Gdzie kupić sznurówki do butów

Obuwie sportowe musi być wygodne, być wykonane z wysokiej jakości materiałów i dobrze przylegać do stopy. Wszystko to jest możliwe dzięki odpowiednio dobranym sznurówkom. Można je kupić głównie w sklepach obuwniczych, ewentualnie u szewca. Najważniejsze w ich wyborze jest długość i wytrzymałość. Nie warto ich raczej skracać, ponieważ na końcach montowane są plastikowe elementy, zapobiegające rozwarstwianiu się sznurówek. Generalnie sznurówki są dostępne w trzech długościach – od 120 do maksymalnie 180 centymetrów. Przed zakupem warto policzyć liczbę rzędów oczek w swoich butach i na tej podstawie dobrać odpowiednią długość sznurówek. Kwestią do ustalenia pozostaje również kolor, który zazwyczaj wybiera się w oparciu o swoje preferencje.

Gdzie kupić sznurówki stacjonarnie?

Sznurówki można kupić stacjonarnie we właściwie każdym sklepie obuwniczym, u szewca lub sklepach wielobranżowych. Najlepiej dopasowane jednak pojawiają się w pierwszym z wymienionych punkcie. Ekspedientka w sklepie obuwniczym może przede wszystkim doradzić w doborze sznurówek do określonego rodzaju obuwia.

 • Sklepy obuwnicze
 • Szewc
 • Sklepy wielobranżowe
 • Rossmann
 • CCC
 • Sklepy sportowe

Zgodnie z tabelami rozmiarów sznurówek, dopasowuje się je do liczby par oczek – tak zwanych haczyków. Może być ich od 3 do 10 – przy czym najmniejsza ilość uzasadnia wybór sznurówek o długości do 75 centymetrów, największa do nawet 200.

Zawsze trzeba zwrócić uwagę na ich jakość, powinny być elastyczne i starannie wykonane. Wówczas nie powinny się rozdwajać, ani uszkodzić w żaden inny sposób.

gdzie kupic sznurowki do butow

Gdzie kupić sznurówki przez Internet?

Sznurówki kupuje się również przez Internet, są dostępne na stronach internetowych sklepów obuwniczych, sportowych oraz Allegro.

 • Ceneo
 • Allegro
 • Military.pl
 • erli.pl
 • 8a.pl

Wyłącznie wysokiej jakości produkty zapobiegają zsuwaniu się butów podczas ich użytkowania.

Zadaniem sznurówek jest maksymalnie unieruchomienie stóp w butach, tym samym poprawia się stabilność i zapewnia równowagę. Ma to szczególnie duże znaczenie w przypadku sportowych oraz trekkingowych butów, zmniejsza się ryzyko wystąpienia ewentualnych kontuzji.

Gdzie kupić sznurówki Converse?

Po sznurówki do obuwia marki Converse najlepiej udać się do sklepów sportowych, obuwniczych mających w ofercie produkty tej firmy. Conversy najczęściej zakłada się na codzienne wyjścia, spotkania ze znajomymi, ogólnie w nieformalnej atmosferze.

Ciekawą opcją na zbliżającą się wiosnę jest zakup sznurówek w kontrastowych kolorach, opcjonalnie nawet wielokolorowych. W ten sposób można zwrócić szczególną uwagę na swoje buty i rozweselić nieco całą stylizację.

Modne są ponadto wzorzyste sznurówki do butów Converse, na przykład zaprojektowane w stylu etno, boho. Takie sznurówki można tak naprawdę wykorzystać też do innego obuwia, znajdą swoje miejsce w każdym outficie.

Często wybierane są sznurówki o owalnym przekroju, cienkie – idealnie pasują do butów sportowych, eleganckich oraz klasycznych trzewików, czy typowym obuwiem letnim. Nie lubiąc się wyróżniać, warto postawić na jednokołowe sznurówki – można je kupić zarówno przez Internet, jak i stacjonarnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *