Drożdże winiarskie gdzie kupić?

Estimated read time 3 min czytania

Drożdże winiarskie tworzą wybrane szczepy grzybów, głównie z gatunku Saccharomyces cerevisiae, które stosowane są do produkcji wina. Ich zadaniem jest wywołanie fermentacji alkoholowej. Przerabiają cukier zawarty w moszczu na alkohol oraz dwutlenek węgla. Ten ostatni uchodzi w powietrze, pozostawiając w winie sam alkohol. Jak używać i gdzie kupić drożdże winiarskie?

Drożdże winiarskie – dlaczego warto kupić?

Drożdże winne to jednokomórkowe drobnoustroje, rozmnażające się przez pączkowanie. Kiedy umieścimy je w niezbyt stężonym (max. 20%) roztworze cukru, zawierającym niezbędne do ich wzrostu składniki mineralne, zapewnimy im zrównoważony rozwój.

Drożdże winiarskie charakteryzują się dużą zdolnością fermentacji (co sprawdza się w produkcji alkoholu), klarowania cieczy oraz wywołania specyficznego dla danego rodzaju wina zapachu i smaku.

Stosując różne dawki cukru, dostosowane do określonych rodzajów drożdży, można z nich uzyskać różne gatunki wina, które będą miały inną moc.

Dobre drożdże winiarskie powinny skutecznie rozkładać cukry na alkohol, tworząc jak najmniejsze ilości dwutlenku węgla. Zaleca się wspomaganie drożdży winiarskich specjalnymi pożywkami, które mają na celu dodanie do moszczu właściwości odżywczych i podkreślenie ostatecznego smaku wina.

Gdzie kupić pożywkę do wina? Zazwyczaj znajdziemy ją w tym samym miejscu, gdzie drożdże winiarskie, choć najlepiej jest poszukiwać jej w punkcie, zajmującym się sprzedażą artykułów do wytwarzania alkoholu.

gdzie kupic drozdze winiarskie

Drożdże winiarskie – gdzie kupić stacjonarnie?

W niektórych miastach działają punkty, oferujące artykuły do produkcji alkoholu. Jeżeli w pobliżu naszego miejsca zamieszkania są takie sklepy, z pewnością znajdziemy w nich zarówno drożdże winiarskie, jak i pożywkę do wina.

Akcesoria do wina znajdziemy także w znanych sieciowych marketach, takich jak BricoMarche czy Leroy Merlin. Same drożdże winiarskie znajdziemy też w okresowych ofertach marketów spożywczych, takich jak Lidl, Tesco czy Kaufland.

  • Drogeria Natura
  • BricoMarche
  • Leroy Merlin
  • OBI
Czytaj również  Mąka kokosowa gdzie kupić

W większych miejscowościach nikt nie powinien mieć problemu ze znalezieniem drożdży winiarskich w sprzedaży stacjonarnej. W mniejszych miastach może takich artykułów nie być, warto jednak sprawdzić oferty okolicznych sklepów. Cena drożdży winiarskich wynosi ok. 5-10 złotych za opakowanie.

Drożdże winiarskie – gdzie kupić przez internet?

W sieci działa wiele sklepów, oferujących akcesoria do produkcji alkoholu. Warto odwiedzić takie witryny jak Domowaspizarnia czy Swiatdrozdzy. Ciekawe oferty pojawiają się oczywiście także na portalu Allegro, gdzie swoje produkty udostępniają również mniejsi sprzedawcy.

  • Domowaspizarnia
  • Swiatdrozdzy
  • Ceneo
  • Allegro
  • Browin.pl

Drożdże winiarskie stanowią także element oferty sklepów internetowych podanych w poprzednim akapicie sieciowych marketów. Zamawiając produkt online, należy uwzględnić dodatkowe koszty dostawy.

Wiemy już, gdzie kupić drożdże winiarskie, nic więc nie stoi na przeszkodzie, aby dokupić inne akcesoria i stworzyć własne, domowe wino. Warto zauważyć, że drożdże winne często dopasowywane są do owoców, z których wino będzie wytwarzane.

Sprawdź również

A to znasz?

+ Nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj swój