Gdzie kupić płaszcz przeciwdeszczowy

Estimated read time 3 min czytania

Zakup płaszcza przeciwdeszczowego wcale nie jest taki łatwy. O ile zakup „zwykłego” elementu ubioru nie powinien być żadnym problemem o tyle znalezienie „dobrego i modnego” płaszcza może w niektórych sytuacjach graniczyć z cudem. A szkoda, bo jest to bardzo ważny element codziennego ubioru. Co więcej – decyduje on nie tylko o naszym wyglądzie, ale i… samopoczuciu. Zwłaszcza, jeśli w nim przemokniemy.

Gdzie kupić płaszcz przeciwdeszczowy jednorazowy?

Gdzie kupić płaszcz przeciwdeszczowy? Najlepiej w Internecie, gdzie można znaleźć mnóstwo ciekawych płaszczy i w to w ciekawych cenach. Ciekawą ofertę płaszczy jednorazowych ma np. Ceneo, gdzie do nabycia są całe pakiety tychże płaszczy.

Jest to bardzo dobre rozwiązanie dla wszystkich osób, które lubią długie wycieczki po górach. Jednorazówki można też kupić w sklepach stacjonarnych, aczkolwiek ich cena jest tam nieco wyższa.

Poza tym trzeba liczyć się z faktem, że płaszcze dostępne w marketach, często przeleżały wiele tygodni (jeśli nie miesięcy) w dużych magazynach. Istnieje więc ryzyko, że zakup pojedynczego płaszcza będzie jeszcze bardziej nieopłacalny. To samo zresztą dotyczy stoisk turystycznych.

Miejsca gdzie kupisz płaszcz przeciwdeszczowy:

  • Internet
  • Stoiska turystyczne
  • Sklepy BHP
  • Sklepy z odzieżą (modne płaszcze przeciwdeszczowe)
  • Markety
  • Sklepy sportowe
  • Sklepy ze sprzętem w góry

Gdzie kupić modny płaszcz przeciwdeszczowy?

Gdzie kupić płaszcz przeciwdeszczowy w bardziej eleganckim wydaniu? Najlepiej w konkretnych sklepach stacjonarnych. O ile przy pytaniu gdzie kupić pelerynę przeciwdeszczową można było posiłkować się np. punktami turystycznymi czy też marketami, to w przypadku produktów eleganckich trzeba będzie postawić na bardziej wysublimowane rozwiązania.

Należy przy tym pamiętać, że dobór płaszcza (w tym przypadku eleganckiego) zależy w dużej mierze od warunków, w których ma być on użytkowany. Jeśli mamy w nim chodzić po górach, to jego zakup raczej odpada. Jeśli zaś ma być to płaszcz do pracy, to jak najbardziej warto w niego zainwestować.


A może by tak… awaryjne poncho?

I jeszcze jedna, bardzo ważna rzecz. Czasami warto przy sobie mieć poncho przeciwdeszczowe, czyli – mówiąc kolokwialnie – płaszcz jednorazowy. Oczywiście nie oznacza to, że trzeba go brać ze sobą do pracy. Niemniej warto mieć kilka takich płaszczy w swoim domu.

Czytaj również  Energetyk Dzik gdzie kupić

Zwłaszcza, że „odzież wyjściowa” może się popruć, rozerwać, a nawet zabrudzić. Poza tym wyjście do osiedlowego sklepu w takim płaszczu nie powinno nikogo urazić. Owszem, może i nie jest on zbyt trwały (często rozrywa się po kilkudziesięciu minutach eksploatacji), ale za to bardzo funkcjonalny i łatwy w transporcie.

Kto powinien mieć płaszcz przeciwdeszczowy?

Można odnieść wrażenie, że płaszcze przeciwdeszczowe (te prawdziwe, klimatyczne) coraz częściej odchodzą w niepamięć. Jest w tym stwierdzeniu sporo prawdy, gdyż coraz częściej są one zastępowane przez parasolki i inne nakrycia.

Warto jednak podkreślić, że podstawową cechą dobrego płaszcza jest pełna ochrona przed deszczem. Oznacza to, że można pod niego ubrać nawet garnitur, który – przynajmniej teoretycznie – nie powinien zamoknąć w nawet najmniejszym stopniu.

Podsumowując, płaszcz przeciwdeszczowy jest bardzo ważnym, choć już powoli nieco „wymierającym” elementem codziennej odzieży. A może by jednak na niego postawić? Zwłaszcza, że jest to wciąż klimatyczna i bardzo elegancka forma odzieży?

Sprawdź również

A to znasz?

+ Nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj swój