Redakcja

Cieszymy się, że możemy tworzyć dla was artykuły. Zapraszamy do lektury.

Gdzie kupić srebro?

Posted by

gdzie kupić srebro

W ostatnim czasie najwięcej mówi się o bitcoinie i kryptowalutach. W praktyce jednak nadal prym wiodą dwa szlachetne metale. O złocie wszyscy wiedzą i uznawane jest za najlepszą inwestycję i depozyt 1:1 niepodlegający inflacji. W innej sytuacji jest srebro, czyli nie tak droga alternatywa dla złota. Jego kurs nie jest tak dobry i stabilny, jednak nadal niektórzy starają się wykorzystywać je jako zabezpieczenie na przyszłość. Gdzie kupić fizycznie srebro? Gdzie kupić srebro bez VATu? Dowiedz się właśnie w tym artykule! Warto również wiedzieć gdzie kupić złoto.

Gdzie kupić srebrne monety?

Na pośrednie inwestowanie w srebro można urzeczywistnić w ramach funduszy typu ETF. Kupić srebro można także tam gdzie sprzedawane są akcje firm wydobywających kruszec i kontrakty w ramach CFD. Konieczny w tym celu jest internetowy rachunek brokerski, który uprawnia użytkownika do handlowania akcjami, a także produktem przez pośredników.

Niestety, ale srebro kupione jest w ten sposób w celach spekulacyjnych, gdzie nie sprawdzają się niestety w inwestowaniu długoterminowym. Oznacza to w praktyce, że u każdego sprzedawcy cena tej samej sztabki srebra będzie bardzo podobna.

Dlaczego? Niezależnie gdzie kupisz srebro inwestycyjne, to nabytki mają określoną wartość rynkową. Właśnie ona wpływa głównie na ilość i przez to bieżącą cenę rynkową kruszcu. Drobne różnice cenowe wynikają z różnic w marży, którą sprzedawcy wprawdzie ustalają indywidualnie, jednak musi ona uwzględniać stawki konkurencji.

Jeśli jakiś punkt oferuje dany produkt po cenie wyraźnie niższej od średniej rynkowej, należy zachować szczególną czujność – powodem może być zły stan monety, brak zabezpieczenia sztabki lub po prostu nieuczciwość sprzedawcy.

Czytaj również  Dotacje a subwencje – jakie są różnice?

Z powyższych względów na pytanie, gdzie kupić srebro inwestycyjne w dobrej cenie, nie ma jednej odpowiedzi. Atrakcyjną ofertę może mieć osoba prywatna, przy czym w tym wypadku ryzyko transakcji zawsze jest wyższe, niż przy zakupie od producenta lub przedsiębiorstwa specjalizującego się w handlu kruszcem.

Ta druga opcja może okazać się dobrym wyborem z uwagi na wyższe bezpieczeństwo, ale również ze względów czysto finansowych.

Gdzie kupić srebrne monety bulionowe?

Niestety na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi z perspektywy zysku. Praktycznie u każdego sprzedawcy cena tej samej monety bulionowej będzie bardzo podobna z uwagi na fakt opisany powyżej. Kruszce mają określoną wartość rynkową. Weryfikuje ona ilość, a przez to popyt i podaż, które regulują jego cenę. Bez tego nie srebro nie mogłoby stanowi alternatywy dla złota. Drobne różnice zawsze się pojawią, tam gdzie będziemy kupować srebro i wynikają z różnic w marży, a czasami bez VATu.

Sprzedawcy wprawdzie ustalają indywidualnie, jednak stawki ustalane są na podstawie ich konkurencji, tak aby się utrzymać. Srebro po cenie wyraźnie niższej od średniej rynkowej to z pewnością kruszec gorszej jakości, którego warto się wystrzegać.

Gdzie kupić srebro inwestycyjne?

Najlepiej zrobić to przez wspomnianych pośredników. Jeśli nie wiesz gdzie kupić srebro inwestycyjne, to lepiej przekazać swoje środki profesjonalistom, którzy zajmą się obrotem Twojego kapitału. Dzięki temu masz zdecydowanie większe szanse na pomnożenie środków w przeciwieństwie do ich utraty. Gdzie kupić jednak srebro w sztabkach? Gdzie można kupić srebro bez VAT?

Gdzie kupić srebro w sztabkach?

To zależy gdyż wielu profesjonalnych sprzedawców złota i srebra inwestycyjnego trzyma się z reguły zasady, że im większa transakcja, tym niższa cena produktu jednostkowo. O wiele bardziej opłaca się im sprzedawać je partiami. Gdzie kupić srebro w sztabkach i co to oznacza w praktyce?

Czytaj również  Orlen Vitay – punkty za paliwo

Jedna moneta kosztuje 110 zł, a w zestawie na kilkuset monet nabyć można ją taniej za np. 108 zł lub niżej i opłacalniej. Wielu sprzedawców srebra i złota zapewnia także liczne zniżki przy mniejszych transakcjach, ale wszystko zależy od wielkości zakupu. Niestety w prostym przełożeniu im mniejsza liczba monet, tak proporcjonalnie mniejszy rabat.

Gdzie kupić srebro bez VAT?

Akurat na to pytanie odpowiedź jest niezwykle prosta. Srebro bez VAT można kupić gdzieniegdzie w Estonii. Wystarczy, że taka transakcja zostanie dokonana na terenie tego kraju, a towar zostanie odebrany również w Estonii. W ten sposób bez problemu wiesz, gdzie kupić srebro bez VAT. Organizacja odbioru leży w takiej sytuacji bezpośrednio po stronie nabywcy, a więc odbiór musi być osobisty lub na zamówienie przez kuriera, który wszystkim się zajmie i dostarczy zakup do Polski.

Srebro – gdzie kupić najtaniej?

W tym aspekcie warto zainteresować się średnimi cenami rynkowymi, a także wybierać z ich pomocą najbardziej korzystne ceny. Dobrze jest przeanalizować oferty w domach maklerskich oraz pośredników. Gdzie kupić srebro najtaniej? Musisz po prostu orientować się w rynku i szukać z pośrednictwem specjalistycznych stron branżowych. Zasugeruj się jednak możliwością zakup bez VAT poprzez źródła estońskie, gdyż te zdecydowanie stanowią najbardziej opłacalną formę nabycia obecnie srebra rynkowo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *