Gdzie wyrzucać stare szmaty

W każdym domu znajdą się szmaty, które trzeba wyrzucić. Gdzie je zostawić? Zależy od rodzaju odpadu. Jeśli są to tekstylia brudne, ze śladami oleju lub innych tłustych substancji postępuje się inaczej, niż w przypadku czystych szmat. W pierwszym przypadku najlepiej wywieźć je do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Natomiast czyste można wrzucić do zlokalizowanych w różnych miejscach specjalnych pojemników. Ewentualnie, jeśli są w dobrym stanie, ale po prostu niepotrzebne, warto oddać je innym ludziom. Być może zrobią z nich użytek.

Dlaczego warto wiedzieć, gdzie wyrzucać szmaty?

Warto wiedzieć, gdzie wyrzucać szmaty, ponieważ robi się tym samym wolne miejsce w domu. Niektóre ubrania, ręczniki, prześcieradła, czy pościel są już zwyczajnie zbędne.

Wówczas najlepszych rozwiązaniem jest ich wyrzucenie, bądź oddanie. Być może ktoś na terenie Gminy, którą się zamieszkuje potrzebuje tego rodzaju wsparcia  – dla siebie lub dzieci – i przyjmie je bardzo chętnie.

Gdzie wyrzucać stare szmaty?

Wiele osób zastanawia się, gdzie wyrzucać stare szmaty, odpowiedzi jest co najmniej kilka. Poza kilkoma wskazanym powyżej warto zasięgnąć informacji, czy może Gmina planuje przeprowadzenie zbiórki starych szmat w postaci odzieży, tekstyliów, tkanin.

  • Stare szmaty wyrzucamy do PSZOK albo specjalnych pojemników na odzież.
  • Jeżeli nie masz takiej możliwości wyrzuć je do pojemnika na odpady zmieszane.

Takie harmonogramy mogą być na przykład zamieszczane na stronie www danego Urzędu Gminy. Dość duża liczba opcji jasno wskazuje, że każdy, kto chce wyrzucać stare szmaty bez problemu znajdzie na to sposób. Tym samym łatwo zaprowadzi porządki w domu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *