Rozrywka

Gdzie kupić makaroniki

Ostatnia aktualizacja 28 marca 2024 przez Redakcja

Makaroniki francuskie od wielu lat cieszą się ogromną popularnością. Nic w tym dziwnego. Już sama strona wizualna tego niezwykłego  przysmaku robi wrażenie. Warto zaznaczyć, że wbrew nazwie – makaroniki nie mają tak naprawdę nic wspólnego z klasycznym, włoskim makaronem.

To niewielkie, słodkie ciasteczka. Robią prawdziwą furorę  na wszelkiego rodzaju imprezach okolicznościowych. Począwszy od wesel, aż po urodziny, 18-stki. Przyciągają przede wszystkim walorami estetycznymi. Gdzie kupić makaroniki w dobrej cenie? Lepiej kupić stacjonarnie czy może szukać online? Podpowiadamy!

Makaroniki, gdzie kupić makaronik?

Na początku warto dowiedzieć się: skąd tak naprawdę wzięły się makaroniki? Makaroniki francuskie pochodzą z Francji. Bardzo szybko też były znane i lubiane na obszarze Włoch. Nie jest to w żadnym wypadku nowość, ponieważ makaroniki były już znane w czasach średniowiecza.

Niska cena tego wyrobu cukierniczego sprawiała, że był on obecny w domach i na stołach przede wszystkim niższych warstw społecznych. Musiało minąć wiele lat, aby stały się one bardziej powszechne. Dzisiaj tak naprawdę trudno sobie wyobrazić bankiet, imprezę okolicznościową  bez tego cukierniczego, wyjątkowego produktu.


Użycie wielu barwników nadaje francuskim makaronom niezwykłego kolorytu. Jak zatem smakują makaroniki? Pierwotna wersja była połączeniem orzechów, migdałów i płatków owsianych. Na przestrzeni lat jednak zmienił się nieco nie tylko wygląd, ale też smak tego wyrobu. Teraz niestety nie brakuje w nich konserwantów, syntetycznych olejków i sztucznych barwników.  W smaku makaronik francuski najbardziej przypomina kremową bezę. Wciąż jest to jednak produkt, którego warto spróbować chociaż raz.

Gdzie kupić makaronik stacjonarnie?

Miejsc, które oferują sprzedaż makaroników francuskich, jest naprawdę wiele. Warto szukać ich przede wszystkim w popularnych sieciach cukierniczych. W takich miejscach makaroniki francuskie możemy kupić praktycznie w każdy dzień w roku. Warto też sprawdzać lokalne, regionalne cukiernie, które lubimy i chcemy wspierać.

  • Cukiernie
  • Lidl
  • Carrefour
  • Biedronka
Czytaj również  Jadalne kwiaty gdzie kupić

Takie cukiernie bardzo często przyjmują specjalne zamówienia na makaroniki francuskie. Możemy zamówić makaronik na dowolną okazję ze specjalną, indywidualną dedykacją.

Gdzie kupić makaronik online?

Doskonałym rozwiązaniem jest zakup makaronika online. Na tą chwilę istnieje naprawdę wiele sklepów internetowych, które mają w swojej bogatej ofercie makaronik francuski. To świetne rozwiązanie dla osób, które cenią komfort i wygodę.

Makaronik w Internecie to często większa oferta dotycząca samego wyglądu ciastka oraz konkurencyjna cena. Produkt jest dobrze zapakowany i szybko trafia pod same drzwi zamawiającego.

Ile kosztują makaroniki?

Makaroniki francuskie mimo upływu lat wciąż cieszą się niezwykłą popularnością. Chętnie je kupujemy w sklepach stacjonarnych, lokalnych cukierniach i w Internecie. Jaka jest zatem ich cena? Zazwyczaj kupujemy makaroniki francuskie na imprezy okolicznościowe i tak za 10 sztuk zapłacimy około 40 zł. Dużo czy mało? Niech każdy sam oceni. Jest to bez wątpienia przysmak i element dekoracyjny wielu imprez.

  • Karmello – 19,99 zł za 105g
  • Kup Ciasto – 39,50 zł  za 350g
  • Biedronka – 12,99 zł za 120g

Ceny zależą od typu makaroników i bezwzględne ich porównywanie nie ma większego sensu.

Makaroniki, gdzie kupić? W cukierni stacjonarnej lub online. Wybór miejsca zależy tylko od Ciebie. Makaroniki online dostępne są na oficjalnych stronach cukierni, jak i również na aukcjach internetowych osób, które je pieką. Cenowo za 10 sztuk zmieścimy się bez problemu w kwocie 50 zł. Zamawiaj, skosztuj tego niebanalnego wypieku. Smacznego!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *