Gdzie kupić aceton

Estimated read time 3 min czytania

Zasadniczo wyróżnia się dwa rodzaje acetonu – kosmetyczny i techniczny. W obu przypadkach jest cieczą łatwopalną, mającą charakterystycznie ostry zapach. Doskonale radzi sobie w roli rozpuszczalnika lakierów, olejów i tłuszczów. Zdecydowanie najbardziej popularny jest kosmetyczny aceton. Gdzie kupić taką substancję? Najkorzystniejszą cenę prawdopodobnie można uzyskać w hurtowniach kosmetycznych.

Gdzie można kupić aceton?

Na pytanie gdzie można kupić aceton istnieje co najmniej kilka odpowiedzi. Oczywiście wiele zależy od rodzaju, który jest potrzebny. Należy pamiętać, że ten używany jako rozpuszczalnik do różnych substancji ma w sobie szkodliwe dla człowieka związki, dlatego należy go używać z rozsądkiem i ostrożnie. Może bowiem dojść do zatrucia, albo innych negatywnych skutków dla zdrowia.

Gdzie kupić aceton techniczny?

Aceton techniczny można kupić w marketach budowlanych, w których dostępne są tego rodzaju substancje. Jako przykład można podać Leroy Merlin, Mrówkę, czy Castoramę. Produktu należy szukać w dziale rozcieńczalników i rozpuszczalników.

 • Leroy Merlin,
 • Castorama,
 • OBI,
 • Mrówka.

Występują w butelkach o różnych pojemnościach, co właściwie zależy od potrzeb użytkownika. Warto wiedzieć, że aceton techniczny jest doskonałym środkiem odtłuszczającym powierzchnie.

Gdzie kupić aceton kosmetyczny?

W salonach kosmetycznych używa się natomiast innego rodzaju acetonu. Obie substancje mają podobny skład, ale techniczny jest nieco bardziej drażniący dla zmysłu węchu.

 • Rossmann,
 • Sklepy kosmetyczne i drogerie.

Aceton kosmetyczny jest równie łatwo dostępny, ponieważ można go kupić w drogeriach stacjonarnych i internetowych, a także w hurtowniach kosmetycznych, gdzie zaopatrują się właśnie gabinety kosmetyczne. W tych miejscach używa się go bardzo dużo.

Gdzie można kupić aceton do paznokci?

Aceton do paznokci jest dostępny w wielu miejscach – zarówno punktach stacjonarnych, jak i online. Przy wyborze konkretnej marki należy jednak zwrócić uwagę na jego jakość i stężenie najważniejszych jego składników. Jedynie wysokiej jakości produkt może spełnić swoje funkcje.

 • Rossmann,
 • Sklepy kosmetyczne i drogerie.
Czytaj również  Czy Yeti istnieje i jak wygląda?

Najlepiej korzystać z miejsc, co do których ma się pewność dostępności najlepszych marek acetonu do paznokci.

Gdzie kupić czysty aceton?

Czysty aceton jest dostępny we wszystkich wskazanych powyżej miejscach, jednak to hurtownie mają ich największy wybór. Ponadto warto odwiedzić sklepy mające w asortymencie inne użytkowe substancje chemiczne.

 • Hurtownie chemiczne,
 • Sklepy chemiczne,
 • Lakmarket,
 • Allegro,
 • Warchem.pl.

Z pewnością powinno się stawiać wyłącznie na sprawdzone miejsca, dlatego zapoznanie się z opiniami innych klientów może być kluczowe.

Gdzie kupić aceton do hybryd?

Manicure hybrydowy to już bardzo popularny zabieg kosmetyczny. Dzięki niemu kobiety nie muszą codziennie martwić się o wygląd i kondycję swoich paznokci. Lakier jest utwardzany w lampie UV, taki zabieg może wystarczyć nawet na 4 tygodnie. Do jego wykonywania używa się między innymi acetonu do hybryd, który służy do odtłuszczania płytki paznokcia.

Czy w Rossmannie można kupić aceton?

Niektóre kosmetyczki zastanawiają się, czy w Rossmannie można kupić aceton? Odpowiedź jest twierdząca, w końcu jest to jedna z najbardziej popularnych drogerii. Jak najbardziej w jej asortymencie znajduje się między innymi aceton kosmetyczny, bez którego trudno wykonywać stylizacje hybrydowe, żelowe i przedłużanie paznokci.

Sprawdź również

A to znasz?

+ Nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj swój