Rozrywka

Dlaczego dziecko powinno mieć możliwość uprawiania cybersportu – 5 ważnych powodów

Gry komputerowe i online od dawna są częścią codziennego życia zarówno dorosłych, jak i dzieci. Istnieją jednak powszechne stereotypy na temat takiej rozrywki, które powstrzymują wielu przed płaceniem. Na przykład, wielu rodziców uważa, że gry wideo promują uzależnienie, zwłaszcza ze względu na istnienie skrzynek z łupami i bonusów, takich jak te przyznawane przez bonus-bez-depozytu.pl. Dlaczego dziecko powinno mieć możliwość angażowania się w cybersport? Istnieje 5 powodów.

 

Pożądany zawód

Cybersportowcy coraz częściej przyciągają uwagę najlepszych pracodawców na rynku. Wszystko dlatego, że dzięki grze dziecku udaje się rozwinąć wiele kompetencji i m.in. wyprzedzić zawodową konkurencję. Dzieci, które grają w gry wideo są:

– są spostrzegawcze

– zdolne do nauki;

– szybciej rozwijają się w wybranej przez siebie dziedzinie

– mają nieszablonowy sposób myślenia.

Ponadto cybersportowcy są skłonni do podejmowania ryzyka. Ponadto gry online rozwijają sprawność manualną, która może być przydatna na przykład w medycynie. Istnieją przypadki, w których chirurdzy doskonalili swoje umiejętności motoryczne palców, grając w gry komputerowe.

 

Zwiększanie kompetencji społecznych

Cybersport wymaga od członków zespołu nienagannej komunikacji i skoordynowanych działań. Młodzi ludzie, którzy mieli okazję odnieść sukces w świecie rozrywki online, szybko rozwijają umiejętności komunikacyjne, ujawniają cechy przywódcze lub inne.

Od dawna udowodniono, że rozrywka elektroniczna jest ważnym elementem życia społecznego młodych ludzi. A wspólne granie sprzyja rozwojowi przyjaźni i partnerstwa. Potwierdza to socjolog Dominika Urbańska-Galańczak.

 

Poszerzanie horyzontów

Gry online dają możliwość komunikowania się, a nawet spotykania – choć wirtualnie – z rówieśnikami z dowolnego miejsca na świecie. Z kolei chęć dzielenia się doświadczeniami prowadzi do tego, że gracz stara się pokonać barierę językową, staje się poliglotą i szybciej nawiązuje kontakt z ludźmi.

Gry online to świetna okazja do wyjścia poza „lokalną bańkę”. Cybersportowcy wchodzą w dorosłość szybciej i bez większych problemów.

 

Zwiększenie poczucia własnej wartości

Każda gra kończy się zwycięstwem lub porażką. Ta pierwsza przynosi radość, satysfakcję, a także podnosi samoocenę cybersportowca. Zachęcając dziecko do hobby, jakim są gry online i pozwalając mu na udział w różnych turniejach, rodzice mogą być pewni, że ich pociecha wyrośnie na odważnego i pewnego siebie człowieka.

Na piętach wzorców

Świat cybersportu ma już całkiem imponującą historię. Ma już ludzi, których kariery i wartości mogą stać się punktem odniesienia dla młodych ludzi, którzy dopiero zapoznają się z grami online. Jednocześnie wielu z nich udowodniło, że uczestnictwo w takim sporcie ma pozytywny wpływ na życie.

Artykuł Sponsorowany