Redakcja

Cieszymy się, że możemy tworzyć dla was artykuły. Zapraszamy do lektury.

Gdzie sprzedać złoto

Posted by

gdzie sprzedać zloto

Złoto od wieków postrzegane jest jako jeden z cenniejszych kruszców. Nie dziwi więc fakt, że w opinii wielu osób stanowi dobra lokatę kapitału. O ile jego zakup złota nie stanowi większego problemu, o tyle dla wielu osób problemem jest to gzie sprzedać złoto, szczególnie gdzie sprzedać złoto inwestycyjne czy sztabki złota. Każdy ich posiadacz bowiem chciałby sprzedać posiadane złoto jak najkorzystniej, aby jak najwięcej na tym zarobić.

Gdzie sprzedać złoto?

Złoto można znaleźć w bardzo wielu różnych postaciach. Często w zależności właśnie od tego w jakiej formie jest dostępne zależy to, ile można uzyskać za jego sprzedaż. Inaczej bowiem liczy się cenę złota w gotowym wyrobie, inaczej jako złoty złom a całkiem inne ceny uzyskuje się ze sprzedaży sztabek złota.

Zazwyczaj osoby posiadające złoto pierwsze kroki kierują do jubilera lub do lombardu, takich miejsc bowiem jest najwięcej i bez problemu można je znaleźć. Klienci często poszukują informacji o tym gdzie sprzedać złoto inwestycyjne, oferowane na rynku zazwyczaj w postaci złotych sztabek.

 • Profesjonalni dystrybutorzy lub producenci (najlepsze ceny)
 • Lombardy
 • Jubilerzy
 • Kantory
 • Serwisy aukcyjne

Tego typu produkty można sprzedać w miejscach, które oferują znacznie bardziej korzystne ceny niż jubilerzy czy lombardy, dzięki czemu inwestowanie w złoto staje się znacznie bardziej opłacalne.

Gdzie sprzedać złoto inwestycyjne?

Złoto inwestycyjne to produkty, które cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Sprzedaje się je w postaci sztabek lub złotych monet. Są one odpowiednio oznaczone, posiadają określoną wagę i co najważniejsze, sprzedawane są przez odpowiednie instytucje.

Klienci którzy je kupują mają pewność, że produkt spełnia ich wszystkie oczekiwania i posiada określoną wagę. Posiadają odpowiednie certyfikaty, które potwierdzają nie tylko wagę ale również czystość złota określoną przez producenta.

 • Jubilerzy
 • Kantory
 • Mennice
 • Wybrane sklepy numizmatyczne
 • Procedencji i dystrybutorzy złota inwestycyjnego
 • Portale aukcyjne
Czytaj również  Godziny księgowania Bank Millennium– sesje przychodzące i wychodzące

Zaletą kupowania złota inwestycyjnego w takiej postaci jest pewność, że za jakiś czas będzie można je bez problemu sprzedać po atrakcyjnej cenie, zgodnej z oficjalnymi kursami. Dlatego chcąc wiedzieć, gdzie można sprzedać złoto, należy rozpocząć od tego, w jakiej formie klient je posiada, aby dzięki temu znaleźć miejsce w którym można uzyskać jak najwięcej za jego sprzedaż.

Gdzie sprzedać sztabkę złota?

Sztabki złota to jedne z popularniejszych form złota inwestycyjnego. Klient kupując takie sztabki ma pewność iż posiadają one określoną wagę. Na rynku dostępne są sztabki o bardzo różnorodnych wagach, aby każdy mógł znaleźć takie, na których kupno może sobie pozwolić.

Klienci zainteresowani tym, gdzie sprzedać sztabkę złota aby jak najwięcej na niej zarobić szukają takich miejsc, które oferują najwyższe ceny. Najkorzystniejsza będzie sprzedaż u profesjonalistów, czyli licencjonowanych dystrybutorów lub u producentów, jeśli oferują oni klientom takie usługi. W takiej sytuacji bowiem klienci mogą liczyć na jak najwyższe ceny, a przede wszystkim pewność przeprowadzanych transakcji.

 • Jubilerzy
 • Kantory
 • Mennice
 • Wybrane sklepy numizmatyczne
 • Procedencji i dystrybutorzy złota inwestycyjnego
 • Portale aukcyjne
 • Lombardy
 • Osoby prywatne

Ponadto cena, jaką klienci mogą w takiej sytuacji otrzymać z pewnością są znacznie wyższe niż te, które mogą im zaoferować jubilerzy czy na przykład lombardy. Oczywiście w przypadku sprzedaży złota, które było kupowane ze względu na inwestycje, ważny jest moment zarówno jego zakupu jak też sprzedaży. Kursy po jakich sprzedawane i kupowane jest złoto ulegają zmianom, dlatego klienci, którzy chcą na inwestowaniu w złoto zarobić powinni śledzić zmiany cen, aby trafić na jak najlepszy moment.

Gdzie sprzedać złote monety?

Poza sztabkami złoto inwestycyjne jest sprzedawane również w postaci złotych monet. Tutaj, gdy chodzi o ich wartość w momencie sprzedaży znaczenie ma nie tylko ich waga, ale także rodzaj monety i to, co przedstawia. Często bowiem ze złota wykonuje się monety okolicznościowe i pamiątkowe, które z biegiem czasu nabierają znacznie wyższej wartości między innymi ze względu właśnie na znajdujące się na nich dane i to, z jakiej okazji są wytwarzane.

 • Portale aukcyjne
 • Wybrane sklepy numizmatyczne
 • Osoby prywatne
Czytaj również  Od ilu lat można pracować w MC i KFC?

Klientom poszukujących miejsc, gdzie sprzedać złote monety z zyskiem nie powinno sprawić problemu wyszukanie właściwego. Ze względu na ich wagę i wartość monet wyliczaną na tej podstawie warto, podobnie jak w przypadku sztabek złota korzystać z licencjonowanych dystrybutorów czy punktów sprzedaży producentów.

Jednak jeśli monety są rzadkie, i z tego powodu można uzyskać przy ich sprzedaży znacznie wyższą cenę z pomocą przychodzą takie miejsca jak na przykład portale aukcyjne, na których zainteresowane osoby poszukują takich właśnie, unikatowych przedmiotów.

Gdzie sprzedać złotą biżuterię?

Złota biżuteria wprawdzie nie jest postrzegana jako produkty inwestycyjne, jednakże wiele osób przechowuje ją długi czas licząc na znaczne zwiększenie ich wartości. Jednak aby liczyć na wyższe ceny, trzeba wybrać właściwe miejsce, gdzie sprzedać złotą biżuterię.

Bardzo często bowiem jubilerzy czy lombardy oferują klientom możliwość kupna jedynie po cenie tak zwanego złomu, którego wartość jest znacznie niższa niż cena gotowego wyrobu, nawet kilkakrotnie. W przypadku starszej biżuterii jej właściciele mogą często liczyć na uzyskanie satysfakcjonującej ceny właśnie ze względu na to, że ma swoje lata.

 • Jubilerzy
 • Osoby prywatne
 • Portale aukcyjne
 • Skupy złota

Często takie starsze sztuki biżuterii produkowane były przez znane zakłady, co sprawia że ich wartość jest jeszcze większa. Jednak aby uzyskać wysokie ceny za takie wyroby należy znaleźć odpowiednie miejsce na ich sprzedaż, jak na przykład portale aukcyjne czy sprzedaż do prywatnych kolekcji, w których zostaną one odpowiednio docenione.

Gdzie sprzedać samorodki złota

Samorodki złota wprawdzie są znacznie rzadziej spotykane niż sztabki złota czy złote monety, jednakże wiele osób decyduje się na ich zakup, aby po jakimś czasie sprzedać z zyskiem. W przypadku samorodków jednak ważne jest to, czy zawierają ono czyste złoto czy z domieszkami.

Czytaj również  Adres rozliczeniowy

W przypadku samorodków znaczenie ma nie tylko ich waga ale również często miejsce, w którym zostały wydobyte. Aby wiedzieć gdzie sprzedać samorodki złota aby uzyskać jak najwyższą cenę, warto sprawdzić oferty różnych miejsc.  Samorodki złota skupują nie tylko dystrybutorzy złotych sztabek czy monet, ale również mennice.

Pomimo bardzo wielu wahań cen kruszców, złoto od wieków postrzegane jest jako jeden z bardziej bezpiecznych sposobów inwestowania. Pomimo upływu lat jego cena plasuje się na bardzo wysokim poziomie, a inwestorzy zazwyczaj nie tracą na sprzedaży.

Oczywiście warunkiem uzyskania satysfakcjonujących cen jest znalezienie odpowiednich miejsc, gdzie sprzedać złoto. Dobrze wybrane oferty sprzedaży pozwalają na uzyskanie jak najwyższej ceny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *