Redakcja

Cieszymy się, że możemy tworzyć dla was artykuły. Zapraszamy do lektury.

Gdzie kupić sos rybny

Posted by

sos rybny gdzie kupic

Sos rybny jest kojarzony głównie z kuchnią azjatycką, podstawą jego wytwarzania jest bardzo esencjonalna przyprawa. Produkt powstaje poprzez fermentację ryb, ikry, ewentualnie owoców morza. Proces ten może trwać nawet do dwóch lat, dość popularnym surowcem do wyrobu sosu rybnego są sardele. Sos rybny można kupić głównie w sklepach z azjatyckimi przysmakami, chociaż znajduje się również na półkach dobrze znanych supermarketów.

Bardzo często jest spożywany w Wietnamie, zdaniem mieszkańców kraju ma on właściwości lecznicze w przebiegu anemii. Współczesny sos rybny powstaje z wnętrzności ryb lub ich krwi, które łączy się z solą w stężeniu od 10 do 30%. Po okresie fermentacji wytłaczany jest sos, przestrzeganie wszystkich zasad przygotowywania zapewnia uzyskanie produktu najwyższej jakości.

Dlaczego warto kupić sos rybny?

Sos rybny, ale tylko wysokiej jakości zaskakuje swoim smakiem, chociaż wiedząc o sposobie jego przygotowania mogłyby pojawić się co do tego wątpliwości. Oryginalny produkt ma w swoim składzie jedynie ryby, sól i wodę, opcjonalnie może pojawić się jeszcze cukier.

Taki sos rybny można uzyskać wyłącznie z pierwszego tłoczenia, kolejne znacznie pogarszają jego jakość. Poza krótkim składem, warto jeszcze zwrócić uwagę na barwę – oryginalny sos rybny jest przezroczysty i ma miodowy kolor.

Nie ma również sensu obawiać się o aromat, wbrew pozorom jest w nim wyczuwalna ryba, ale nie jest ona zbyt nachalna, drażniąca. Niektórzy wyczuwają w sosie rybnym nuty zapachowe przypominające suszone grzyby.

gdzie kupic sos rybny

Sos rybny – gdzie kupić stacjonarnie?

Pozostaje jeszcze kwestia smaku sosu rybnego. Nadmierny słony posmak jest nieco niwelowany przez dodatek w postaci cukru. Cechą, która zdecydowanie przebija wszystko inne jest maksymalnie wyrazisty smak umami.

  • Carrefour
  • Sklepy z azjatycką żywnością.
  • Kaufland
  • Lidl – sporadycznie

Poza sosem sojowym nigdzie nie jest tak mocno wyczuwalny, jak właśnie w sosie rybnym. Sos rybny można kupić między innymi stacjonarnie, z całą pewnością w sklepach z azjatycką żywnością.

Czytaj również  Ikea Family

Jednak to nie wszystko, często znajduje się w asortymencie Carrefoura i Kauflandu. Warto ponadto odwiedzić Biedronkę, ponieważ tam również znajduje się dział z azjatyckimi przyprawami, sos rybny może się tam znajdować.

Sos rybny – gdzie kupić przez Internet?

Największe możliwości zakupowe daje oczywiście Internet, poza Allegro, sos rybny można kupić na stronach:

  1. Kimchi.pl,
  2. BogutynMłyn.pl,
  3. Bee.pl,
  4. Cosdlazdrowia.pl,
  5. Sushi-sklep.pl

Miejsca te może nie są znane wszystkim, ale fakt, że znajdują się na samej górze wyszukiwarki musi świadczyć o wysokiej jakości produktów. Oryginalny sos rybny można, a nawet trzeba mieć w swojej kuchni, zwłaszcza jeśli jest się miłośnikiem sushi i innych azjatyckich potraw.

Kupując produkt, nie ważne, czy stacjonarnie, przez Internet, zawsze trzeba zwrócić uwagę na skład. Jeśli jest krótki, produkt jest oryginalny, smak i zapach powinien to udowodnić. Można go dodać do każdej potrawy, ze względu na swój dość ostry smak, spełni oczekiwania wielbicieli takich dań. Dodatkowo jest produktem o niskiej zawartości kalorii, beztłuszczowym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *