Gdzie kupić olej silnikowy

Estimated read time 3 min czytania

Oleje silnikowe występują w kilku rodzajach, można kupić syntetyczny, półsyntetyczny i mineralny. Różnią się one bazami i dodatkami, najbardziej nowoczesnymi są syntetyczne, ponadto zapewniają stabilność termiczną i skuteczne smarowanie. Spełniają zatem najbardziej surowe wymogi. Olej silnikowy można kupić w sklepach motoryzacyjnych, ewentualnie punktach z samymi olejami. Najważniejsze jest stosowanie do swojego auta zawsze takiego samego oleju, w przeciwnym wypadku silnik może zostać uszkodzony. Syntetyczne oleje silnikowe dbają odpowiednio o czystość silnika, dzięki czemu nie powstają żadne osady i pozwalają na wydłużenie czasu między poszczególnymi wymianami oleju.

Dlaczego warto wiedzieć, gdzie kupić olej silnikowy?

Olej silnikowy jest obowiązkowym elementem w każdym pojeździe mechanicznym, dlatego warto wiedzieć, gdzie go kupić. Za najlepszy pod względem parametrów uznaje się olej syntetyczny, zapewnia dokładne smarowanie przy wysokich temperaturach i gwarantuje dłuższą żywotność silnika.

Zwiększają również poziom zabezpieczenia silnika przed zbyt szybkim zużyciem.

Zakup nowego oleju silnikowego powinien być dokonany na podstawie wymagań jakościowych producenta. W przypadku, gdy nie jest znana marka oleju wlewanego do świeżo kupionego auta, lepiej i bezpieczniej jest postawić na olej mineralny lub półsyntetyczny.

olej silnikowy gdzie kupic

Gdzie kupić oryginalny olej silnikowy stacjonarnie?

Oryginalny olej silnikowy można kupić w stacjonarnych sklepach motoryzacyjnych lub specjalizujących się w sprzedaż tylko olejów. Przy zakupie zwraca się uwagę na parametr lepkości cieczy, co absolutnie nie jest tożsame z jej gęstością. Im niższa lepkość, tym opór oleju jest mniejszy, a wysoki poziom lepkości zabezpiecza silnik.

  • Autoryzowany przedstawiciel danego oleju
  • Warsztaty samochodowe

Dość często lepkość oleju jest mylona z gęstością, jeśli obok liczby znajduje się litera W, określa się w ten sposób lepkość w niskich temperaturach. Natomiast brak litery to oznaczenia lepkości w wysokich temperaturach.

Czytaj również  Gdzie kupić TEC 2000?

Gdzie kupić olej silnikowy przez Internet?

Olej silnikowy można kupić również online, na przykład na Allegro, czy olx – ważne jednak, aby był to specjalistyczny i cieszący się zaufaniem sklep. Olej na dolewkę powinien być ustalony w oparciu o zalecenia producenta auta.

  • Ceneo
  • Allegro
  • iparts.pl
  • Olx
  • oryginalneoleje.pl

Określa on zawsze normy jakościowe i lepkościowe, są zazwyczaj zawarte w instrukcjach dołączonych do samochodu. Tylko wówczas można być pewnym wyboru odpowiedniego oleju, który nie doprowadzi do awarii silnika.

Gdzie kupić tanio olej silnikowy?

Ceny olejów silnikowych są zróżnicowane, oczywiście każdy chce kupić je możliwie tanio, dlatego warto odwiedzić kilka punktów sprzedających takie produkty. W każdym z nich może być ustanowiona inna polityka cenowa. Dość tanio można kupić olej silnikowy online, dodatkowo zyskać możliwość dostawy do domu. Sklepy motoryzacyjne działające głównie w Internecie mają zazwyczaj lepsze warunki cenowe, zdecydowanie warto skorzystać z takiej opcji. Warunkiem jest oczywiście zyskanie pewności, że jest to rzetelny sprzedawca i oferuje wysokiej jakości produkty.

Sprawdź również

A to znasz?

+ Nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj swój