Duplikat karty SIM Play

W internecie nietrudno znaleźć mylące informacje o tym, że Play dopuszcza wymianę karty SIM zdalnie w ramach akcji #Zostańwdomu. Faktycznie tak kiedyś było, ale obecnie jedyną metodą na uzyskanie duplikatu karty SIM Play jest udanie się do punktu obsługi Play. Najczęstszym powodem, dla którego chcemy uzyskać duplikat karty SIM jest jej uszkodzenie mechaniczne albo utrata. W tym artykule zajmiemy się tematem tego jak wymienić kartę SIM w Play, ile to kosztuje, trwa i jak przebiega aktywacja. Sprawdźmy zatem co jest potrzebne do uzyskania duplikatu karty SIM w Play.

Duplikat karty SIM Play

Tak jak wspomnieliśmy we wstępie Play na początku pandemii w roku 2020 umożliwił swoim klientom korzystanie z infolinii 790 500 500 w celu wymiany karty SIM bez wychodzenia z domu. Obecnie ta metoda jest nieaktywna i należy skorzystać z jedynej dostępnej metody.

Play podobnie jak Plus wymaga osobistego stawiennictwa w swoich salonach w celu uzyskania duplikatu karty SIM. Po kartę może zgłosić się również osoba posiadająca notarialne upoważnienie. Cała procedura wymiany karty jest naprawdę prosta, wystarczy zabrać ze sobą dowód osobisty w celu potwierdzenia tożsamości. Na miejscu pracownik salonu dokona dezaktywacji starej karty i aktywacji nowej.

Po dokonaniu wymiany karty numer pozostaje bez zmian, ale pamiętaj o skopiowaniu danych z karty telefonu do pamięci w telefonie, bo wszystkie dane przepadną. Stara karta zostaje dezaktywowana i nie można z niej korzystać.

Ile kosztuje duplikat karty SIM Play?

Tutaj mamy dwie wiadomości, dobrą i złą. Ta zła jest kierowana do osób, które wymieniają kartę z przyczyn od nich zależnych. Takie osoby będą zobowiązane do opłaty za duplikat karty SIM podczas gdy inne osoby są zwolnione z takich kosztów.

 • Koszt duplikatu karty SIM w Play na kartę i Formuła to 19,99 zł, darmowa w przypadku wadliwej lub skradzionej karty
 • Wymiana karty SIM dla Firm, gdy wina jest po stronie Abonenta – 24,60 zł z Vat, wymiana wadliwej lub skradzionej karty jest darmowa.
 • Wymiana karty w pozostałych taryfach zależy od umowy.

W przypadku wymiany karty w ofercie na abonament opłata za wymianę jest doliczana do kolejnej faktury

Osoby posiadające Play na kartę muszą mieć pieniądze na saldzie głównym konta, w innym wypadku wymiana karty nie będzie możliwa.

Wymiana karty SIM Play ile trwa?

Teoretycznie wymiana karty SIM w Play jest natychmiastowa, gdyż pracownik w kilka minut da nam nową kartę, ale należy poczekać na jej aktywację.

Wiesz już jak wymienić kartę SIM w Play, niestety na ten moment jedyną opcją jest osobista wizyta w Salonie Play. Koszt wymiany karty jest zbliżony do innych operatorów, więc nie powinieneś czuć się poszkodowanym a aktywacja przebiega w takim samym czasie.

2 komentarze do “Duplikat karty SIM Play

 • 9 lipca 2022 o 21:58
  Bezpośredni odnośnik

  Jak traktowana jest przez salony PLAY prośba wymiany karty SIM z karty starego typu na microSIM z powodu chęci wymiany telefonu? Płatna czy nie?

  Odpowiedz
 • 14 lipca 2022 o 08:31
  Bezpośredni odnośnik

  Witam. PLAY nie chce wymienić starego typu karty na nowy (w związku z koniecznością wymiany psującego się telefonu) osobie przebywającej od 2 m-cy w szpitalu. Zasłania się procedurami, które mówią, że właściciel numeru MUSI osobiście stawić się w salonie PLAY lub pełnomocnik MUSI okazać się notarialnym upoważnieniem. Problem jest w tym, że kartę musiał by odebrać i dostarczyć do szpitala ktoś z rodziny. Składałem w tej sprawie już kilka reklamacji i każda została rozpatrzona NEGATYWNIE! Zaproponowałem tele-rozmowę lub po prostu wizytę w szpitalu pracownika salonu PLAY w celu zidentyfikowania tej osoby (konkretnie Mamy). Odpowiedź brzmiała NIE! Dzwoniłem na infolinię PLAY bodajże z 10 razy – bezskutecznie. Pragnę dodać, że osoba leżąca na kardiochirurgii, podłączona do aparatury monitorującej jest po kilku operacjach i nie ma możliwości opuszczenia szpitala, a notariusze nie świadczą usług w szpitalach. Jedyną formą kontaktu Mamy z rodziną (po za czasem odwiedzin) jest telefon. Nie mam pojęcia dlaczego w sieci PLAY stanowi to problem nie do przejścia, skoro do niedawna wszystkie usługi można było załatwiać on-line, a np. w ORANGE taka wymiana karty nie stanowi problemu. Karta zostaje wysłana do właściciela kurierem i po kontakcie telefonicznym i upewnieniu się przez ORANGE, że dotarła – wtedy dopiero zostaje aktywowana. Można ? Można! Tylko trzeba chcieć i wykazać się odrobiną empatii, której w sieci PLAY BRAKUJE! Po takim potraktowaniu chorej osoby mogę jedynie zagwarantować, że po wygaśnięciu umowy (za pół roku), ani Mama, ani nikt z rodziny i znajomych nie pozostanie w sieci PLAY ani dnia dłużej! Ja już przeniosłem 3 numery do Orange o widzę różnicę.
  Chciałbym zaznaczyć, że komentarz ten piszę prywatnie, nie jestem w żaden sposób związany z innymi sieciami komórkowymi (porucz abonamentu), a opisany przykład miał miejsce (właściwie nadal ma) w czerwcu/lipcu 2022 roku.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *