Redakcja

Cieszymy się, że możemy tworzyć dla was artykuły. Zapraszamy do lektury.

Gdzie wyrzucić meble

Posted by

gdzie wyrzucić stare meble

Zakup nowych mebli wiąże się najczęściej z dużą ekscytacją. Tym bardziej, że dzięki temu zmianie ulega cały wystrój pomieszczenia lub całego mieszkania. Jednak w parze z satysfakcją idzie poszukiwanie odpowiedzi na pytanie gdzie wyrzucić meble? Rozwiązaniem nie jest wyniesienie ich do śmietnika lub kontenera obok domu. Taki proceder jest zabroniony i zagrożony karą wysokiej grzywny. Meble uznawane są za odpady wielkogabarytowe.

Czy można wyrzucić stare meble na śmietnik?

Jeżeli ktokolwiek zastanawia się, czy można wyrzucić stare meble do śmietnika, jedyną poprawną odpowiedzią jest stanowcze: nie! Przyczyna jest prosta, takie postępowanie nie jest przyjazne dla środowiska.

  • Nie, stare meble nie powinny zostać wyrzucone na osiedlowym śmietniku.

Surowce wtórne wyrzucane do śmietnika nie mogą być właściwie poddane utylizacji. Dobrym rozwiązaniem nie jest również wywiezienie mebli do lasu ani ich spalenie – emitują wtedy mnóstwo szkodliwych związków.

Gdzie wyrzucić stare meble?

Zapewne wiele osób co jakiś czas kupuje nowe meble, jednocześnie stare przestają być potrzebne i przychodzi czas na ich wyrzucenie. Gdzie wyrzucić stare meble? W zależności od miejsca zamieszkania i gminy może być kilka właściwych rozwiązań.

  • Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych – PSZO
  • Wybór firmy zajmującej się wywozem starych mebli
  • Oddać podczas organizowanych zbiórek przez lokalne społeczności lub wystawić ogłoszenie

Jednym z nich jest udanie się do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Jeśli tylko znajduje się w bliskiej okolicy miejsca zamieszkania, będzie odpowiednim miejscem, w którym można wyrzucić stare meble.

Gdzie wyrzucić kanapę?

Chcąc wyrzucić starą kanapę można liczyć na zbiórkę objazdową. Dość regularnie są one organizowane przez Gminy.

Czytaj również  Gdzie kupić kadzidełka

Są idealną okazją dla wszystkich tych, którzy mają meble do wyrzucenia. Takie informacje można pozyskać w odpowiednim miejscowo Urzędzie Gminy lub na podstawie sporządzonego wcześniej harmonogramu.

  • Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych – PSZO

Niepotrzebne meble, na przykład kanapę można również oddać w ramach akcji charytatywnych. W kraju żyje wielu ludzi potrzebujących pomocy materialnej.

Gdzie wyrzucić stare łóżko?

Zanim zastanawiać się, gdzie wyrzucić stare łóżko, czy inny mebel, warto wziąć pod uwagę jego przydatność innej osobie. Kiedyś takie zbiórki prowadziło Caritas, obecnie warto udać się do pobliskiej parafii, aby zapytać o rodziny w trudnej sytuacji.

  • Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych – PSZO

Inną drogą udzielenia pomocy potrzebującym jest poszukanie takich informacji w sieci – możliwości jest dużo. W ten sposób można podarować komuś łóżko, zamiast je wyrzucać, a następnie przekazać do utylizacji.

Gdzie wyrzucić starą wersalkę?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie gdzie wyrzucić starą wersalkę, która mieszkaniu nie będzie już w ogóle potrzebna. Jest kilka możliwości, można ją zutylizować, oddać, być może odrestaurować i postawić w domku letniskowym.

  • Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych – PSZO

Wywiezienie mebla do punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych jest jakąś opcją, natomiast nie każdy ma do tego odpowiedni transport. W takim przypadku warto wezwać na pomoc profesjonalną firmę.

Ile kosztuje wywóz starych mebli?

W sytuacji, gdy pojawia się konieczność wyrzucenia starych mebli, bo zwyczajnie są niepotrzebne, można skorzystać z usług firm przewozowych. W zależności od lokalizacji i zasięgu świadczenia usług cenniki mogą się od siebie różnić. Na łączny koszt składa się ponadto ilość mebli oraz ich ogólne gabaryty. Ponadto, jeśli klient mieszka w bloku, na wysokim piętrze, firma może doliczyć jakąś kwotę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *