Duplikat karty SIM Plus

Duplikat karty SIM w Plus jest możliwy do uzyskania bez większych problemów. Wymiana karty SIM odbywa się głównie z powodu jej uszkodzenia, zablokowania czy kradzieży. Skorzystanie z duplikatu karty pozwala zachować aktualny numer telefonu chociaż dane na niej zapisane przepadają. W tym artykule chcemy Ci powiedzieć jak uzyskać duplikat karty SIM w Plus, ile kosztuje wymiana i jak długo trzeba czekać na akceptację. Jeżeli ten temat Cię interesuje to zapraszamy do sprawdzenia wszystkiego co musisz wiedzieć o wymianie karty w Plus.

Duplikat karty SIM Plus

Plus podobnie jak inni operatorzy wymaga obecności właściciela karty SIM lub osoby upoważnionej w Punkcie Plusa. Jeżeli chcesz uzyskać duplikat karty SIM Plus udaj się do najbliższego salonu Plus zabierając ze sobą dowód osobisty, gdyż wymagane jest potwierdzenie tożsamości. Nie musisz zabierać ze sobą aktualnej karty SIM, jeżeli chcesz dokonać wymiany na micro SIM.

Po aktywacji nowej karty tamta przestanie być aktywna i stracisz możliwość korzystania z niej. Dlatego jeżeli karta wciąż jest sprawna pamiętaj o zapisaniu numerów telefonów, gdyż te nie zostaną skopiowane automatycznie na duplikat karty SIM.

Jeżeli z jakiś względów nie chcesz albo nie możesz odebrać karty osobiście, możesz wysłać po duplikat karty osobę z pisemnym upoważnieniem. Jednak honorowane są wyłącznie pełnomocnictwa poświadczone notarialnie.

Jak wymienić kartę SIM w Plus na kartę?

Posiadając Plus na kartę, również będziemy zobowiązani do wizyty w salonie Plus. Wymiana karty SIM odbywa się w dokładnie taki sam sposób jak w przypadku osób posiadających abonament. Pamiętaj, że:

  • Twój numer musi być aktywny
  • Musisz mieć dodatnie saldo
  • Musisz mieć zarejestrowaną kartę SIM

Wymiana nieaktywnego numeru i niezarejestrowanej karty jest możliwa tylko i wyłącznie po dokonaniu rejestracji numeru.

Ile kosztuje duplikat karty SIM Plus?

Koszt wymiany karty SIM w Plus uzależniony jest od tego czy mamy taryfę na kartę czy w abonamencie.

  • Koszt wymiany karty SIM w Plus na abonament to – 25 zł z VAT
  • Koszt wymiany karty SIM w Plus na kartę to – 12,30zł z VAT
  • Koszt wymiany karty SIM w Plus MIX to – 25 zł z VAT w ramach promocji może być 12,30zł z VAT

W przypadku osób posiadających abonament karty wyprodukowane przed 2013 rokiem i nie obsługujące LTE mogą zostać wymienione bezpłatnie. Rok produkcji można odczytać na podstawie trzeciej i czwartej cyfry numeru seryjnego karty SIM.

Inną sytuacją, w której możliwa jest bezpłatna wymiana to moment, w którym umowa wymaga od nas wymiany starej karty na microSIM, nanoSIM lub USIM.

Ostatnią sposobnością na dokonanie darmowej wymiany jest moment podpisania nowej umowy albo przejścia z oferty MIX/Karta na abonament, gdy karta wymaga wymiany na microSIM, nanoSIM lub USIM lub jest uszkodzona.

Ile trwa wymiana karty SIM w Plus?

Wymiana karty jest de facto natychmiastowa, ale jej aktywacja zajmuje czas. Podczas wizyty w salonie Plus pracownik wyda Ci nową kartę, tą możesz włożyć do telefonu, ale będzie ona aktywna dopiero po dezaktywacji starej karty. Cała operacja nie zajmuje więcej niż 24 godziny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *