Rozrywka

Gdzie kupić żółwia stepowego stacjonarnie i przez internet?

Ostatnia aktualizacja 3 sierpnia 2022 przez Redakcja

Żółw stepowy, nazywany też żółwiem rosyjskim, afgańskim czy środkowoazjatyckim to gatunek żółwia o sympatycznym usposobieniu. Coraz częściej wybiera się go jako zwierzątko domowe jako przyjaciela rodziny. Gdzie można kupić żółwia stepowego?

Czy warto kupić żółwia stepowego?

Miłośnicy gadów, którzy lubią opiekować się zwierzętami, mogą postawić na przyjaznego żółwia, jakim jest żółw stepowy. Jest to zwierzę lądowe, naturalnie zamieszkujące tereny Azji Środkowej, między innymi Uzbekistanu i Kazachstanu. Może być też hodowany w warunkach domowych, choć jako pupil jest delikatny i dość wymagający.

Żółwie stepowe wyróżniają się przyjaznym usposobieniem, dlatego mogą spodobać się miłośnikom łagodnych zwierząt.

Są to gady roślinożerne, najbardziej aktywne wiosną. Jest to gatunek wymagający głównie dlatego, że potrzebuje dużej przestrzeni do spacerów, a więc trzeba mu zapewnić spore terrarium. Dbając o odpowiednie żywienie żółwia stepowego, można cieszyć się towarzystwem pupila przez wiele lat.

Gdzie kupić żółwia stepowego stacjonarnie?

Chcąc kupić żółwia stepowego, najprościej będzie odwiedzić pobliski sklep zoologiczny. Oczywiście nie w każdym punkcie takie zwierzę będą mieli od ręki, jednak niektórzy sprzedawcy oferują także możliwość zamówienia żółwia, następnie sprowadzają go od hodowcy.

  • Hodowcy,
  • Sklepy zoologiczne,
  • Sklepy terrarystyczne,
  • AligatorZoo – sklepy lokalne w kilku miastach Polski.

Drugą opcją kupienia żółwia stepowego stacjonarnie jest zakup bezpośrednio z hodowli, jeżeli wiemy, gdzie taka się znajduje. Istnieje oczywiście również możliwość odkupienia osobnika od znajomych.

Gdzie kupić żółwia stepowego przez internet?

Zakup żółwia stepowego przez internet jest możliwy. W sieci oferty wystawiają zarówno sklepy zoologiczne, jak i prywatni hodowcy. Decydując się na zamówienie żółwia stepowego on-line, należy wziąć pod uwagę zarówno warunki, w jakich żył do tej pory, jak i sam sposób dostawy zwierzęcia.

Czytaj również  Wino z kija – czym się charakteryzuje?

Niektórzy hodowcy umożliwiają zarezerwowanie żółwia przez internet, jednak trzeba go odebrać osobiście. Czasem możliwy jest dowóz, jeżeli jednak wybieramy taką opcję, upewnijmy się, że żółw będzie miał odpowiednie warunki podczas przewozu.

  • Portale ogłoszeniowe typu Sprzedajemy, OLX,
  • zoowitek.pl,
  • turtles.pl.

Oczywiście kupując żółwia stepowego w sieci, trzeba wybierać rozsądnie.

Niestety w internecie grasuje wielu oszustów, niektórzy hodowcy też nie mają uprawnień do swojej działalności lub nie traktują zwierząt z należytym szacunkiem.

Jeżeli zależy nam na tym, aby nasz pupil był w dobrej kondycji, wybierajmy sprawdzone miejsca zakupów i hodowców, cieszących się dobrą opinią.

Żółwie stepowe to całkiem sympatyczne zwierzątka, które budzą zainteresowanie wśród miłośników gadów hodowlanych. Gdzie można kupić żółwia stepowego? Niezależnie od tego, czy decydujemy się na zakup stacjonarny, czy przez internet, wybierajmy tylko sprawdzone oferty. Kupując żółwia z hodowli, upewnijmy się, że był on dobrze traktowany, a sam hodowca cieszy się stosowną opinią.

Najlepszym miejscem, w którym możemy szukać takiego żółwia, jest oczywiście sklep zoologiczny. Tam od razu znajdziemy pożywienie i akcesoria dla żółwia, a jednocześnie możemy liczyć na dobre porady, dotyczące karmienia i pielęgnacji pupila.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *