Fidget toys – gdzie kupić stacjonarnie i przez internet?

Fidget toys to zabawki, które towarzyszą nam już od pewnego czasu. Najbardziej popularny jest tzw. fidget spinner, który cieszy się dużą popularnością wśród dzieci w różnym wieku, a co więcej, często stosowany jest także w przypadku niektórych zaburzeń. Gdzie kupić fidget toys?

Dlaczego warto kupić fidget toys?

Popularny fidget spinner to wcale nie nowa zabawka. Została wymyślona ponad 20 lat temu przez Catherine Hettinger, która jednak nie miała pieniędzy na to, aby zabawkę opatentować.

Prototyp popularnego aktualnie fidget spinnera wyglądał inaczej niż ten, dostępny dziś w sklepach. Miał on postać plastikowego spodka z wypustką, który można było kręcić na palcu.

Nowoczesny fidget spinner to zabawka, która przywędrowała do Polski z USA. Konstrukcja produktu oparta jest o kręcące się łożyska, wprawiające w ruch ramiona urządzenia. Według źródeł fidget spinner został stworzony dla dzieci z ADHD i autyzmem.

Celem zabawki było rozładowanie stresu dziecka. Kręcenie spinnerem stymuluje ruch nadgarstków i przedramion, które wprowadzają zabawkę w płynny ruch i rozładowują emocje.

fidget toys gdzie kupic

Gdzie kupić fidget toys stacjonarnie?

Fidget toys to jednak nie tylko spinner, a znacznie więcej zabawek, wchodzących w grupę tzw. odstresowywaczy. Mogą to być popularne gniotki, fidget toys fasolki czy folia bąbelkowa. Ciekawe gadżety można znaleźć w sprzedaży stacjonarnej.

  • Empik,
  • Smyk,
  • Lokalne sklepy z zabawkami.

Różnego rodzaju fidget toys, w tym opisany wcześniej fidget spinner pojawiają się w wielobranżowych sklepach sieciowych, takich jak Empik. Odstresowujących zabawek można szukać również w sieci SMYK oraz sklepach z zabawkami dla dzieci.

Fidget toys – gdzie kupić przez internet?

W sieci równie można znaleźć sporo ofert, różnego rodzaju fidget toys. Warto poszukać ich na witrynach internetowych tych samych sklepów, które wymieniliśmy w poprzednim akapicie.

Jeżeli zależy nam na znalezieniu jak najlepszej oferty, warto poszukać wybranego produktu w wyszukiwarce Ceneo lub też na popularnym serwisie aukcyjnym Allegro. Kupując produkt w sieci, dobrą opcją jest sprawdzenie opinii o danym sklepie oraz sprzedawcy.

  • Ceneo,
  • Allegro,
  • erli.pl,
  • sklep-kajkosz.pl.

Należy także wziąć pod uwagę ewentualne koszty dostawy. W sieci znaleźć możemy sporo różnego rodzaju produktów, zaliczanych do fidget toys. Ich cena może się różnić w zależności od funkcji danego gadżetu oraz producenta.

Bardzo ważne jest, aby przed zamówieniem gadżetu online, sprawdzać czas i sposób dostawy. W dzisiejszych czasach zakupy online są już prawie w pełni bezpieczne, wciąż jednak dużo jest tam niepewnych sprzedawców, na których warto uważać.

Fidget toys to zabawki, które służyć mają odstresowywaniu. Dość często są one wykorzystywane w terapii ADHD lub autyzmu, choć często korzystają z nich także dzieci w szkołach, a nawet dorośli w celu zminimalizowania stresu, np. przed ważnym spotkaniem.

Gdzie kupić fidget toys? Najłatwiej będzie nam znaleźć je w sklepie z gadżetami, zarówno stacjonarnie, jak i przez internet. Cena zabawek bywa różna, jednak nie są to produkty bardzo drogie,  z pewnością każdy może sobie pozwolić przynajmniej na jedną zabawkę, służącą ukojeniu nerwów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *