Rozrywka

Gdzie kupić baterię 9V?

Ostatnia aktualizacja 8 czerwca 2022 przez Redakcja

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów baterii, każdy z nich ma zupełnie inne zastosowanie. Większa część ma lepsze odpowiedniki w postaci akumulatorków, które można wielokrotnie ładować od nowa. Jedną z nich jest bateria 9V, gdzie kupić, do czego się przydaje i jak ją naładować. Tę wiedzę z pewnością warto posiadać, ponieważ jest praktyczna. Generalnie baterie 9V zaczęły być popularne wraz z rozwojem radia tranzystorowego, jednak do obrotu została wprowadzona znacznie wcześniej. Czym charakteryzuje się bateria 9V? Gdzie kupić i jak jest skonstruowana?

Dlaczego warto kupić baterie 9V?

Jest ona źródłem zasilania o mocy 9V, składającym się aż z 6 ogniw typu AAAA. Wszystkie są połączone ze sobą szeregowo i zamknięte w bezpieczny sposób, w metalowej obudowie. Baterię 9V można kupić właściwie w każdym kiosku, czasami nawet supermarketach.

Wyróżnia się na tle innych baterii, ponieważ ma inny kształt – prostopadłościanu – oraz wymiary 8,5 x 6,2 x 17 mm.

Bateria ta ma wiele zastosowań, dlatego warto zawsze mieć ją w swoim domu.

Gdzie kupić baterię 9V stacjonarnie?

Zastanawiając się, gdzie kupić baterię 9V stacjonarnie powinno się odwiedzić kiosk. Jednak to nie koniec dostępnych opcji, ponieważ zaopatrzone są w nie również sklepy takie jak Rossmann, Media Expert, Neonet, często również supermarkety.

W tych ostatnich miejscem ich położenia są najczęściej kasy fiskalne. Baterie 9V mogą występować w różnych opcjach pod względem pojemności. Wyróżnia się na przykład baterie alkaliczne, cynkowo-węglowe, litowe, akumulatory niklowo-metalowo-wodorkowe oraz akumulatory litowo-jonowe.

Baterie 9V kupisz w:

 • Media Markt,
 • Media Expert,
 • Neonet,
 • OBI,
 • Leroy Merlin,
 • Rossmann.

Wspomniana pojemność może wynosić 565, 400, czy nawet 1200 mAh. Najmniejsza to 250 mAh. Produkty zdecydowanie łatwiej znaleźć posługując się najczęściej stosowanymi oznaczeniami – MN1604, PP3, czy R20. Do czego może zostać użyta bateria 9V?

Czytaj również  Tarcie chrzanu - jak nie płakać?

Gdzie kupić to już wiemy, natomiast w kontekście odpowiedzi na pierwsze pytanie to baterie tego rodzaju są wykorzystywane w urządzeniach niewielkich rozmiarów, choćby radia, zegara, latarki, a także czujników dymu. Znajdują się one przecież we właściwie każdym gospodarstwie domowym.

Bateria 9V – gdzie kupić online?

Nie ma żadnego problemu, aby kupić baterię 9V online. Swoje poszukiwania powinno rozpocząć się od Allegro, ale to nie koniec możliwości. Produkt jest również dostępny na stronach:

 1. Leroy Merlin,
 2. Apollo.pl,
 3. Erli.pl
 4. Univertel,
 5. CentrumElektroniki.pl

Jak zatem łatwo zauważyć, nie powinno być problemu z dostępnością baterii 9V, zarówno w sklepach stacjonarnych jak i tych działających online. Kupując zwykłe baterie nie ma oczywiście mowy o ich ładowaniu. Dotyczy to jedynie akumulatorków, których koszt zakupu jest wyższy, ale są wielokrotnego użytku.

Dlatego istnieje możliwość oszczędności, co jest szczególnie widoczne w domach, w których korzysta się z dużej liczby urządzeń zasilanych bateriami 9V. Wystarczy mieć do dyspozycji ładowarkę przeznaczoną to tego typu źródeł zasilania, takie baterie mogą być ładowane ponad 100 razy, to bardzo przydatna alternatywa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *