tylko drobny żwirek (jak ta, którą mamy w domowych doniczkach), ale nierzadko w ziemi tej są rożnego rodzaju spore kamienie. Aby pozbyć się niepotrzebnej ziemi z naszej posesji możemy wywieźć ją do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych.

Jeśli zaś nie bardzo mamy możliwość samodzielnego pozbycia się ziemi – możemy zamówić specjalny kontener, który przywożony jest pod sam dom, a następnie, po jego zapełnieniu wszelkie niepotrzebne odpady z naszego podwórka są zabierane.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *