Gdzie wyrzucić ziemię

Jesteś tu bo zastanawiasz się gdzie wyrzucić ziemię po kwiatach albo z ogródka. Jak się okazuje nie jest to takie oczywiste i warto poznać odpowiednią metodę segregacji tego typu odpadów. W tym artykule tłumaczymy do którego pojemnika wyrzucić ziemię z doniczki i prac w ogródku.

Gdzie wyrzucić ziemię?

Od jakiegoś już czasu segregacja śmieci jest obowiązkowa i każdy posiadacz domu czy mieszkania musi dobrze orientować się w tym, do jakich kontenerów powinien wyrzucać konkretne rodzaje odpadów. Choć podstawową wiedzę w tym temacie posiadają już nawet przedszkolaki to okazuje się, że czasami niejeden dorosły miewa problem z właściwym posortowaniem śmieci.

O ile puszki, butelki, stare gazety czy opakowania po mleku, nie są specjalnie problematyczne, to zdarzają się produkty, które potrafią być prawdziwą zagwozdką dla mieszkańca skrupulatnie segregującego odpady, mowa tu o ziemi, płytach CD czy żarówkach.

Większość osób, na pytanie – gdzie wyrzucić ziemię – bez zastanowienia odpowie, że do pojemników przeznaczonych na odpady biodegradowalne. Nie jest to jednak prawdą i dość często ten błąd jest popełniany. Zgodnie z ustawą dotyczącą segregacji śmieci – ziemię należy wyrzucać wyłącznie do kontenerów na odpady zmieszane.

Gdzie wyrzucić ziemię po kwiatach z doniczki?

Kiedy robimy porządki w swoim domowym ogródku, często przesadzamy kwiaty, nawozimy je i zmieniamy im ziemię. Starą zaś wyrzucamy. Pamiętać jednak należy, że ziemię z doniczki trzeba wyrzucać do czarnego pojemnika- tego na odpady zmieszane. Dlaczego? Odpowiedź jest bardzo prosta. Ziemia taka posiada specjalne ulepszacze, dzięki którym kwiaty w naszych doniczkach wyglądają okazale.

  • Ziemię po kwiatach z doniczki należy wyrzucić do pojemnika na odpady zmieszane.

Podstawowym dodatkiem do ziemi doniczkowej jest mało widoczny często żwirek, który doskonale wpływa na nawilżanie i napowietrzanie ziemi. Łączenie żwiru z odpadami biodegradowalnymi nie jest dobrym pomysłem. Dlatego zdecydowanie pamiętać należy podczas porządkowania swoich okiennych ogrodów, aby niepotrzebną nam już ziemię z doniczek wyrzucać do czarnych pojemników.

Gdzie wyrzucić ziemię z ogródka?

Porządkując przydomowe ogródki generujemy różnego rodzaju odpady, których chcemy się pozbyć. Jesień i wiosna to pory roku odpowiednie to wykonywania różnego rodzaju prac przy posesjach. Przekopywanie grządek, przygotowywanie roślin na zimę lub ich sadzenie na wiosnę sprawia, że w naszych przydomowych ogródkach zbiera się niepotrzebna ziemia. Nie wolno wyrzucać jej do kontenerów bio.

  • Ziemię z ogródka należy wyrzucać do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych

Ziemia ogródkowa, zawiera nie tylko drobny żwirek (jak ta, którą mamy w domowych doniczkach), ale nierzadko w ziemi tej są rożnego rodzaju spore kamienie. Aby pozbyć się niepotrzebnej ziemi z naszej posesji możemy wywieźć ją do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych.

Jeśli zaś nie bardzo mamy możliwość samodzielnego pozbycia się ziemi – możemy zamówić specjalny kontener, który przywożony jest pod sam dom, a następnie, po jego zapełnieniu wszelkie niepotrzebne odpady z naszego podwórka są zabierane.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *