Redakcja

Cieszymy się, że możemy tworzyć dla was artykuły. Zapraszamy do lektury.

Duplikat karty SIM Play

Posted by

duplikat karty sim play

W internecie nietrudno znaleźć mylące informacje o tym, że Play dopuszcza wymianę karty SIM zdalnie w ramach akcji #Zostańwdomu. Faktycznie tak kiedyś było, ale obecnie jedyną metodą na uzyskanie duplikatu karty SIM Play jest udanie się do punktu obsługi Play. Najczęstszym powodem, dla którego chcemy uzyskać duplikat karty SIM jest jej uszkodzenie mechaniczne albo utrata. W tym artykule zajmiemy się tematem tego jak wymienić kartę SIM w Play, ile to kosztuje, trwa i jak przebiega aktywacja. Sprawdźmy zatem co jest potrzebne do uzyskania duplikatu karty SIM w Play.

Duplikat karty SIM Play

Tak jak wspomnieliśmy we wstępie Play na początku pandemii w roku 2020 umożliwił swoim klientom korzystanie z infolinii 790 500 500 w celu wymiany karty SIM bez wychodzenia z domu. Obecnie ta metoda jest nieaktywna i należy skorzystać z jedynej dostępnej metody.

Play podobnie jak Plus wymaga osobistego stawiennictwa w swoich salonach w celu uzyskania duplikatu karty SIM. Po kartę może zgłosić się również osoba posiadająca notarialne upoważnienie. Cała procedura wymiany karty jest naprawdę prosta, wystarczy zabrać ze sobą dowód osobisty w celu potwierdzenia tożsamości. Na miejscu pracownik salonu dokona dezaktywacji starej karty i aktywacji nowej.

Po dokonaniu wymiany karty numer pozostaje bez zmian, ale pamiętaj o skopiowaniu danych z karty telefonu do pamięci w telefonie, bo wszystkie dane przepadną. Stara karta zostaje dezaktywowana i nie można z niej korzystać.

Ile kosztuje duplikat karty SIM Play?

Tutaj mamy dwie wiadomości, dobrą i złą. Ta zła jest kierowana do osób, które wymieniają kartę z przyczyn od nich zależnych. Takie osoby będą zobowiązane do opłaty za duplikat karty SIM podczas gdy inne osoby są zwolnione z takich kosztów.

  • Koszt duplikatu karty SIM w Play na kartę i Formuła to 19,99 zł, darmowa w przypadku wadliwej lub skradzionej karty
  • Wymiana karty SIM dla Firm, gdy wina jest po stronie Abonenta – 24,60 zł z Vat, wymiana wadliwej lub skradzionej karty jest darmowa.
  • Wymiana karty w pozostałych taryfach zależy od umowy.
Czytaj również  Jak zmienić taryfę w Orange

W przypadku wymiany karty w ofercie na abonament opłata za wymianę jest doliczana do kolejnej faktury

Osoby posiadające Play na kartę muszą mieć pieniądze na saldzie głównym konta, w innym wypadku wymiana karty nie będzie możliwa.

Wymiana karty SIM Play ile trwa?

Teoretycznie wymiana karty SIM w Play jest natychmiastowa, gdyż pracownik w kilka minut da nam nową kartę, ale należy poczekać na jej aktywację.

Wiesz już jak wymienić kartę SIM w Play, niestety na ten moment jedyną opcją jest osobista wizyta w Salonie Play. Koszt wymiany karty jest zbliżony do innych operatorów, więc nie powinieneś czuć się poszkodowanym a aktywacja przebiega w takim samym czasie.

2 odpowiedzi

  1. Awatar Gość
    Gość
  2. Awatar Dario19
    Dario19

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *