Redakcja

Cieszymy się, że możemy tworzyć dla was artykuły. Zapraszamy do lektury.

eSIM Plus – jak działa?

Posted by

esim plus

Wirtualna karta SIM czyli eSIM w końcu jest dostępna w sieci Plus. Jest to relatywnie nowa technologia, ale klienci Plusa musieli czekać dłużej na eSIM od osób posiadających telefony w Orange i T-Mobile.  Jednak to już nie ważne, bo okres oczekiwania się skończył i można zacząć korzystać z eSIM w Plus. W tym artykule postaramy się dokładnie wytłumaczyć, jak działa eSIM w Plus, jak taką wirtualną kartę zdobyć i jak z niej korzystać.

Wirtualna karta eSIM Plus jak to działa?

Obecnie większość ludzi posiada fizyczne karty SIM, które z czasem przechodziły do coraz mniejszych formatów. Wymienialiśmy karty SIM na micro, mini czy nano, ale wciąż były to fizyczne karty. Od roku 2021 klienci Plus mogą przejść na w pełni wirtualną kartę SIM, czyli tzw. eSIM.

Wirtualna karta eSIM pobierana jest przez internet i zapisuje się ją na telefonie pod postacią specjalnego profilu. Do korzystania z eSIM wymagane jest posiadanie telefonu, który obsługuje tą technologię i dodatkowo pozwala zeskanować kod QR, który otrzymujemy od Plusa. Operator wykorzystuje specyfikację GSMA zgodną ze światowymi standardami, jeżeli masz telefon, który obsługuje taką technologię to możesz skorzystać z oferty na eSIM.

Korzystanie z karty eSIM w Plus nie różni się niczym od korzystania ze standardowej karty SIM. Co ciekawe karta eSIM w Plus nie jest zarezerwowana dla telefonów, planuje się również jej integrację ze smartwatchami, ale na to trzeba jeszcze chwilę poczekać.

Kto może korzystać z eSIM Plus?

Karta eSIM wzbudza duże zainteresowanie i dobra wiadomość jest taka, że mogą z niej korzystać zarówno klienci indywidualni jak i biznesowi. Z usługi mogą skorzystać osoby posiadające telefony na abonament i na kartę, czyli dosłownie wszyscy. Będąc nowym klientem sieci Plus otrzymasz cyfrową wersję karty SIM już na etapie zakupu oferty z sieci Plus. Osoby korzystające aktualnie z oferty Plusa mogą bez problemu wymienić kartę SIM na eSIM w salonie sprzedaży Plus albo przez stronę internetową.

Czytaj również  Znak mnożenia na klawiaturze

Jak wyrobić kartę eSIM Plus?

Kartę eSIM w Plus możesz wyrobić na dwa sposoby:

 • W punktach Plus
 • Przez stronę internetową iplus.pl

Jako nowy klient masz możliwość otrzymania karty eSIM już na etapie zakupu taryfy z oferty Plus. Będąc klientem Plus musisz wybrać się do pobliskiego salonu Plus albo skorzystać ze strony internetowej.

Jak wgrać profil eSIM Plus na telefonie?

Żeby wgrać profil eSIM należy skorzystać z kodu QR dostarczonego przez operatora.

 1. Połącz się z internetem
 2. Wejdź w Ustawienia
 3. Wejdź w Sieć komórkowa
 4. Wybierz Zarządzenia kartami SIM
 5. Kliknij opcję Dodaj kartę eSIM
 6. Zeskanuj kod QR przesłany przez operatora
 7. Wpisz kod autoryzujący

W telefonach Apple Iphone z systemem iOS wygląda to tak:

 1. Wejdź w Ustawienia
 2. Wejdź w Sieć komórkowa
 3. Wybierz „Dodaj plan sieci komórkowej”
 4. Zeskanuj kod QR przesłany przez operatora
 5. Wpisz kod autoryzujący

Pamiętaj, że numer seryjny karty eSIM zostaje na stałe przypisany do telefonu, na którym rozpocząłeś proces wgrywania profilu i tylko na tym urządzeniu możesz zakończyć instalację.

Ile kosztuje eSIM w Plus?

Zgodnie z informacjami jakimi dzieli się operator, karta eSIM jest darmowa. Zupełnie bezpłatnie można wymienić 5 standardowych kart SIM na eSIM w ramach okresu rozliczeniowego (abonament) oraz miesiącu dla osób z ofertą na kartę. Jeżeli będziesz chcieć wymienić więcej kart musisz liczyć się z opłatą zgodną z obowiązującym cennikiem Twojej taryfy.

Jakie telefony obsługują eSIM w Plus?

Tak jak już wspomnieliśmy telefony obsługujące eSIM to takie telefony, które są zgodne ze specyfikacją GSMA. Wśród przykładowych telefonów można wymienić:

 • Samsung Galaxy S20
 • Samsung Galaxy S21
 • Samsung Galaxy Z Flip
 • Samsung Galaxy Z Flip 5G
 • Samsung Galaxy Note 20
 • Huawei P40
 • Huawei P40 PRO
 • iPhone 11
 • iPhone 12

Mam nadzieję, że ten artykuł wyczerpał temat karty eSIM w Plus. Jeżeli jednak wciąż masz pytania na temat działania tej usługi to zachęcamy do pozostawienia komentarza.

Jedna odpowiedź

 1. Awatar Marco
  Marco

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *