Redakcja

Cieszymy się, że możemy tworzyć dla was artykuły. Zapraszamy do lektury.

Gdzie kupić olej z czarnuszki i nasiona czarnuszki?

Posted by

gdzie kupić olej z czarnuszki

Lecznicze właściwości czarnuszki znane są od tysięcy lat. Już w czasach starożytnego Egiptu czarnuszki powszechnie używano na większość schorzeń, zaś sama roślina była nazywana „złotem faraonów”. Dziś czarnuszka znów staje się bardzo popularna za sprawą oleju z czarnuszki.

Osoby, które chcą spróbować leczniczych właściwości tej niezwykłej rośliny często zastanawiają się, gdzie można kupić olej z czarnuszki. W niniejszym artykule podpowiemy, gdzie kupić dobry olej z czarnuszki oraz gdzie kupić nasiona czarnuszki, ponieważ lecznicze właściwości tej rośliny są coraz bardziej znane wśród społeczeństwa.

Dlaczego warto kupić olej z czarnuszki

Czarnuszka pochodzi z terenów Zachodniej Azji oraz Europy Południowo-Wschodniej, gdzie występuje naturalnie. Roślina ta nazywana bywa także jako kminek egipski, kmin czarny, czarnucha, kąkolnica czy kolendra siewna. Czarnuszka wyróżnia się wieloma właściwościami leczniczymi, dlatego jej nasiona (pod różną postacią) znalazła zastosowanie w medycynie, kosmetologii, czy gastronomii.

Warto podkreślić, że najpopularniejszy jest dziś olej z czarnuszki, który wykazuje dobroczynne działanie na wiele schorzeń i chorób. Olej z czarnuszki jest znanym remedium na wiele schorzeń, zaś jego lecznicze właściwości sprawiają, że:

 • zmniejsza wyrzut histaminy, dlatego często stosowany jest przez alergików,
 • zwiększa wydolność płuc,
 • zwiększa gęstość krwi,
 • poprawia pracę układu trawiennego – żołądka i wątroby,
 • reguluje pracę nerek,
 • korzystnie wpływa na układ rozrodczy,
 • wzmacnia odporność,
 • hamuje rozwój komórek nowotworowych,
 • wspiera leczenie anemii,
 • reguluje gęstość cukru we krwi,
 • podnosi poziom testosteronu,
 • reguluje miesiączkowanie,
 • hamuje rozwój bakterii Helicobacter pyroli.

Jak doskonale widać, ilość schorzeń oraz dobroczynnych właściwości czarnuszki jest imponujący.

Gdzie kupić olej z czarnuszki

Aż trudno uwierzyć, iż olej z nasionek rośliny może mieć tak dobroczynne właściwości prawda? Dlatego też każdy, kto chce rozpocząć spożywanie tej leczniczej rośliny w formie oleju, zastanawia się gdzie kupić olej z czarnuszki.

Czytaj również  Jak długo można pić wodę z cytryną

Wybierając olej z czarnuszki dobrze jest postawić na sprawdzone źródła, takie jak apteki, sklepy zielarskie i kosmetologiczne. Zakup oleju z czarnuszki w sklepach wielkopowierzchniowych pokroju hipermarketów zdecydowanie nie jest polecany z prostego powodu – łańcuch dostaw produktów do hipermarketów trwa zazwyczaj dość długi czas, przez co olej z czarnuszki narażony jest na duże wahania temperatur i wystawianie na działanie słońca.

Olej z czarnuszki kupisz w:

 • Aptekach
 • Sklepach z ekologiczną żywnością
 • Allegro
 • Ceneo
 • Delikatesy z Natury
 • Drogeria Natura

Jego dobroczynne właściwości wymagają przechowywania oleju we właściwych warunkach, dlatego o wiele bezpieczniej kupować ten leczniczy produkt w wyspecjalizowanych sklepach przez internet.

Internauci przy wyborze sklepu z olejem z czarnuszki najczęściej posiłkują się portalem Ceneo.pl, na którym dostać można dobry olej z czarnuszki w atrakcyjnej cenie. Warto podkreślić, że najwięcej leczniczych właściwości ma olej z czarnuszki tłoczony na zimno.


Gdzie kupić nasiona czarnuszki

Kwintesencją leczniczych właściwości czarnuszki są jej nasion. To właśnie w nich zawarte są wszystkie składniki, takie jak nienasycone kwasy tłuszczowe (kwas linolowy, kwas oleinowy oraz kwas alfa-oleinowy). Co więcej, nasiona bogate są w witaminę E, beta-karoten, biotynę i fitosterole. Warto podkreślić, iż nasiona czarnuszki pełne są także wielu minerałów, takich jak magnez, żelazo, wapń, potas, selen oraz cynk, a także aminokwasy.

 • Allegro
 • Ceneo
 • Delikatesy z Natury

Dlatego też nasiona czarnuszki stanowią świetną przyprawę, która nie tylko wzmacnia smak potraw, ale także nadaje im zdrowotnych właściwości. Gdzie kupić nasiona czarnuszki? Najlepiej tak jak w przypadku oleju z czarnuszki, postawić na sprawdzone sklepy, które oferują nasiona o wysokiej jakości.

W tej kwestii Ceneo także doskonale spełnia swoje zadanie – pozwala na odnalezienie dobrych jakościowo nasion czarnuszki w atrakcyjnej cenie.

Czarnuszka siewna gdzie kupić

Wiele osób, które dowiadują się, jak bardzo przydatna i pożyteczna jest czarnuszka, pragnie uprawiać ją we własnym ogródku. W takim wypadku warto wiedzieć, iż czarnuszka siewna najlepiej rośnie na glebach żyznych, które charakteryzują się zasobnością w wapń oraz są średnio zwięzłe. W przypadku czarnuszki trzeba unikać gleb kwaśnych, podmokłych, zbyt suchych oraz często zalewanych.

Czytaj również  Przeterminowane kosmetyki – czy można używać – gdzie wyrzucić?

Uprawę czarnuszki rozpoczyna się wiosną. Osobom pragnącym cieszyć się dobroczynnymi właściwościami tejże rośliny, sen z powiek spędza pytanie – gdzie kupić nasiona czarnuszki siewnej. Nasiona te najlepiej kupować ze sprawdzonych źródeł, dokładnie tak jak w przypadku oleju z czarnuszki lub jej nasion.

Zakup podejrzanie tanich nasion czy sadzonek może skończyć się ogrodniczym niepowodzeniem.

Skoro już wiesz gdzie kupić olej z czarnuszki oraz znacz jej niezwykłe lecznicze właściwości tej rośliny, to warto zacząć wzmacniać organizm „złotem faraonów”. Co więcej, należy podkreślić, że nasiona z czarnuszki doskonale sprawdzają się także w kuchni i dodają smaku (oraz zdrowia) wszystkim przyprawom, do których są dodawane.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *