Redakcja

Cieszymy się, że możemy tworzyć dla was artykuły. Zapraszamy do lektury.

Gdzie kupić sznurówki do butów

Posted by

sznurowki gdzie kupic

Obuwie sportowe musi być wygodne, być wykonane z wysokiej jakości materiałów i dobrze przylegać do stopy. Wszystko to jest możliwe dzięki odpowiednio dobranym sznurówkom. Można je kupić głównie w sklepach obuwniczych, ewentualnie u szewca. Najważniejsze w ich wyborze jest długość i wytrzymałość. Nie warto ich raczej skracać, ponieważ na końcach montowane są plastikowe elementy, zapobiegające rozwarstwianiu się sznurówek. Generalnie sznurówki są dostępne w trzech długościach – od 120 do maksymalnie 180 centymetrów. Przed zakupem warto policzyć liczbę rzędów oczek w swoich butach i na tej podstawie dobrać odpowiednią długość sznurówek. Kwestią do ustalenia pozostaje również kolor, który zazwyczaj wybiera się w oparciu o swoje preferencje.

Gdzie kupić sznurówki stacjonarnie?

Sznurówki można kupić stacjonarnie we właściwie każdym sklepie obuwniczym, u szewca lub sklepach wielobranżowych. Najlepiej dopasowane jednak pojawiają się w pierwszym z wymienionych punkcie. Ekspedientka w sklepie obuwniczym może przede wszystkim doradzić w doborze sznurówek do określonego rodzaju obuwia.

 • Sklepy obuwnicze
 • Szewc
 • Sklepy wielobranżowe
 • Rossmann
 • CCC
 • Sklepy sportowe

Zgodnie z tabelami rozmiarów sznurówek, dopasowuje się je do liczby par oczek – tak zwanych haczyków. Może być ich od 3 do 10 – przy czym najmniejsza ilość uzasadnia wybór sznurówek o długości do 75 centymetrów, największa do nawet 200.

Zawsze trzeba zwrócić uwagę na ich jakość, powinny być elastyczne i starannie wykonane. Wówczas nie powinny się rozdwajać, ani uszkodzić w żaden inny sposób.

gdzie kupic sznurowki do butow

Gdzie kupić sznurówki przez Internet?

Sznurówki kupuje się również przez Internet, są dostępne na stronach internetowych sklepów obuwniczych, sportowych oraz Allegro.

 • Ceneo
 • Allegro
 • Military.pl
 • erli.pl
 • 8a.pl

Wyłącznie wysokiej jakości produkty zapobiegają zsuwaniu się butów podczas ich użytkowania.

Zadaniem sznurówek jest maksymalnie unieruchomienie stóp w butach, tym samym poprawia się stabilność i zapewnia równowagę. Ma to szczególnie duże znaczenie w przypadku sportowych oraz trekkingowych butów, zmniejsza się ryzyko wystąpienia ewentualnych kontuzji.

Czytaj również  Śmieszne zdania

Gdzie kupić sznurówki Converse?

Po sznurówki do obuwia marki Converse najlepiej udać się do sklepów sportowych, obuwniczych mających w ofercie produkty tej firmy. Conversy najczęściej zakłada się na codzienne wyjścia, spotkania ze znajomymi, ogólnie w nieformalnej atmosferze.

Ciekawą opcją na zbliżającą się wiosnę jest zakup sznurówek w kontrastowych kolorach, opcjonalnie nawet wielokolorowych. W ten sposób można zwrócić szczególną uwagę na swoje buty i rozweselić nieco całą stylizację.

Modne są ponadto wzorzyste sznurówki do butów Converse, na przykład zaprojektowane w stylu etno, boho. Takie sznurówki można tak naprawdę wykorzystać też do innego obuwia, znajdą swoje miejsce w każdym outficie.

Często wybierane są sznurówki o owalnym przekroju, cienkie – idealnie pasują do butów sportowych, eleganckich oraz klasycznych trzewików, czy typowym obuwiem letnim. Nie lubiąc się wyróżniać, warto postawić na jednokołowe sznurówki – można je kupić zarówno przez Internet, jak i stacjonarnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *