Rozrywka

Gamescom 2023: lista polskich gier i firm, które mogą pojawić się na targach w Kolonii

Ostatnia aktualizacja 11 sierpnia 2023 przez Redakcja

Gamescom to jedno z najważniejszych wydarzeń w branży gier. Na sierpniowej imprezie nie zabraknie również przedstawicieli polskich firm.

Niemiecka Kolonia na kilka dni w roku, właśnie w sierpniu, staje się centrum gamingowego świata. Dzieje się tak za sprawą targów Gamescom, na których studia z całego świata prezentują swoje gry, a także prowadzą negocjacje biznesowe. W tym roku obecne będą tak duże firmy jak Microsoft, Bethesda, SEGA czy Bandai Namco.

Dla polskich przedstawicieli targi Gamescom mają istotne znaczenie, ponieważ na drugą połowę roku planowane są duże premiery gier. Dlatego też CI Games, CD PROJEKT czy 11 bit studios nie powinny przegapić tego wydarzenia. Ponadto w targach mogą wziąć udział mniejsze studia, takie jak Movie Games, The Dust czy Forever Entertainment.

Tegoroczny Gamescom rozpocznie się 22 sierpnia i potrwa 5 dni

 

CD PROJEKT przed premierą Phantom Liberty

Ważny test dla Czerwonych już w przyszłym miesiącu. Na 26 września zaplanowano premierę dodatku do Cyberpunka – Phantom Liberty. CD PROJEKT prowadzi obecnie kampanię marketingową dodatku, a wczesne opinie w mediach branżowych sugerują, że debiut gry może okazać się sukcesem. Niewykluczone, że Phantom Liberty pojawi się na targach w Kolonii jeszcze w tym roku.

Co prawda w zeszłym roku CD PROJEKT zrezygnował z udziału w Gamescomie, ale wówczas nie było oficjalnej zapowiedzi dodatku. Teraz odliczanie do premiery trwa, a przedsprzedaż gry rozpoczęła się od czerwcowych targów Xbox Games Showcase.

Warto pamiętać, że nawet jeśli Phantom Liberty nie zostanie oficjalnie ujawnione na Gamescomie, nie oznacza to, że przedstawiciele firmy nie pojawią się na imprezie.

 

  • Lords of the Fallen od CI Games

W zeszłym tygodniu CI Games zaprezentowało Lords of the Fallen. Z komentarzy graczy jasno wynikało, że oczekiwania wobec gry są wysokie. W końcu oczekuje się, że gra trafi na szczyt rankingów gier z https://ranking-online.pl i powtórzy sukces Elden Ring od From Software. Prezes CI Games Marek Tymiński podkreślił w wywiadzie, że oczekiwania wobec premiery są wysokie, a pomimo ograniczonego budżetu gra plasuje się w segmencie AAA.

Czytaj również  Pytania do butelki - Mocne +18 - śmieszne i ciekawe

Wraz z intensyfikacją działań marketingowych przed premierą zaplanowaną na 13 października, Lords of the Fallen ma pojawić się na targach. W ubiegłym roku zaprezentowano pierwszy zwiastun produkcji.

 

  • 11 bit studios – stawianie na portfolio

Duże projekty 11 bit, czyli Frostpunk 2 i The Alters, zadebiutują dopiero w przyszłym roku. W tym roku firma stawia na premiery ze swojego portfolio wydawniczego, a konkretnie The Invincible od Starward Industries oraz The Thaumaturge od Fool’s Theory Studios. Projekt oparty na twórczości Stanisława Lema ma zadebiutować jako pierwszy. Gamescom może być idealną okazją do ogłoszenia dokładnej daty premiery.

 

  • Gry, które zostaną zaprezentowane na targach

Movie Games potwierdziło na swoim profilu na Twitterze, że jedna z jego gier zostanie zaprezentowana w Kolonii. Grą, o której mowa jest Beyond Sunset. Nie jest to jednak jedyna gra, nad którą Movie Games obecnie pracuje. Ważna dla spółki jest również Alaskan Road Truckers od Road Studio, która weszła już w fazę beta. Inną ważną grą jest Drug Dealer Simulator 2, ale od jakiegoś czasu nie ma o niej żadnych wiadomości.

 

  • Inquisitor od The Dust

Gra od The Dust, Inquisitor, oparta na powieściach Jacka Piekara, ma zostać wydana wkrótce. Ma ona zadebiutować w czwartym kwartale 2023 roku, ale dokładna data premiery nie została do tej pory ogłoszona. Warto liczyć na to, że The Dust ustawi prezentację swojej produkcji.

 

  • Remake od Forever Entertainment

W ubiegłym roku Forever Entertainment było obecne na targach Gamescom z grą Fear Effect Reinvented. W tym roku gdyńskie studio szykuje się do ważniejszej premiery – drugiej odsłony Front Mission 2: Remake. Została ona przesunięta na trzeci kwartał tego roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *