Durian gdzie kupić

Estimated read time 3 min czytania

Durian jest owocem bardzo popularnym w Azji, zwłaszcza jej południowo-wschodnich regionach. Durian nie jest dostępny w Polsce, w czystej postaci. Można go kupić w puszce lub w formie słodyczy. Być może wynika to z faktu, że durian wydziela bardzo nieprzyjemny, intensywny zapach. Wielkością przypomina arbuza, waży maksymalnie 4 kilogramy. Poza zapachem ma również dość oryginalny wygląd- zielona skóra pokryta ostrymi kolcami. Od tych ostatnich pochodzi jego nazwa. Po przekrojeniu Duriana ukazuje się miękka i kremowa postać miąższu w kolorze żółtym. Na szczęście zdaniem wielu smakoszy owoc smakuje znacznie lepiej, niż pachnie – dlatego może być dodawany do niektórych deserów, czy koktajli. W oryginalnej formie durian jest bardzo drogim produktem, jednak nie można go kupić w Polsce.

Durian dlaczego warto kupić?

Duriana można kupić w Polsce wyłącznie w puszce lub w formie cukierków lub ciastek – w innej postaci nie występuje w regularnej sprzedaży.

W celu skosztowania jak najbardziej warto kupić. Jednak zapewne nie każdemu takie produkty przypadną do gustu.

Cukierki mają podobnie jak sam owoc Duriana doskonale wyczuwalny zapach oraz konkretny smak. Ze względu na jego oryginalne cechy charakterystyczne jest jednym z owoców, który wzbudza ogromne kontrowersje.

Osoby, które miały okazję spróbowania owocu duriana mają często mieszane uczucia. Pierwsze wrażenia smakowe są raczej przykre, ale wraz kolejnymi kęsami wrażenia się poprawiają. W składzie cukierków znajdują się cukier, syrop maltozowy, sok z kokosa, durian w proszku, emulgatory, sól, substancje spulchniające oraz aromat.

gdzie kupic durian

Durian gdzie kupić stacjonarnie?

Z uwagi na fakt, że owoc Duriana nie jest dostępny w Polsce, podobnie jak w większości krajów, można jedynie kupić produkty z jego zawartością. Można je znaleźć w niektórych sklepach stacjonarnych:

  1. Chinese/Asian Supermarket w Łodzi,
  2. Delikatesy Orientalne KuchnieOrientu.pl w Rzgowie,
  3. Smaki Orientu Azjatycki sklep spożywczy w Warszawie
  4. Scrummy, sklep ze słodyczami w Warszawie
Czytaj również  Pigwa gdzie kupić stacjonarnie i przez internet?

Miejsc, gdzie można kupić produkty z durianem w środku nie jest dużo. Możliwość ich zakupu istnieje w większych miastach. Można zatem uznać, że durian nie jest zbyt popularny w naszym kraju. Z jednej strony trudno się temu dziwić – ma bardzo specyficzny zapach.

Durian gdzie kupić przez Internet?

Dostępność produktów z durianem w sklepach internetowych jest zdecydowanie większa. Biorąc pod uwagę, że punkty stacjonarne są zlokalizowane w niewielu miastach, nie zawsze jest możliwość udania się do nich. Robiąc zakupy w sklepie internetowym korzysta się z opcji dostawy. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie. Produkty z durianem można kupić między innymi w:

  1. Domasia.pl,
  2. Słodyczowo.pl,
  3. Allegro.pl

Sprzedawcy mają w ofercie ciastka, cukierki, wafelki oraz kulki proteinowe. Skosztowanie ich może pomóc w wyrobieniu sobie opinii na temat tego oryginalnego owocu. Niestety, w podstawowe postaci nie można go kupić nigdzie, poza Azją. Będąc na tym kontynencie warto spróbować Duriana, być może stanie się jednym z ulubionych smakołyków. Sprawdź również gdzie kupić guanabana.

Sprawdź również

A to znasz?

+ Nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj swój