Gdzie wyrzucić drewno

Temat recyklingu jest już dość dobrze zakorzeniony w świadomości społeczeństwa, również polskiego. To bardzo dobra informacja! Wśród rodzajów odpadów, znajduje się drewno – gdzie je wyrzucić? Warto wiedzieć, że drewno poużytkowe można przerobić na trociny lub korę – pierwszy efekt jest idealny jako w podkład dla zwierząt, drugi natomiast sprawdzi się w ogrodzie. Nie mając jednak możliwości takiej przeróbki pozostaje oddać drewno do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych. Nieco inaczej wygląda kwestia wyrzucania drewna, z którego wykonane są meble. Nie zmieszczą się one do żadnego kosza, wówczas warto oddać je potrzebującym lub poczekać na zbiórkę tak zwanych gabarytów.

Dlaczego warto wiedzieć, gdzie wyrzucić drewno?

Niepotrzebne drewno jest odpadem, dlatego warto wiedzieć, gdzie można je wyrzucić. Czasami można je po prostu oddać, być może zostanie ponownie wykorzystane i powstanie z niego jakiś produkt. Surowiec zyska tym samym nowe życie.

Drewno może być pozostałością po budowie, czy po prostu pochodzić z rozbiórki budynków. Jeżeli nie nadaje się ono do ponownego użytku, powinno się je oddać lub wyrzucić – zawsze jednak zgodnie z zasadą prawidłowej segregacji śmieci.

Gdzie wyrzucić drewno?

Zapewne wiele osób niejednokrotnie zastanawiało się gdzie wyrzucić drewno? Tymczasem nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie.

  • Drewno należy wyrzucić do Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych.
  • Nieduże elementy drewniane można wyrzucić do odpadów zmieszanych

Zależy to od ilości surowca oraz wielkości poszczególnych elementów. To, że do własnego użytki drewno już nie przyda, nie oznacza, że komuś innemu również.

Dlatego przed wyrzuceniem drewna warto zapytać sąsiada, czy znajomego. Być może będzie im potrzebne do postawienia komórki, budy dla psa – możliwości jest sporo.

Gdzie wyrzucić stare deski?

Remont mieszkania wiąże się z wykonaniem wielu prac, w ich wyniku pojawiają się odpady różnego rodzaju, na przykład stare deski, które tworzyły podłogę.

  • Stare deski należy wyrzucić do Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych.

Nie są one zaliczane do odpadów komunalnych, dlatego umieszczenie ich w koszu często wiąże się z nałożeniem mandatu w wysokości do 500 złotych.

Zabronione jest ponadto wyrzucanie starych desek i innego drewna do lasu oraz wypalanie ich. Niekiedy takie odpady mają w sobie niebezpieczne substancje.

Gdzie wyrzucić drewno impregnowane?

Pozostaje jeszcze kwestia, gdzie wyrzucić drewno impregnowane? Jeśli są to ścinki, nieduże kawałki i płyty można je umieścić w pojemniku z pozostałościami. Natomiast większe kawałki drewna impregnowanego powinny być przekazane do zbiórki odpadów wielkogabarytowych – harmonogramy są ustanawiane w każdej gminie. Sprawdź również gdzie wyrzucić stare płyty CD czy gdzie wyrzucić żarówki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *