Technologia

Duplikat karty SIM T-Mobile

Ostatnia aktualizacja 30 marca 2024 przez Redakcja

Duplikat karty SIM w T-Mobile można uzyskać na dwa sposoby i w tym artykule Ci o nich powiemy. Wymiana karty SIM na nową jest szczególnie ważna w tym okresie, gdyż T-Mobile nie wspiera sieci 3G i jeżeli nie chcemy stracić dostępu do internetu będzie wymagana wymiana karty na nową. Pełną zgodność ze standardami T-Mobile spełniania karty nie starsze niż 6 lat. Wiek karty SIM można określić po trzeciej i czwartej cyfrze w numerze seryjnym. Jednak to nie jedyny powód, dla którego możesz chcieć uzyskać duplikat karty SIM. Wśród najczęstszych powodów wymiany karty SIM wspomina się kradzież lub jej uszkodzenie mechaniczne. Sprawdźmy zatem jak wyrobić duplikat karty SIM T-Mobile, ile to kosztuje i ile czasu trwa aktywacja.

Duplikat karty SIM T-Mobile

Podstawową formą wymiany karty SIM w T-Mobile jest osobista wizyta w autoryzowanym punkcie T-Mobile. Taka wizyta nie zajmuje dużo czasu i nie wymaga od nas dużego zaangażowania. Do punktu T-Mobile należy udać się z dowodem osobistym w celu weryfikacji tożsamości. Na miejscu pracownik T-Mobile dokona wyrobienia duplikatu karty SIM, który będziemy mogli włożyć do telefonu.

Wymagana jest również znajomość kodu PUK przypisanego do karty SIM, jeżeli nie wiesz jaki masz PUK to zapoznaj się z artykułem na temat tego jak sprawdzić PUK w T-Mobile.

Pamiętaj, że takiej wymianie podlegają wyłącznie aktywne karty SIM. Przed aktywacją nowej karty stara zostanie zablokowana i nie będzie możliwości z niej korzystania. Dlatego pamiętaj przed wymianą karty SIM zapisać dane w pamięci telefonu i dopiero później staraj się o duplikat.

Czytaj również  Jak sprawdzić numer telefonu w Orange?

Osoby, które zgubiły kartę lub te, którym ta została ukradziona muszą pamiętać o terminie odbioru duplikatu karty. Na odebranie karty masz 7 dni od daty zgłoszenia kradzieży lub zagubienia karty.

Osoby nie mogące odebrać duplikatu karty osobiście mogą skorzystać z pisemnego upoważnienia osoby trzeciej. Takie upoważnienie musi zawierać cel wymiany karty, dane osobowe i numer dowodu osobistego pełnomocnika. Podczas odbioru karty pełnomocnik musi okazać dowód tożsamości.

Duplikat karty SIM w T-Mobile przez formularz

Chcemy Ci jeszcze powiedzieć o możliwości na wymianę karty SIM w T-Mobile za pośrednictwem formularza. Taki formularz znajduje się pod tym adresem:

Formularz wymiany karty SIM w T-Mobile

Formularz należy wypełnić podając:

  • Numer Telefonu
  • Kod PUK
  • Dane adresowe
  • Powód wymiany

Na formularzu znajduje się adnotacja mówiąca o tym, że zgadzamy się na pomniejszenie stanu konta o wskazaną w obowiązującym mnie cenniku kwotę właściwą dla usługi „Wymiana karty SIM”. Taki formularz podpisany własnoręcznie należy przesłać na skrzynkę pocztową T-Mobile albo adres E-Mail.

Ile kosztuje wymiana karty SIM T-Mobile?

Duplikat karty SIM dla osób posiadających abonament lub ofertę MIX to koszt 30,75 zł. Ta kwota zostanie dopisana do kolejnej faktury.

W lepszej sytuacji są osoby posiadające ofertę Tak Tak gdzie wymiana karty jest bezpłatna.

Osoby podpisujące nową umowę mogą skorzystać z darmowej wymiany karty SIM. Podobnie jak właściciele kart mających więcej niż 6 lat. Na stronie T-Mobile widnieje informacja, że „Stara karta SIM to taka, która jest używana w Twojej firmie dłużej niż 6 lat”.

W regulaminach T-Mobile czytamy również o możliwej darmowej wymianie karty SIM, gdy ta uniemożliwia korzystanie z usług operatora. Mówimy tutaj o wadzie karty, która nie wynika z uszkodzeń mechanicznych.

Jak wymienić kartę SIM w T-Mobile na nową w eSeriws?

Osoby prowadzące firmę mogą korzystać z eSerwisu, w którym można w łatwy sposób szybko i wygodnie wymienić swoją kartę. Żeby to zrobić postępuj zgodnie z instrukcją:

  1. Zaloguj się w eSerwis
  2. Przejdź do zakładki Sprzęt
  3. Wybierz „Zamów kartę SIM”
  4. Wypełnij wymagane dane
  5. Podaj adres, na który ma zostać wysłana karta
Czytaj również  Czy magnes przyciąga aluminium?

Opłata za wymianę karty SIM uzależniona jest od rodzaju pakietu, darmowa wymiana dotyczy wyłącznie kontraktów posiadających stare karty SIM.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *