Dlaczego warto zmniejszyć biust

Estimated read time 4 min czytania

Większość kobiet marzy o większym, pełniejszym biuście, dzięki któremu mogłyby się poczuć bardziej pewnie i kobieco. Jest jednak spore grono pań, które natura obdarzyła nader obficie i dla których zbyt duże piersi stanowią prawdziwe utrapienie i są źródłem zarówno problemów zdrowotnych, jak i dyskomfortu psychicznego. Jedynym wybawieniem okazuje się chirurgia plastyczna i redukcja nadmiernie rozrośniętych gruczołów piersiowych. Sprawdźmy, dlaczego warto zmniejszyć piersi, jakie są tego korzyści.

Mammoplastyka- chirurgiczne zmniejszanie piersi

Przerost piersi specjalistycznie nazywany jest gigantomastią i polega na rozroście tkanki gruczołowej oraz tłuszczowej piersi do rozmiaru, który utrudnia codzienne funkcjonowanie oraz nieestetycznie wygląda. Przyjmuje się, że przerośnięta pierś to taka, której waga przekracza 1,5 kg. Co więcej, wraz z przerostem często występuje także asymetria piersi.

Zmniejszanie piersi wykonuje się operacyjnie w znieczuleniu ogólnym. Zabieg polega na redukcji określonej ilości tkanki tłuszczowej z gruczołu piersiowego oraz usunięciu nadmiaru skóry wraz z tkanką podskórną. Następnie piersi są odpowiednio modelowane tak, by nadać im pożądany kształt. Po operacji konieczne jest noszenie stanika, którego zadaniem jest podtrzymywanie biustu oraz kształtowanie ostatecznego ich kształtu. Pełna rekonwalescencja trwa dość długo, bo nawet do 12 miesięcy, jednak korzyści wynikających ze zmniejszenia piersi jest tak dużo, że kobiety, których problem ten dotyczy, chętnie decydują się na zmiany, które jednocześnie są ogromnymi zmianami ich dotychczasowego życia.

Korzyści zmniejszenia biustu

Zbyt duży biust potrafi być sporym ciężarem, zarówno pod względem funkcjonalnym, jak i estetycznym, przez co często jest powodem problemów zdrowotnych oraz dużego dyskomfortu psychicznego. Ponadto powodują ból oraz utrudniają, a nawet umożliwiają podejmowanie niektórych aktywności fizycznych. Wiele kobiet decyduje się więc na operację, która często jest jedynym skutecznym i trwałym sposobem na pozbycie się uciążliwego problemu. Obawy przed poddaniem się chirurgicznemu zabiegowi rozwiewają liczne korzyści zmniejszenia biustu. Są to przede wszystkim:

  • Odciążenie ciała i pozbycie się bólu– pod ciężarem zbyt obfitego biustu cierpi cała sylwetka, a przede wszystkim kręgosłup. Mogą pojawić się wady postawy, nawracający ból kręgosłupa, karku, pleców, lędźwi, nóg a nawet głowy. Zmniejszenie piersi pozwala odzyskać prawidłową postawę ciała, następuje obniżenie środka ciężkości ciała, przez co znika potrzeba ciągłego napinania mięśni karku i pleców;
  • Poprawa sprawności fizycznej- duży biust jest sporą przeszkodą w uprawianiu sportów, ale też ogranicza wszelkie ruchy. To z kolei przyczynia się do problemów z utrzymaniem prawidłowej wagi oraz sprawności fizycznej. Wszelkie próby podjęcia regularnych ćwiczeń szybko kończą się niepowodzeniem, gdyż ruch powoduje ból, dyskomfort, pod biustem często dochodzi do otarć i powstają odparzenia. Operacja biustu sprawia, że po okresie rekonwalescencji swobodnie można podejmować rozmaite aktywności fizyczne, które sprzyjają nie tylko zdrowiu i sylwetce, ale także i samopoczuciu;
  • Poprawa jakości życia- duży biust powoduje większe lub mniejsze ograniczenia niemal w każdej sferze życia, począwszy od wykonywania codziennych, domowych obowiązków, poprzez wykonywanie pracy zawodowej, kontakty z ludźmi, samoocenę. Ciężko jest dobrać odpowiednią bieliznę oraz dopasować ubiór, problemem staje się nawet założenie skarpetek czy butów. Co więcej, to także problemy ze swobodnym oddychaniem, przez co szybciej pojawia się zadyszka. Biorąc pod uwagę fakt, że piersi są z nami cały czas, w dzień i w nocy, stanowi to naprawdę uciążliwy problem, w niektórych przypadkach prowadzący nawet do depresji;
  • Poprawa estetyki oraz wzrost samooceny- redukcja piersi poprawia nie tylko wygląd samego biustu, ale wpływa to pozytywnie na całą sylwetkę. Znika ciążący problem, a więc zwiększa się także komfort psychiczny, poczucie własnej wartości oraz zmianie ulega całe dotychczasowe życie, oddziałując na każdą jego sferę.
Czytaj również  Od ilu lat można pić kawę?

Wszystko te korzyści są doskonałą zachętą dla osób, które borykają się z problemem zbyt dużego biustu, natomiast nie są do końca przekonane o słuszności podjęcia się operacji. W takim przypadku warto odbyć konsultację ze specjalistą, który rozwieje wszelkie wątpliwości oraz podejmie odpowiednie kroki w celu przywrócenia jakości i komfortu życia.

Sprawdź również

A to znasz?

+ Nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj swój