Gdzie można kupić Bubble Tea

Estimated read time 3 min czytania

Od niedawna w Polsce coraz większą popularnością cieszy się bubble tea, czyli herbata bąbelkowa. Nie jest to wbrew pozorom produkt gazowany, a koktajl na bazie herbaty z tapioką, która nadaje mu całej wyjątkowości. Gdzie można kupić bubble tea i czym charakteryzuje się ten rozchwytywany przez wielu napój?

Bubble tea – dlaczego warto kupić?

Herbata to jeden z najpopularniejszych napojów na świecie, a bubble tea stanowi oryginalny sposób jej przyrządzania, który wywodzi się z Tajwanu. Podobno historia tego koktajlu stała się dziełem przypadku, kiedy to w latach 80. XX wieku pewna znudzona pracownica kawiarni chciała się rozerwać, wrzucając kulki z puddingu z tapioki do herbaty.

Efekt okazał się tak ciekawy i smaczny, że bubble tea staje się z roku na rok coraz bardziej popularna w kolejnych krajach świata. Istnieje wiele różnych wariacji bubble tea, często dodaje się do niej mleka, jogurtu lub owoców, aby jak najbardziej urozmaicić przyjemność spożywania tego specyfiku.

bubble tea gdzie kupić

Bubble tea – gdzie kupić stacjonarnie?

W naszym kraju pojawia się coraz więcej miejsc, gdzie serwowana jest gotowa bubble tea. Coraz częściej na mieście spotkać można lokale, oferujące ten napój. Bubble tea pojawia się także na stoiskach w wielu galeriach handlowych w większych miastach.

Gotowa bubble tea serwowana jest z różnymi dodatkami, a jej koszt waha się od 10 do nawet 20 złotych.

Osoby pomysłowe mogą zdecydować się na przyrządzenie smacznego koktajlu z herbaty w domu. W takim przypadku wystarczy zastanowić się, gdzie kupić kulki do bubble tea.

Niestety nie jest to takie proste, ponieważ Bubble Tea nie znajdziemy raczej w popularnych sieciowych marketach, takich jak Carrefour, Lidl czy Kaufland.

  • Sklepy z herbatami,
  • Empik
  • Restauracje typu Crazy Bubble

Do tego należy dobrać odpowiednią herbatę oraz wybrane przez nas dodatki. Kulki do bubble tea często oferują także mniejsze stacjonarne sklepy ze zdrową żywnością.

Czytaj również  Soda oczyszczona gdzie kupić

Do bubble tea bardzo często dodawane jest mleko, a przygotowując taki smakołyk w domu, od nas zależy, jakie będzie to mleko – może to być także napój roślinny.

W naszej gestii leżą także dodatki, tutaj mamy pełną dowolność, gdyż do bubble tea pasować mogą różnego rodzaju żelki i galaretki, owoce, jak również miód, syrop klonowy oraz wiele innych produktów, które możemy dodawać wedle uznania.

Bubble tea – gdzie kupić przez internet?

W internecie trudno będzie nam znaleźć gotową bubble tea, natomiast bez problemu możemy skorzystać z ofert gotowych zestawów do bubble tea. W skład takiego kompletu wchodzą zazwyczaj kulki tapioki, czasem o różnych smakach oraz dodatki, np. owocowe soki, żelki, galaretki.

  • Allegro,
  • Ceneo,
  • Empik.pl,
  • Bubbletea-sklep.pl

Bubble tea to pochodzący z Tajwanu napój na bazie herbaty, który cieszy się coraz większą popularnością. W Polsce wiele osób wciąż zastanawia się gdzie można kupić bubble tea, jednak w większych miastach, miejsc, w których oferują gotowe koktajle, przybywa.

Warto też pomyśleć o zrobieniu bubble tea samodzielnie, z wykorzystaniem kulek z tapioki, mleka oraz smacznych dodatków, które urozmaicą cały napój. Jeżeli nie wiesz, gdzie kupić kulki do bubble tea, zajrzyj do marketu w swoim mieście, istnieje duża szansa, że je tam znajdziesz.

Sprawdź również

A to znasz?

+ Nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj swój