Redakcja

Cieszymy się, że możemy tworzyć dla was artykuły. Zapraszamy do lektury.

Gdzie jest schowek w telefonie?

Posted by

gdzie jest schowek w telefonie

Schowek w telefonie jest miejscem, w którym są przechowywane wszystkie skopiowane tymczasowo teksty, jak i także linki do stron internetowych. Jest to narzędzie naprawdę bardzo przydatne, z którego korzystamy w zasadzie każdego dnia. Funkcja domyślna schowka na Androida jednak pozwala jedynie wkleić skopiowany ostatni wpis. A co się stanie z pozostałymi treściami wcześniej skopiowanymi? Czy znikną nam na zawsze? Nie, gdy włączymy opcję odpowiednią.

Gdzie w telefonie znajdziemy schowek?

Pytanie gdzie jest schowek w telefonie pada naprawdę wiele razy. Tak naprawdę to nie można odpowiedzieć na to pytanie jednoznacznie. Bowiem nie istnieje miejsce konkretne w pamięci naszego telefonu, które odwiedzić byśmy mogli w poszukiwaniu tekstów zachowanych, które skopiowaliśmy. Z kolei schowek może dostępny być w klawiaturze czy też w aplikacji.

Niektóre z nakładek producentów mają bardzo zaimplementowany schowek, w który wejść możemy poprzez aplikację dedykowaną oraz także podejrzeć jego zawartość. Wtedy również zobaczyć możemy o wiele więcej, niż jedną pozycję, którą jako ostatnią skopiowaliśmy. Zatem to gdzie jest schowek w Androdzie zależy w dużej mierze od tego, jaki posiadamy telefon.

Zaś niezależnie od tego, jakiego używanie urządzenia, teraz praktycznie już każda klawiatura posiada własny swój schowek. To pozwala na bardzo szybki dostęp do jego zawartości podczas pisania, co jest niezmiernie wygodne. Zatem tam znajdziemy najczęściej schowek w swoim telefonie.

Jak znaleźć schowek w telefonie?

Gdzie szukać schowka w telefonie? Pamiętajmy zawsze o tym, że schowek jest dostępny zarówno z punktu widzenia aplikacji, jak i także z punktu widzenia klawiatury.  Aplikacje oferuje nam wielu producentów. Dzięki temu w schowku możemy posiadać więcej niż jedną pozycję.

Na sam początek zapoznajmy się z klawiaturą. Jeśli chcemy wiedzieć jak wywołać schowek w Androidzie, to wystarczy włączyć jego klawiaturę.

  1. Na klawiaturze SwiftKey wystarczy, że klikniemy symbol plusa po stronie lewej oraz wybrać pojawiającą się szczególną ofertę notesu.
  2. Do tego samego miejsca także można wejść innym sposobem Wystarczy użyć opcji – Ustawienia.
  3. Następnie wybieramy system > język oraz wprowadzenia > klawiatura SwiftKey, pisanie i w ten sposób dochodzimy do schowka.
Czytaj również  Sodexo dla ciebie aplikacja

W przypadku klawiatury Gboard samo dojście do wniosku także nie jest zbyt trudne. Wystarczy, że klikniemy w pole tekstów, a pojawi się od razu ikona na klawiaturze notesu. Każdy użytkownik powinien mieć świadomość, że tego rodzaju schowek jest krótkotrwały. SwiftKey jedynie przechowuje pozycję ostatnią, a z kolei Gboard jedynie pięć ostatnich.

A jak to wygląda z punktu widzenia aplikacji? Aplikacje tak naprawdę zarządzają w całym systemie schowkiem. Dlatego też warto mieć odpowiednią, jeśli często zdarza nam się sięgać do pamięci schowka. Clipper to tak zwany menadżer schowka. Jednak może się także pochwalić wieloma funkcjami dodatkowymi. Dzięki niemu ze sporą łatwością przejrzymy zawartość, a do tego możemy ją edytować czy też uporządkować. W Clipperze zapisujemy do dwudziestu ostatnich pozycji. Tenże limit zwiększyć można poprzez aplikację płatną Clipper Plus. Przekonaliśmy się przy okazji jak zobaczyć co jest w schowku.

Clipboard Manager to program niezwykle podobny do wspomnianego już Clippera, ale w swojej wersji darmowej posiada dużo więcej funkcji. Możemy w nim także kasować automatycznie notatki, a także importować oraz eksportować zawartość schowka do pliku oraz tworzyć kopiowanie do schowka zapasowe w chmurze. Jest to zatem niezwykle przydatna opcja dla osób, które pracują automatycznie przy pomocy naszego telefonu komórkowego.

Jak kopiować/wklejać w Androidzie?

Teraz zapoznamy się z kilkoma praktycznymi informacjami. Wiemy doskonale, że najpierw musimy coś skopiować. Może to być dosłownie wszystko, na przykład artykuł czy też czat.

  1. W pierwszej kolejności należy nacisnąć długi tekst czy też treść. Zobaczymy znak niebieski na ekranie. Jeśli chcemy wszystko skopiować, to skorzystajmy z opcji „wybierz wszystko”.
  2. Po wybraniu tekstu, z którym chcemy sobie poradzić, naciśnijmy przycisk o nazwie „kopiuj”.
  3. Następnie możemy już opuścić stronę oraz przejść do miejsca, w którym tekst zaznaczony chcemy wkleić. Nie ma kompletnego znaczenia, czy to jest dokument Microsoft Word czy też aplikacja o nazwie „Notatki”.
  4. Następnie otwórzmy aplikację, której używać będziemy oraz naciśnijmy podobnie. W ten sposób zobaczymy opcję „wklej”. Przyciśnijmy ją, a cały tekst wybrany zostanie właśnie tam umieszczony. Później wystarczy już zapisać plik i wszystko będzie gotowe.
Czytaj również  Jak doładować konto w Heyah

Jak wyczyścić schowek?

W związku z tym, że domyślne wersje Androida przechowują jedynie ostatnio element skopiowany, skopiować wystarczy kolejny fragment tekstu, aby móc wyczyścić historię jednego z elementów. Gdy to zrobimy, to usuniemy to, co wcześniej zostało skopiowane bezpośrednio do Schowka.

Jeśli posiadamy urządzenie Androida, to zapewne zauważyć można, że po otwarciu historii ich schowka jest sam przycisk „Usuń wszystko”. Naciśnijmy oraz potwierdźmy decyzję o wyczyszczeniu całej historii schowka.

Polecamy tak naprawdę usunięcie wszystkiego, jeśli mamy pewność, że w Schowku w zasadzie nie ma niczego ważnego. Jest znacznie szybszy oraz o wiele bardziej wydajny oraz zwalnia także na telefonie dużo więcej miejsca na tablecie oraz telefonie.

W kroku pierwszym należy znaleźć jasne opcje schowka na Androida. Bezpośrednio po znalezieniu zawartości schowka należy kliknąć przycisk „Wyczyść” w dolnym prawym rogu. Możemy zobaczyć dokładnie dwie opcje „Zablokuj do schowka” oraz „Usuń ze schowka”.

W drugim kroku należy wyczyścić schowek na telefonie programowo z Androidem. Wybierzmy po prostu „Usuń ze schowka”, aby móc usunąć element schowka z telefonu z Androidem. Jeśli chcemy wyczyścić całą zawartość schowka Androida, możemy kliknąć opcję o nazwie „Usuń wszystko” bezpośrednio w części górnej schowka. Ponadto przypiąć możemy klipy do części górnej schowka. Możemy także nacisnąć oraz przeciągnąć w dół czy też w górę klip określony w kolekcji danego schowka ręcznie.

Awarie schowka

Wiele osób również narzeka na schowki i ich awarie. W samym rezultacie telefon z Androidem ponownie uruchom się lub też zablokuje nawet na ekranie określonym przez długi czas. Dzięki połączeniu oprogramowania o nazwie Touch Wiz, systemu Android 3.0 lub też najnowsze klawisze radzą sobie lepiej niż klawiatura oryginalna. W tenże sposób możemy zmniejszyć samo prawdopodobieństwo z awarią schowa poprzez aktualizacje. Zatem możemy uzyskać jeszcze jeden sposób rozwiązania tego problemu zamiast samego czyszczenia schowka tylko na samym telefonie z Androidem.

Czytaj również  Co to jest hotspot w telefonie?

W rzeczywistości każda klawiatura ma swój własny folder, który został utworzony przez operacyjny system Android. W znacznej większość przypadków nie można uzyskać dostępu do folderów innych klawiatury niżeli Samsung bez korzenia. Te foldery mogą bardzo łatwo ulec awarii. Na całe szczęście tenże problem rozwiązać można dzięki aktualizacji technicznego oprogramowania OTA. Dlatego też po napotkaniu problemów ze schowkiem zaktualizować można go to do wersji najnowszej, by wypróbować najpierw.

Schowek na pewno sprawdza się w zastosowaniu przez wiele osób. Używamy ich do zapisywania nie tylko treści związanych z życiem prywatnym, ale także z życiem zawodowym. Schowki są używanie przez wiele osób. Musimy przyznać, że narzędzie to jest bardzo pożyteczne oraz praktyczne. Przydaje się nam niemal każdego dnia. Czy o czymś jeszcze należy pamiętać?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *