Rozrywka

Gdzie kupić całego indyka

Ostatnia aktualizacja 1 maja 2022 przez Redakcja

Mięso indyka jest jednym z najczęściej polecanych przez dietetyków. Chwalona jest jego wartość odżywcza oraz fakt, że jest to mięso chude. Co więcej, indyk charakteryzuje się sporą zawartością białka, jak również innych związków mineralnych i witamin. Do tego można go przyrządzić na wiele sposobów, tworząc pyszne potrawy dla całej rodziny. Gdzie można kupić całego indyka?

Dlaczego warto kupić całego indyka?

Mięso z indyka polecane jest zarówno przez dietetyków, jak i kucharzy. Charakteryzuje się stosunkowo niską zawartością kalorii, a przy tym jest sycące, łatwo dostępne i niedrogie. Co więcej, w mięsnym rankingu przewyższa popularnego kurczaka, a odpowiednio przygotowane naprawdę świetnie smakuje.

Najchudszą częścią indyka jest oczywiście pierś, która stanowi także dobre źródło ważnych witamin i minerałów, takich jak niacyna, cynk, selen, witamina B6 czy witamina B12. 200 gram piersi z indyka zawiera zaledwie 160 kalorii i wyróżnia się tym, że jest w nim mniej cholesterolu w porównaniu do innych mięs.

Indyk może stanowić część wielu pysznych posiłków, jednak trzeba wiedzieć, jak prawidłowo go przyrządzić.

Nie można dopuścić do przesuszenia indyka, gdyż wtedy mięso stanie się gumowe i twarde. Kupując całego indyka, możemy pokroić go na mniejsze części lub też przyrządzić w całości wedle odpowiedniego przepisu.

Gdzie kupić stacjonarnie całego indyka?

Indyka w całości najłatwiej będzie nam kupić w sklepach mięsnych. Jeżeli w pobliżu naszego miejsca zamieszkania znajduje się punkt, w którym oferują świeże mięso, warto wejść i zapytać, czy mają w swojej ofercie całego indyka.

Taki produkt pojawia się również w sklepach mięsnych sieciowych, takich jak Makro oraz, oczywiście w popularnych sklepach dyskontowych, takich jak Lidl cze Leclerc, jednak jest zazwyczaj produkt „okolicznościowy”.

Kilogram indyka kosztuje ok. 20- 25 złotych, można jednak śledzić promocje, a być może uda nam się znaleźć indyka w całości w dużo bardziej atrakcyjnej cenie.

Czytaj również  Jak namówić rodziców na rodzeństwo?

Gdzie kupić całego indyka przez internet?

Zakup świeżego całego indyka przez internet jest możliwy, należy jednak wybierać oferty tylko sprawdzonych i renomowanych sprzedawców. Dlaczego? Przede wszystkim, zamawiając mięso, chcemy mieć pewność, że będzie ono dobrej jakości.

I choć oferty całego indyka znajdziemy na takim portalu jak Allegro czy nawet OLX, to jednak lepiej stawiać na zakupy z witryn internetowych znanych marketów, takich jak wspomniane wcześniej Makro czy Lidl. Oczywiście należy szczególną wagę przywiązać do sposobu dostawy.

Jeżeli chcemy, aby dotarło do nas świeże i dobre mięso, musi być ono dostarczone specjalnym transportem, zapewniającym utrzymanie jego dobrego stanu.

Mięso z indyka jest chude i smaczne, a do tego wyróżnia się dobrą wartością odżywczą. Warto wiedzieć, gdzie kupić całego indyka, zwłaszcza jeżeli chcemy zaskoczyć naszych bliskich, przygotowując kulinarny specjał z tego mięsa.

Indyka można przyrządzić na wiele różnych sposobów. Znając techniki jego pieczenia i smażenia, uda nam się stworzyć naprawdę wspaniałe dania obiadowe oraz przekąski, które zaskoczą niejednego miłośnika mięsa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *