Gdzie kamperem na weekend w Polsce- najlepsze 10 propozycji

Polski caravaning zyskuje na popularności- zarówno coraz więcej osób korzysta z tej formy podróżowania, jak i kolejne ośrodki wypoczynkowe rozbudowują swoją infrastrukturę pod tym kątem. Wybór kampera to masa korzyści, przy czym możemy wyjechać nim na dłuższy urlop, jak i wykorzystać wolny weekend. Poniżej przedstawiamy 10 najlepszych miejsc w Polsce, które warto odwiedzić w ten sposób i których nie może zabraknąć na Twojej mapie podróżniczych planów.

Artykuł powstał przy współpracy ze speedcamp.pl

Podróżowanie kamperem jest możliwe o każdej porze roku, bez względu na pogodę czy okoliczności. Nie musimy martwić się o nocleg, problemem nie jest także postój kampera, bowiem zgodnie z polskim prawem kamper traktowany jest jak samochód osobowy i można parkować nim na każdym parkingu, dbając jedynie o pozostawienie możliwego przejazdu. Nieraz zdarza się, że wypadnie nam nieplanowany wolny weekend i zechcemy spędzić go aktywnie, podróżując do danego miejsca. Rezerwacja noclegu z dnia na dzień, zwłaszcza w sezonie i w bardziej obleganych miejscach może być niemożliwa, natomiast bez problemu możemy wsiąść w kampera i spędzić miło czas w wymarzonym miejscu. Oto te najlepsze.

1. Bieszczady

Dlaczego to pozycja numer jeden? Bowiem Bieszczady to prawdziwy raj dla podróżujących kamperem. Po pierwsze, ten region Polski posiada wiele pięknych miejsc, atrakcji, zabytków godnych obejrzenia. Po drugie, przepiękne widoki, możliwość obcowania z przyrodą, a także cisza i spokój, gdy wybierzemy weekend poza sezonem. Bieszczady dają możliwość zarówno aktywnego, jak i nieco bardziej swobodnego spędzania czasu. Jest tu wiele miejsc przystosowanych do postoju kamperów, jeśli natomiast wolimy całkowitą niezależność, zawsze można zaparkować „na dziko” i zachwycać się pięknem tego zakątka kraju.

2. Zakopane

Pozostając przy górach, kolejną propozycją jest weekendowa podróż kamperem do Zakopanego. Czeka tu na nas mnóstwo atrakcji o każdej porze roku, a zważywszy na to, że w Zakopanem sezon turystyczny nigdy się nie kończy, kamper to bezpieczna alternatywa i rozwiązanie problemu rezerwacji miejsc noclegowych. Nie brakuje tu kempingów i obiektów posiadających rozbudowaną infrastrukturę dla kamperów- zimą w niektórych miejscach kampera postawić można tuż pod stokiem narciarskim, dzięki czemu w pełni możemy cieszyć się śnieżnymi szaleństwami.

3. Karpacz

I jeszcze raz góry, tym razem Karkonosze z widokiem na Śnieżkę. Jest to region uważany za jeden z najlepszych do uprawiania caravaningu w naszym kraju- jak na taki obszar jest tu bowiem bardzo dużo miejsc, w których kampery są mile widziane i w których panują dogodne warunki parkingowe. Jeśli natomiast chodzi o atrakcje- tych także tu nie brakuje. Karpacz jest doskonały zarówno do aktywnego, jak i leniwego wypoczynku, dlatego weekend tu będzie z pewnością należał do udanych.

4. Kujawy

Kujawy to jeden z najciekawszych etnograficznie regionów naszego kraju. Zwany jest narodowym spichlerzem, zaś najpiękniej prezentuje się wczesnym latem- ogromne łany kwitnącego, żółtego rzepaku, a między nimi wiele malowniczych tras pieszych i rowerowych. Jest to więc doskonałe miejsce dla wszystkich miłośników tego typu wypoczynku. Ponadto relaksowi sprzyjają liczne jeziora, w których oddawać można się kąpielom lub wędkowaniu. W tym regionie znajdziemy wiele dogodnych miejsc, w których zaparkujemy kamperem.

5. Mazowsze

Mazowsze to samo serce Polski. Posiada bogatą, zróżnicowaną ofertę atrakcji i sposobów spędzania wolnego czasu. Możemy postawić zarówno na samą Warszawę, jak i jej okolice- znajdziemy tu wiele dogodnych miejsc z infrastrukturą dostosowaną do potrzeb kamperów. Liczne muzea, obiekty historyczne, ale także trasy rowerowe czy spływy kajakowe- każdy z  pewnością znajdzie coś dla siebie.

6. Warmia i Mazury

Warmia i Mazury, czyli Kraina Tysiąca Jezior to kolejna propozycja, która stwarza niemal nieograniczone możliwości. Prawdę mówiąc, można tu spędzać każdy weekend roku, zatrzymując się w innym miejscu. Mniejsze i większe jeziora, liczne lasy i masa innych atrakcji- zwłaszcza w sezonie letnim, kiedy to odbywa się tu wiele koncertów oraz innych, wspaniałych wydarzeń.

7. Polskie morze

Specjalnie nie podajemy konkretnej miejscowości, bowiem każda z nich jest wyjątkowa, ma swój niezwykły urok i nieco inne atrakcje, natomiast bez względu na wybór, czekają tu na nas atrakcje o każdej porze roku. Piękne plaże, czysta woda, mnóstwo ciekawych miejsc do obejrzenia- jeśli tylko pogoda będzie nam sprzyjać, to nic więcej nie potrzeba do miłego spędzenia weekendu. Tutaj także z miejscem na kampera nie będzie najmniejszego problemu.

8. Podlasie

To z kolei propozycja dla wszystkich miłośników spokoju, ciszy i piękna lasów. Jest to bowiem region, na terenie którego leży aż cztery Parki Narodowe- Biebrzański, Białowieski, Narwiański i Wigierski. Na szczególną uwagę zasługuje pierwszy z nich. Szczególną atrakcją jest w nim tzw. „Łosiostrada”, a więc niezwykle malownicza trasa ciągnąca się przez lasy parku, którą dociera się do punktu widokowego i do specjalnych kładek, ułatwiających spacery. Podczas spacerów całkiem prawdopodobne jest, że napotkamy łosia, gdyż są to ich tereny. Podlasie jest również otwarte dla wszystkich kamperowiczów.

9. Kraków

Była Warszawa, musi być także i Kraków. Bez problemu zaparkujemy tutaj kamperem nawet w samym centrum miasta. W dzień możemy zorganizować wspaniałą, historyczno-kulturową wycieczkę po najciekawszych zabytkach miasta, zaś wieczorem miło spędzić czas na rynku lub w okolicznych lokalach. Możemy również skorzystać z innych atrakcji, które oferuje nam Małopolska, a jest ich naprawdę sporo.

10. Wrocław

To ostatnia, ale jakże ciekawa propozycja na weekendowy wypad kamperem. Tutaj możemy zorganizować sobie ciekawą wycieczkę po mieście, w poszukiwaniu krasnali, z których Wrocław słynie. Jest ich ponad 350. A Tobie ile uda się odnaleźć?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *