Redakcja

Cieszymy się, że możemy tworzyć dla was artykuły. Zapraszamy do lektury.

Gdzie kupić filc

Posted by

filc gdzie kupic

Filc jest wyrobem włókienniczym, którego produkcja rozpoczęła się bardzo dawno temu, uznawany jest za najstarszy. Powstaje z włókien sztucznych, wełny lub sierści zwierząt hodowlanych. Chcąc, aby powstała tkanina o najlepszych właściwościach, producenci czasami łączą wszystkie surowce. Filc można kupić między innymi w pasmanteriach, sklepach wielobranżowych, u tapicerów – w zależności od tego, gdzie i do czego ma zostać wykorzystany. Obecnie bardzo modne jest szycie z filcu, powstają w ten sposób breloki, obuwie, zakładki do książek i wiele innych przedmiotów codziennego użytku.

Gdzie kupić filc do szycia?

Filc do szycia występuje w wielu kolorach, producenci zdają sobie sprawę z walorów estetycznych i użytkowych takich materiałów. Takie produkty można kupić w stacjonarnych lub internetowych pasmanteriach, sklepach z artykułami krawieckimi.

  • Sklepy z artykułami krawieckimi
  • Pasmanterie
  • Castorama
  • Pepco
  • Niektóre sklepy Empik

Pojawiają się również w Pepco, Tedi, czy KiK-u. Tak naprawdę nietrudno kupić filc do szycia, ale koniecznie trzeba stosować odpowiedniej grubości nici. Jest to materiał dość gruby, dlatego jego szycie nie jest takie proste, jak na przykład bawełny, czy innego materiału.

Kolorowy filc do szycia jest idealny do tworzenia niecodziennych ozdób, dekoracji i drobiazgów ułatwiających codzienne funkcjonowanie.

gdzie kupic filc

Gdzie kupić filc na metry?

Filc można kupić w gotowych arkuszach lub na metry – obie wersje znajdują się w pasmanteriach. W takich formach kupuje się filc igłowy, wełniany, dekoracyjny oraz techniczny, wszystko zależy od tego, jaki produkt ma finalnie z niego powstać.

  • Allegro
  • Olx
  • Ceneo
  • Creativehobby.pl

Do produkcji filcu igłowego wykorzystuje się włókna naturalne, poliestrowe i polipropylenowe. Wszystkie są przebijane specjalnymi igłami, w wyniku czego powstaje solidna i trwała struktura. Filc wełniany powstaje w warunkach chrakteryzujących się dużym poziomem wilgoci, ponadto stosuje się inne – chemiczne i mechaniczne metody produkcji.

Czytaj również  Ocet ryżowy gdzie kupić

Gdzie kupić filc przez Internet?

Doskonałą alternatywą dla stacjonarnych pasmanterii są te oferujące wysyłkę poszczególnych akcesoriów do robótek ręcznych. Właśnie w takich miejscach można kupić filc, wybrać sobie ilość arkuszy lub metrów, kolor i rodzaj.

W pasmanteriach internetowych jest zdecydowanie większy wybór, na przykład filc dekoracyjny jest bardzo gładki, a dostępność dużej ilości kolorów może spowodować dość duży dylemat. Warto również zajrzeć na strony Empiku oraz OBI – tam też często a asortymencie znajduje się filc.

Filc dekoracyjny – gdzie kupić?

Filc dekoracyjny, podobnie jak inne rodzaje tego materiału można kupić w pasmanteriach, zakładach krawieckich i w sklepach wielobranżowych. Robótki ręczne, szycie na maszynie ozdób z filcu jest już dość popularne, dlatego filcowych materiałów nie brakuje w sklepach stacjonarnych i internetowych.

Ponadto filc dekoracyjny można kupić w sklepach z tkaninami, gdzie dostępne są również inne rodzaje tkaniny. Dobrą wiadomością jest również fakt, że ceny dekoracyjnego filcu nie są wysokie, w większości przypadków nie przekraczają 10 złotych za kilka arkuszy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *