Redakcja

Cieszymy się, że możemy tworzyć dla was artykuły. Zapraszamy do lektury.

Eukaliptus gdzie kupić

Posted by

eukaliptus gdzie kupic

Eukaliptus to egzotyczne drzewko, wyróżniające się liśćmi w szafirowym odcieniu. W polskich warunkach może osiągnąć nawet do 4 metrów wysokości. Eukaliptus w naszym kraju wykorzystywany jest głównie jako roślina tarasowa, choć zimą lepiej jest przechowywać go w pomieszczeniu. Gdzie można kupić gałązki eukaliptusa?

Eukaliptus – dlaczego warto kupić?

W przyrodzie występuje wiele rodzajów eukaliptusa, a te, które uprawiane są jako rośliny doniczkowe, dorastają mniej więcej do 1,5 metra wysokości. Ich znakiem rozpoznawczym są piękne pierzaste, barwne kwiaty, a ich owocem jest zdrewniała torebka.

Eukaliptus kojarzy nam się przede wszystkim z pokarmem dla koali. Drewno tego drzewka wykorzystywane jest jednak także w przemyśle meblowym i budowlanym. Z liści eukaliptusa pozyskuje się olejki eteryczne, które swoje zastosowanie zyskały w lecznictwie oraz aromaterapii.

Eukaliptus w doniczce wykorzystywany jest oczywiście także jako roślina ozdobna, choć wymaga odpowiedniej pielęgnacji. W okresie wegetacyjnym roślina ta wymaga dużego dostępu do światła oraz temperatury pokojowej (ok.20-24 stopni Celsjusza), a także przepuszczalnego i stale wilgotnego podłoża.

Latem najlepiej wystawić roślinkę na balkon lub taras, a na zimę przenieść ją do chłodnego pomieszczenia (10-12 stopni) i ograniczyć podlewanie do minimum.

Eukaliptus – gdzie kupić stacjonarnie?

Choć eukaliptus wymaga stale wilgotnej ziemi, jego zapotrzebowanie na podlewanie nie jest zbyt duże, ponieważ liście tej rośliny umiarkowanie odparowują wodę. Niemniej trzeba robić to systematycznie i dbać o to, aby nie doprowadzić do przesuszenia gleby.

Do podlewania najlepiej stosować deszczówkę, gdyż eukaliptus jest dość wrażliwy na twardą wodę, która zazwyczaj dostępna jest z wodociągu.

Gdzie kupić eukaliptus w doniczce? W sprzedaży stacjonarnej roślina ta dostępna jest głównie w lokalnych sklepach ogrodniczych. Można znaleźć ją zarówno w mniejszych sklepach z roślinami, jak i większych marketach sieciowych.

  • Sklepy ogrodnicze
  • OBI

Cena sadzonki eukaliptusa wynosi ok. 20-30 złotych, choć może różnić się w zależności od punktu sprzedaży.

Czytaj również  Olej opałowy gdzie kupić

Eukaliptus – gdzie kupić przez internet?

W sieci funkcjonuje sporo sklepów ogrodniczych, w których znajdziemy gałązki i sadzonki eukaliptusa. Najlepiej więc wybierać oferty witryn, cieszących się dobrą opinią. Jeżeli zastanawiamy się, gdzie kupić eukaliptus cięty, a nie znaleźliśmy produktu w żadnym ze stacjonarnych sklepów, warto stawiać na oferty, zapewniające odpowiednie sposoby dostawy.

  • Ceneo
  • Allegro
  • Świat kwiatów
  • Gardenplant.pl

Eukaliptus to roślina, występująca w różnych rodzajach. W Polsce najczęściej kupuje się eukaliptus w doniczce, który służy jako ozdobna roślina tarasowa. Wiemy już, gdzie kupić gałązki eukaliptusa i sadzonki, warto jednak zastanowić się także nad olejkami eterycznymi z tej rośliny.

Pozyskiwane są one z liści i charakteryzują się pewnymi właściwościami leczniczymi. Olejki z eukaliptusa mogą być stosowane między innymi w aromaterapii lub inhalacji przy niedrożności dróg oddechowych oraz jako dodatek aromatyczny, stosowany w nawilżaczach powietrza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *