Redakcja

Cieszymy się, że możemy tworzyć dla was artykuły. Zapraszamy do lektury.

Gdzie kupić czosnek niedźwiedzi

Posted by

czosnek niedzwiedzi gdzie kupic

Z uwagi na fakt, że czosnek niedźwiedzi ma właściwości oczyszczające i filtrujące, bardzo dobrze wpływa na kondycję górnych dróg oddechowych. Między innymi dlatego jest polecany między innymi palaczom. Przyczynia się ponadto do trwałego usunięcia wszelkich metali ciężkich z organizmu i pestycydów. Czosnek niedźwiedzi można kupić na targowiskach, w sklepach ze zdrową żywnością, warzywniakach. Występuje w formie suszonych liści, maksymalnie rozdrobnionego suszu lub grubo pociętych kawałków.

Dlaczego warto kupić czosnek niedźwiedzi?

Czosnek niedźwiedzi warto kupić również ze względu na właściwości oczyszczające jelita, regeneruje florę bakteryjną po przyjmowaniu antybiotyków.

Czosnek niedźwiedzi sprawdza się również jako środek niwelujący zaparcia i wzdęcia, w przypadku zakłóceń w wytwarzaniu żółci, wpływa na sprawne pobudzanie wydzielania soku żołądkowego.

Dzięki zawartości mnóstwa związków organicznych w czosnku niedźwiedzim, ma on realny wpływ na ochronę układu odpornościowego przed nowotworami.

Gdzie kupić Czosnek niedźwiedzi  stacjonarnie?

Czosnek niedźwiedzi można kupić stacjonarnie, na przykład na straganach z ziołami, warzywami i przyprawami. Cebulki i nasiona natomiast znajdują się w asortymencie sklepów ogrodniczych, zwłaszcza w sezonie letnim lub jesiennym.

 • Warzywniaki
 • Sklepy ze zdrową żywnością
 • Targowiska
 • Carrefour
 • Lidl – okazjonalnie
 • Auchan
 • Niektóre lokalne sklepy spożywcze

Najbardziej korzystnie jest jednak udanie się na wspomniane wyżej targowisko, ponieważ dostępne tam cebulki są najbardziej świeże. Oczywiście produkt może być dostępny również w wielobranżowych supermarketach, marketach budowlanych – należy szukać na dziale z nasionami.

gdzie kupic czosnek niedzwiedzi

Czosnek niedźwiedzi – gdzie kupić online?

Czosnek niedźwiedzi jest dostępny również w sklepach online, warto odwiedzić strony:

 1. Olx.pl,
 2. Ceneo
 3. Allegro.pl,
 4. Smakitucholi.pl,
 5. Biolovers.pl,
 6. Swojskapiwniczka.pl
Czytaj również  Co to znaczy omg

Zaletą takich zakupów jest wygoda, ponieważ czosnek niedźwiedzi jest dostarczany pod same drzwi. Poza działaniem antynowotworowym wykazuje właściwości bakteriobójcze, dlatego czosnkiem niedźwiedzim można leczyć różnego rodzaju infekcje. Warto ponadto wskazać na zwalczanie pasożytów, w tym drożdżaków bytujących najczęściej w układzie pokarmowym.

Czosnek niedźwiedzi – gdzie kupić sadzonki?

Czosnek niedźwiedzi można posadzić we własnym ogrodzie, sadzonki można kupić przez Internet lub stacjonarnie – na przykład w szkółkach roślin. W tym drugim przypadku, sprzedaż rozpoczyna się najczęściej od połowy marca, choć konkretny termin jest uzależniony od panujących warunków atmosferycznych.

Roślina może urosnąć do maksymalnie 30 centymetrów, podczas kwitnienia natomiast do 40 centymetrów.

Liście czosnku niedźwiedziego – gdzie kupić?

Zasadniczo liście czosnku niedźwiedziego mogą być świeże lub suszone – obie opcje można kupić na targowiskach lub w sklepach zielarskich, z ziołami. Świeże pęczki są również dostarczane do supermarketów, w cenie zaledwie kilku złotych za jedną porcję.

Poszukiwania warto rozpocząć w okresie od marca do kwietnia, natomiast suszony czosnek niedźwiedzi jest dostępny przez cały rok, można go długo przechowywać. Warto sprawdzić również gdzie kupić czarny czosnek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *