Redakcja

Cieszymy się, że możemy tworzyć dla was artykuły. Zapraszamy do lektury.

Gdzie kupić złoto

Posted by

gdzie kupić złoto

Myśląc o czymś kosztownym, zazwyczaj pierwsze co przychodzi na myśl to złoto. To właśnie ono jest uznawane za najbezpieczniejsze i najcenniejsze pokrycie pieniężne, dlatego tak często ludzie decydują się na inwestycje w złoto właśnie. Kiedy już zdecydujemy się na zakup tego kruszcu, z pewnością zadamy sobie pytanie, gdzie kupić złoto?

Gdyż obecnie przez globalizacje, możliwości zakupu tegoż kruszcu są bardzo szerokie i nie możemy mieć pewności, że będzie to dobry zakup, dlatego szukamy porad w Internecie. Szukamy odpowiedzi przede wszystkim na pytania: gdzie można kupić złoto najtaniej lub po prostu gdzie kupić sztabki złota. Warto sprawdzić również gdzie kupić srebro.

Zakup złota – na co zwrócić uwagę?

Mogłoby się wydawać, że złoto jest czymś, co zawsze będzie warte dużo pieniędzy. Niestety nie zawsze tak jest, a ludzie którzy chcą nas oszukać z pewnością będą wmawiać, że ich złoto ma taką samą wartość jak inne, mimo że jest znacznie tańsze. Kupując złoto trzeba zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów. Po pierwsze rodzaj złota. Czy są to sztabki czy monety bulionowe. Oczywiście każde będzie miało inną wartość w zależności od wielkości oraz ich próby.

Ilość zawartego złota to numer jeden podczas kupowania złota. Jeśli nie będziemy pewni co kupujemy, prawdopodobnie kupimy złe, mało warte złoto lub nawet jego podróbkę. Przede wszystkim należy więc sprawdzić ceny na ogólnym rynku, jeśli są one zbliżone, to wszystko powinno być w porządku, gdyż mniej więcej taka cena za sztabkę złota jest obecnie na rynku aktualna.

Zależy to w głównej mierze od kursu, gdyż marża dla sklepu jest zazwyczaj niska.

Zakup złota to przede wszystkim świetna inwestycja, gdyż jego cena zazwyczaj rośnie zamiast maleć. Ponadto jest to świetne zabezpieczenie na wypadek inflacji pieniądza.

Gdzie kupić złoto inwestycyjne

Złoto to najlepszy rodzaj inwestowania gotówki, gdyż jego cena praktycznie stoi w miejscu, a jeśli już dojdzie do jakichś ruchów, to zazwyczaj zyskuje na wartości. Dlatego też np. Szwajcaria jest państwem, do którego chcą jechać wszyscy bogaci ludzie.

Tamtejsza waluta jako jedna z niewielu jest wymienialna w istocie na złoto. W Polsce niestety idąc do banku nie mamy możliwości wymiany naszej gotówki na złoto, dlatego papierek jest wart tyle, ile powiedzą. Inflacja jest natomiast stałym problemem, który od kilku lat jest coraz większy.

Inflacja rośnie, a wartość pieniędzy maleje. Świetnym pomysłem jest więc zainwestować pieniądze w złoto, które w razie czego przetrzyma okres inflacji. Sprzedaż złota za kilka lat będzie więc owocowało zdobyciem większej ilości gotówki. Złoto inwestycyjne można kupić online lub stacjonarnie.

Czytaj również  Godziny księgowania Bank Millennium– sesje przychodzące i wychodzące

Oczywiście zarówno jedna, jak i druga opcja mają swoje plusy i minusy. Z pewnością bezpieczniejszy będzie zakup złota w sklepie stacjonarnym, a już na pewno najbezpieczniejsze jest zakupienie go w mennicy.

Jeśli natomiast interesuje nas wygoda związana z zakupem kruszcu online, to najlepiej będzie znaleźć zaufany sklep, renomowany lub oficjalnie zatwierdzony.

Złoto można kupić również ze źródeł wtórnych, które oferują zazwyczaj nieco niższe ceny, różne skupy lub osoby prywatne zazwyczaj sprzedają złoto w okazyjnych cenach, z racji iż chcą szybko zarobić lub muszą mieć płynność finansową.

Gdzie kupić sztabki złota?

Prędzej czy później, decydując się na oszczędzanie, inwestując pieniądze w kruszce, każdy zada sobie właśnie takie pytanie: Gdzie kupić sztabki złota? Źródła, gdzie można kupić sztabki złota, to przede wszystkim źródła pierwotne oraz wtórne.

Te pierwsze to producenci oraz dealerzy, którzy posiadają wytworzone złoto. Dzięki temu mamy pewność co kupujemy, jednak z tych źródeł złoto bywa nieco droższe z racji choćby marży. Drugim źródłem, gdzie można kupić złoto będzie więc rynek wtórny, osoby prywatne, przedsiębiorstwa, które zajmują się sprzedażą złota lub skupy.

Te źródła mogą zaoferować nieco tańsze złoto, jednak warto pamiętać, że jest wielu oszustów, którzy będą próbować sprzedać podrabiane złoto za niską cenę, gwarantując że jest to najprawdziwsze złoto. Nieco mniejsza cena złota może być spowodowana przede wszystkim brakiem odpowiedniej płynności u przedsiębiorcy, dlatego zdarza się, że w istocie można kupić tańsze sztabki, jednak trzeba być z tym ostrożny.

Obecnie złoto można kupić zarówno stacjonarnie, jak i online. Pierwsza opcja z logicznej przyczyny będzie bardziej zaufana, gdyż wówczas można obejrzeć i sprawdzić sztabkę, którą zamierzamy kupić. Przez Internet możliwość ta jest oczywiście ograniczona, przez co musimy się zdać na, głównej mierze opinie innych klientów.

Jeśli jednak zdecydujemy się na zakup sztabki złota online, to warto pamiętać, że przesyłkę można ubezpieczyć. Wówczas mamy większa pewność, że złoto do nas dotrze i będziemy mogli sprawdzić, czy spełnia nasze oczekiwania i opis produktu na stronie internetowej.

Gdzie kupić złoto najtaniej?

Problem w tym, że zazwyczaj złoto jest w podobnej cenie. Jeśli różnica cen jest spora od tych średnich na rynku, to prawdopodobnie klient będzie miał do czynienia z fałszywym złotem, czego oczywiście chcemy uniknąć.

Nie ma jednej rady na to, by kupić złoto jak najtaniej. Niestety jest to kruszec, którego chce każdy, dlatego jego ceny są mniej więcej stałe. Oczywiście nie wyklucza to możliwości zakupu złota w niższej cenie, jednak jest to zarówno ryzykowne, jak i trudne.

Gdzie można kupić złoto najtaniej? Przede wszystkim na rynku wtórnym, który z oczywistych przyczyn rządzi się nieco innymi kwotami za dane przedmioty. Nie inaczej jest ze złotem. Zakup od osób prywatnych lub skupów cechuje się niższą ceną oraz teoretycznie większym ryzykiem.

Niemniej jednak jest to główne źródło, jeśli chcemy kupić złoto w okazyjnej cenie. Warto porównać ceny w kilku sklepach, u osób prywatnych, na skupach oraz w mennicy polskiej lub NBP. Czasami bywają sytuacje, że dealerzy lub producenci mają niższą cenę od skupów, dlatego najważniejsze podczas szukania tańszego złota jest ciągła analiza rynku.

Czytaj również  Karta przedpłacona biedronka – Jeronimo Martins

Gdzie bezpiecznie kupić złoto?

Kupując coś tak kosztownego jak złoto, naturalnie chcemy mieć pewność, że jest to tyle warte, ile za to dajemy. Oszuści są na każdym rynku, dlatego trzeba być bardzo uważnym, by nie dać się naciągnąć na podrabiane złoto.

Tutaj więc rodzi się pytanie, gdzie bezpiecznie kupić złoto? Przede wszystkim w mennicy polskiej, gdyż to właśnie mennica oraz NBP są prowadzące na rynku złota i dbają o to, by badać i sprzedawać złoto w takiej cenie, ile w rzeczywistości jest ono warte. Producenci i dealerzy to następna grupa, dzięki której możemy być spokojni o to co kupujemy.

Certyfikaty nie nadawane są bezpodstawnie, dlatego warto zwrócić na nie uwagę podczas zakupu.  

To samo tyczy się rodzaju zakupów. Sklepy internetowe będą z teorii mniej zaufane od zwykłych stacjonarnych, gdyż zdjęcia nie zawsze mają pokrycie w rzeczywistości.

Kupowanie w sklepie stacjonarnym pozwala na dogląd produktu oraz sprawdzenie go przed zakupem. Internetowe sklepy mogą zaoferować jedynie ubezpieczenie przesyłki, dlatego bezpieczniejsze będzie zakupienie złota w sklepie stacjonarnym.

Gdzie kupić złoto z certyfikatem

Nie każde złoto posiada certyfikat. Jest to oczywiste. Decydując się na inwestycje w złoto zazwyczaj kierujemy się w stronę zaufanych dealerów lub sklepów, które posiadają certyfikowane złoto. Taki rodzaj zakupu pozwoli ominąć wszystkie podróbki oraz ewentualne rozczarowania co do jakości złota.

Obecnie złoto z certyfikatem najłatwiej będzie kupić w Mennicy Polskiej oraz w Narodowym Banku Polskim. Są również sklepy, które posiadają certyfikowane złoto, dlatego warto spytać, zanim zdecydujemy się je kupić.

Certyfikat daje gwarancję co do tego, że w istocie jest warte swojej ceny. W przeciwnym razie możemy przepłacić lub nawet kupić złoto podrobione. Zachowanie ostrożności podczas zakupu pozwoli na zakup lepszej jakości złota.

Jego ceny oczywiście będą różne, jednak warto pamiętać, że dopłacenie za posiadanie sztabki złota z certyfikatem może w przyszłości zaowocować jego sprzedażą za jeszcze większą kwotę.

Gdzie kupić złoto fizycznie?

Mimo tak ogromnej cyfryzacji, są rzeczy, które jednak lepiej kupować w sklepach fizycznych. Złoto niepodważalnie jest jednym z tych produktów, które lepiej zobaczyć i ocenić przed kupnem. Fizyczne sklepy, oferujące złoto znajdują się w każdym mieście, dlatego warto jest rozejrzeć się po różnych sklepach, skupach, dealerach lub producentach.

Oczywiście w zależności od sprzedawcy, cena może się nieco różnić, jednak powinna pozostawać w obrębie średniej ceny rynkowej. Jeśli u któregoś sprzedawcy cena jest znacznie niższa, to prawdopodobnie mamy do czynienia ze złotem podrabianym, czego oczywiście trzeba unikać.

Najlepszym rozwiązaniem będzie zakupienie złota z certyfikatem, a gdzie kupić złoto z certyfikatem? Najlepiej w mennicy lub nbp.

Niektóre sklepy również mają je w asortymencie, jednak skupy zazwyczaj cechują się tym, że nie mają certyfikowanego złota. Oczywiście zakup w sklepie fizycznym będzie znacznie bezpieczniejszy, dlatego szukanie w internecie gdzie można kupić złoto najtaniej, zazwyczaj wiąże się z narażeniem na to, że znajdziemy oszustów, a powierzanie im pieniędzy za coś, co nie jest wartę nawet połowę kwoty, to po prostu wyrzucanie pieniędzy w błoto.

Czytaj również  Dotacje a subwencje – jakie są różnice?

Uncja złota gdzie kupić?

Szukając jak i gdzie kupić złoto, można znaleźć ogrom stron internetowych, oferujących bardzo dużo, różnego rodzaju złota. Często są to sprawdzone strony, z których spokojnie można korzystać, jednak należy pamiętać, że kupując złoto inwestycyjne, trzeba będzie je później spieniężyć.

W czasach kryzysu złoto wyprzedaje się bardzo szybko, więc większego problemu z tym nie będzie. Złoto jest wówczas rozchwytywane i każdy szuka gdzie kupić uncje złota. Niemniej jednak są sytuacje, w których trudno znaleźć kupca, dlatego najlepiej będzie zawrzeć taką umowę, w której sprzedawca złota gwarantuje późniejsze go odkupienie.

Jest to wtedy bardzo korzystne dla konsumenta, gdyż nie musi się martwić o to, czy w przyszłości znajdzie klienta na swoje złoto. Złote monety, sztabki czy medale są na tyle pożądane, że można je kupić zarówno w sklepach fizycznych, jak i online.

Gdzie kupić złoto? Najlepiej fizycznie, gdyż możemy wówczas przyjrzeć się sztabce czy monecie, co pozwoli na wykluczenie oszustwa.

NBP sztabki złota – gdzie kupić?

Mennica Polska oferuje obecnie najlepsze i przede wszystkim – certyfikowane złoto, dzięki czemu możemy być bezpieczni o swoje inwestycje. Sztabki złota, które maja w ofercie można kupić zarówno fizycznie, jak i online.

Każdy może więc na swój sposób nabyć złoto, a jego certyfikat pozwoli na autentyczność cenową. Zakup złota w mennicy jest więc najbardziej bezpieczny, a późniejsza sprzedaż złota inwestycyjnego będzie łatwa z racji na posiadany certyfikat.

Ponadto mennica gwarantuje skup zakupionego u nich złota, więc możemy być spokojni o to, czy znajdziemy na nie kupca w przyszłości. Więc na pytanie gdzie kupić sztabki złota lub nbp sztabki złota gdzie kupić? Odpowiedź jest jasna. Najlepiej w mennicy, gdyż daje nam najlepsze możliwości późniejszego zbytu, certyfikat i przede wszystkim dobrą jakość złota, co jest najcenniejsze w tej inwestycji.

Złoto można kupić na wiele sposobów, więc nie ma uniwersalnej odpowiedzi na pytanie „gdzie kupić złoto?”. Najlepiej będzie samemu zorientować się na rynku i przede wszystkim wiedzieć, czego szukamy. Gdzie kupić złoto z certyfikatem? Najlepiej w mennicy, gdyż oferuje zarówno certyfikat, jak i gwarancje późniejszego skupu.

Inwestycja w złoto jest zawsze opłacalna, gdyż jego wartość nie zmaleje, a późniejsze odsprzedanie złota wiąże się z czystym zyskiem za parę lub paręnaście lat. Monety czy sztabki złota to również świetny pomysł na prezent ślubny, gdyż dajemy parze młodej inwestycje na przyszłość.

Warto mieć się jednak na baczności, gdyż oszuści będą chcieli sprzedać złoto po okazyjnej cenie, a w rzeczywistości może się okazać, że będzie to jedynie podróbka złota, nie warta nawet połowy z tego, co zainwestowaliśmy. Najlepiej kupić złoto w Mennicy Skarbowej lub innym sklepie renomowanym, który posiada certyfikaty na złoto.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *