Gdzie kupić propan w butli

Estimated read time 3 min czytania

Do ogrzewania gospodarstwa domowego można użyć gazu ziemnego lub gazu propan, który zazwyczaj dostępny jest w butlach. Gaz ziemny dostępny jest dla domów i mieszkań, przyłączonych do instalacji gazowej, jednak wykonanie takiego połączenia nie wszędzie jest możliwe lub opłacalne. To właśnie dlatego w wielu mieszkaniach wciąż korzysta się z propanu. Czym jest ten gaz, jak sprawdza się w ogrzewaniu i gdzie kupić butle z propanem?

Czy trudno jest kupić propan w butli?

Propan to gaz, który swą postać zmienia z ciekłej na gazową tylko w temperaturach bardzo niskich, mniej więcej w okolicy -40 stopni Celsjusza. To właśnie dlatego sprawdza się w użytku podczas bardzo mroźnych zim.

Zbiorniki z propanem mogą być przechowywane na powierzchni ziemi.

Choć propan wyróżnia się dość niską wartością opałową, to uzyskany dzięki niemu płomień jest wyjątkowo ciepły. Dzięki temu może być wykorzystywany w systemach ogrzewania.

Propan zazwyczaj dostępny jest w butlach. Samo kupno propanu nie powinno być trudne, ponieważ propan to gaz, który dość często wybierany jest zarówno do ogrzewania pomieszczeń, jak i do kuchni, sprawdza się bowiem także do zasilania kuchenki gazowej.

Gdzie kupić stacjonarnie?

Zastosowanie propanu, ze względu na wysoką moc grzewczą i wydajność energetyczną jest dość szerokie. Gazu można używać między innymi jako:

 • źródła zasilania urządzeń grzewczych różnego rodzaju – np. do niewielkich grzejników mobilnych, jak również do pieców CO, czy instalacji C.W.U;
 • źródła zasilania urządzeń gastronomii – np. kuchenek gazowych;
 • paliwa, stosowanego w różnych rodzajach przemysłu;
 • paliwa, zasilającego samochodowe silniki spalinowe.

Gdzie kupić czysty propan? Aktualnie stacjonarnie gaz można zamówić w lokalnych rozlewniach gazu.

 • Mrówka
 • Rozlewnie gazu
 • OBI
 • Leroy Merlin

Zazwyczaj sprzedawany jest tam propan w butlach. W większości miast gaz można zamówić z dostawą do domu lub podjechać po niego własnym transportem. Napełnianie butli propanem oferują także niektóre stacje paliw.

Czytaj również  65 Haseł do wisielca

Gdzie kupić przez internet?

Zakup butli z propanem przez internet jest możliwy i nie powinien być trudny. Jednak decydując się na zamówienie online, zalecamy dokładnie sprawdzić opcje dostawy. Butla z gazem to mimo wszystko delikatny produkt, dlatego transport powinien być odpowiednio dostosowany i zabezpieczony.

Jeżeli zastanawiamy się gdzie kupić propan w butli, na pewno uda nam się znaleźć ciekawe oferty na Allegro czy porównywarce Ceneo, choć w tym przypadku lepszy będzie chyba wybór sprawdzonego sklepu internetowego.

 • Allegro
 • Ceneo
 • gasnica.eu
 • Leroy Merlin

Propan to gaz, który może być wykorzystywany nie tylko do ogrzewania pomieszczeń, ale także do zasilania urządzeń grzewczych np. w kuchni, czy jako paliwo do maszyn. Gdzie kupić butle z propanem?

Ze względu na dużą popularność produktu, nie jest on trudno dostępny. Lokalne punkty sprzedaży znajdują się w większości miast, a z pewnością nikt nie będzie miał problemu ze znalezieniem tego typu produktu w sprzedaży online. Należy jednak zawsze pamiętać o bezpieczeństwie transportu gazu i upewnić się, że butla będzie odpowiednio zabezpieczona.

Sprawdź również

A to znasz?

+ Nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj swój