Redakcja

Cieszymy się, że możemy tworzyć dla was artykuły. Zapraszamy do lektury.

Duplikat karty SIM Plush

Posted by

duplikat karty sim plush

Otrzymanie duplikatu karty SIM w Plush jest podobnie proste jak u innych operatorów. Istnieje tylko jedna metoda na wymianę karty SIM i jest to wizyta w punkcie Plus, gdyż sieć Plush podlega właśnie pod tego operatora. Niestety wymiana karty SIM nie jest darmowa i trzeba liczyć się z kosztami, ale nie są one duże. Powodów, z których możemy chcieć uzyskać duplikat karty SIM jest naprawdę sporo a wśród nich uszkodzenia mechaniczne karty czy jej utrata np. przez kradzież. Jeżeli planujesz wymienić kartę SIM Plush i zastanawiasz się jak to zrobić i ile będzie to kosztować to zachęcam do lektury tego artykułu.

Wymiana karty SIM Plush

Tak jak wspomnieliśmy we wstępie, wymiana karty Plush możliwa jest wyłączenie w Salonach Plus. Cały proces nie jest skomplikowany i sprowadza się do osobistej wizyty, podczas której należy mieć ze sobą dowód osobisty, karta SIM, dla której chcemy wyrobić duplikat nie jest wymagana. Jeżeli nie masz możliwości pojawić się osobiście w salonie Plus, to może zrobić to inna osoba w Twoim imieniu, ale musi posiadać upoważnienie notarialne, co wiąże się z dodatkowymi kosztami i znacząco wydłuża całą procedurę.

Wymiana SIM w Plush na kartę możliwa jest wyłącznie, gdy posiadamy dodatnie saldo na koncie wystarczające do pokrycia opłaty oraz sama karta ma aktywne połączenia i wiadomości przychodzące oraz wychodzące.

Jeżeli wymieniamy kartę, gdyż chcemy wymienić ją np. na micro SIM i jest w pełni sprawna to warto pamiętać o zgraniu wszystkich plików z karty do pamięci telefonu, gdyż karta wraz z aktywacją duplikatu przestanie być aktywna.

Wymiana karty nie powoduje zmiany numeru telefonu.

Ile kosztuje duplikat karty SIM Plush?

Wyrobienie duplikatu karty w Plush to koszt 12,30 zł. Jest to dokładnie taka sama kwota jak w przypadku duplikatu karty w Plus na kartę. Istnieje możliwość darmowego otrzymania duplikatu np. podczas podpisywania nowej umowy albo gdy Twoja karta SIM została wyprodukowana przed 2013 rokiem. Datę można odczytać po trzeciej i czwartej cyfrze numeru seryjnego karty SIM.

Czytaj również  JAK ZACHOWAĆ O BEZPIECZEŃSTWO W INTERNECIE? PORADNIK Z ZASADAMI, KTÓRE WARTO STOSOWAĆ

Ile trwa aktywacja wymienionej karty SIM?

Aktywacja karty SIM w Plush trwa do 48 godzin, ale zazwyczaj jest to kilkugodzinny okres. W przypadku aktywacji duplikatu karty SIM będziesz mieć możliwość dzwonienia, wysyłania wiadomości czy korzystania z internetu. Jeżeli te opcje pozostają zablokowane to znaczy, że aktywacja jeszcze się nie odbyła.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *