Redakcja

Cieszymy się, że możemy tworzyć dla was artykuły. Zapraszamy do lektury.

Gdzie wyrzucać dezodorant

Posted by

gdzie wyrzucić dezodorant

Pytanie gdzie wyrzucać stare dezodoranty pojawia się praktycznie w każdym domu. Wyrzucenie starego dezodorantu w dowolne miejsce ma szkodliwy wpływ na środowisko. Gdyby większa liczba osób posuwała się do takich zaniedbań, problem stałby się ogromny. Konkretne dane są oczywiście zależne od materiału, z którego powstało opakowanie dezodorantu. Niektóre mają w sobie mniej szkodliwych substancji, inne natomiast o wiele więcej.

Dlaczego warto wiedzieć, gdzie wyrzucać dezodoranty?

Warto wiedzieć, gdzie wyrzucać dezodoranty, ponieważ dba się tym samym o środowisko naturalne. Konkretne wytyczne są uzależnione od rodzaju opakowania. Dezodoranty w sprayu powstają ze sprzężonej cieczy.

Natomiast opakowaniem jest najczęściej metalowa butelka z końcówką i nakrętką wykonanymi z plastiku. Właśnie dlatego powstały odpad powinien być umieszczony w dwóch pojemnikach.

Metalowa część powinna zostać wyrzucona do kosza z odpadami zmieszanymi. Natomiast metalowe elementy muszą znaleźć się w koszu na metale i tworzywa sztuczne.

Gdzie wyrzucać dezodoranty?

Kolejnym rodzajem dezodorantów są te w kulce oraz sztyfcie. Są to często wykorzystywane alternatywy tradycyjnych dezodorantów. W tym przypadku sprawa jest prosta. Takie dezodoranty wyrzuca się bezpośrednio do kosza z tworzywami sztucznymi i metalami.

  • Dezodorant w sztyfcie wyrzuca się do żółtego kosza na metale i tworzywa sztuczne,
  • Dezodorant w sprayu należy rozłożyć i wyrzucić do 2 osobnych pojemników na śmieci,

Pozostaje jeszcze kwestia dezodorantów perfumowanych, które zamykane są w szklanych butelkach. Jeśli szkło jest podobne do tego, w którym występuje piwo lub napój trzeba wyrzucić je do szkła. W każdym innym przypadku musi znaleźć się wśród odpadów zmieszanych.

Gdzie wyrzucić dezodorant w sprayu?

Często na etykiecie znajduje się informacja, gdzie wyrzucić dezodorant w sprayu. A już na pewno znajdują się tam sposoby pozbywania się absolutnie zabronione. Należy przede wszystkim pamiętać, że każdy dezodorant jest łatwopalny.

  • Typowy dezodorant składa się z metalowej puszki z elementami plastikowymi:
    • Metal wyrzuć do odpadów zmieszanych
    • Plastik wyrzucić do żółtego kosza na tworzywa sztuczne
  • Możesz również oddać go do PSZOK
Czytaj również  Ile wydałem na LoL?

Dlatego też trzymanie go w pobliżu otwartego ognia może skończyć się tragedią. Zalecana jest zatem pełna ostrożność i odpowiedzialność oraz wiedza gdzie wyrzucić dezodorant w sprayu.

Gdzie wyrzucić pusty dezodorant?

Nierzadko zastanawiamy się, gdzie wyrzucić pusty dezodorant? Opakowania mogą być wykonane z różnych materiałów, dlatego nie istnieje jedna i konkretna odpowiedź na to pytanie. Opakowanie każdego dezodorantu jest napełnione cieczą i gazem nośnym, dlatego wyrzucania go do żółtego pojemnika żółtego nie jest prawidłowym krokiem.

Zamiast tego powinien znaleźć się w koszu z odpadami zmieszanymi. Bardziej gorliwi oddzielają od siebie dozownik i nakrętkę, ponieważ są one wykonane z tworzywa HDPE.

Gdzie wyrzucać opakowania po dezodorantach?

To, gdzie wyrzucać opakowania po dezodorantach jest kwestią dość złożoną. Dzieje się tak głównie ze względu na to, że opakowania są całkowicie różne. Dostępne są przecież dezodoranty w kulkach, w sprayu, ale również w kulce i w postaci wody toaletowej.

  • Kartonowe opakowania po dezodorantach zawierają informacje o sposobie ich utylizacji.
  • Opakowania metalowe od dezodorantu wyrzucamy do żółtego pojemnika.

Producenci prześcigają się w nowych i bardziej finezyjnych pomysłach na opakowania dezodorantów. Zanim kupi się któryś z nich, warto zapoznać się z zasadami ich poprawnej segregacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *