Rozrywka

Gąbka florystyczna gdzie kupić

Gąbkę florystyczną, jak sama nazwa wskazuje można kupić na przykład w kwiaciarni. Szukając hurtowych ilości lub różnych rodzajów warto natomiast odwiedzić hurtownie florystyczne. Z pewnością są tam niższe ceny i większy wybór. Gąbki florystyczne dzieli się na kilka rodzajów, w zależności od zastosowania. Wyróżnia się produkty do żywych roślin, do suchych dekoracji, czy kolorowe gąbki florystyczne. Ta stosowana do żywych roślin przed wykorzystaniem musi być zmoczona w wodzie, wystarczy ją położyć i poczekać aż całkowicie się zanurzy. Tylko wówczas można mieć pewność, że otrzyma właściwą dawkę wilgoci. Cały ten proces nie powinien być przyspieszany, ponieważ skutkiem może być nierównomierne namoczenie.

Gąbka florystyczna dlaczego warto kupić?

Gąbkę florystyczną warto kupić ze względu na jej funkcje. Pozwala na utrzymanie w pionie każdej kompozycji ozdobnej. W przypadku żywych roślin dostarcza im odpowiedniej wilgoci, dzięki czemu dłużej zachowują świeżość.

Gąbkę florystyczną, ze względu na jej strukturę można przecinać za pomocą noża i w ten sposób uzyskiwać pożądany kształt, w sposób pozwalający na dopasowanie jej do konkretnego pojemnika.

Zasadniczo zielona gąbka florystyczna, która spotyka się zdecydowanie wcześniej jest dedykowana układaniu kompozycji z żywych kwiatów i roślin.

Dlatego dość często poza namaczaniem jej w wodzie, używa się odżywek wydłużających żywotność świeżych kwiatów.

gdzie kupic gabke florystyczna

Gąbka florystyczna gdzie kupić stacjonarnie?

Po gąbkę florystyczną można wybrać się do Castoramy, Leroy Merlin, OBI, czy zwykłej kwiaciarni. Jednak florystki wykorzystujące jej w dużych ilościach najczęściej udają się do hurtowni, można tam liczyć na nieco niższe ceny i większy wybór gąbek.

  • Auchan
  • OBI
  • Castorama
  • Leroy Merlin
  • Kwiaciarnie

Warto również zajrzeć do sklepów z akcesoriami dla florystów, czasami można tam trafić na korzystne promocje, co byłoby doskonałą wiadomością. W pracowni florystycznej potrzebne są różne rodzaje gąbek, także te przeznaczone do układania kompozycji ze sztucznych ozdób.

Czytaj również  Nashi Argan gdzie kupić

Najczęściej ma ona kolor brązowy lub szary. W ten sposób tworzy się trwałe kompozycje, których wygląd nie zmieni się w ogóle z upływem czasu. Ma nieco inną strukturę, jest twardsza niż gąbka dedykowana żywym roślinom i oczywiście nie wymaga namaczania.

Gąbka florystyczna gdzie kupić przez Internet?

Funkcjonują oczywiście sklep internetowe, które mają w swojej ofercie wszystkie rodzaje gąbek florystycznych. W celu zakupu warto zatem odwiedzić Allegro oraz Olx. Produkt można znaleźć ponadto w sklepach:

  1. Wysylka24h.pl,
  2. Floryst.pl,
  3. KwiatyGuzik.pl,
  4. Sklepplastyczny24.pl

Jak widać gąbka florystyczna jest na tyle powszechnie występującym produktem, że można ją kupić i stacjonarnie i przez Internet. Wybór konkretnego miejsca zakupu zależy od kilku czynników, wśród których znajduje się cena i jakość produktu. Bardziej opłacalne jest przecież zakupienie hurtowej ilości gąbki florystycznej, ponieważ można wówczas liczyć na jakiś rabat. W przeciwnym wypadku koszty mogą być znacznie wyższe i skutecznie zniechęcić do zakupu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *