Redakcja

Cieszymy się, że możemy tworzyć dla was artykuły. Zapraszamy do lektury.

Czysty retinol gdzie kupić

Posted by

czysty retinol gdzie kupic

Retinol, czyli witamina A, stanowi jeden z najbardziej przebadanych składników kosmetyków przeciwstarzeniowych. Co więcej, czysty retinol stanowi bardzo dobrą opcję do leczenia wszelkiego rodzaju przebarwień skórnych, jak również innych przypadłości dermatologicznych. Czy retinol można kupić w aptece? Jakie są właściwości tego składnika?

Retinol – kiedy warto kupić?

Retinol zaliczany jest do retinoidów, czyli pochodnych witaminy A. W kosmetyce substancja ta stosowana jest od wielu lat, ponieważ zapewnia wielokierunkowe działanie pielęgnacyjne.

Jest to związek lipofilowy, czyli dobrze rozpuszczalny w tłuszczach, dzięki czemu łatwo przenika w głąb skóry, zapewniając jej nawilżenie i przyspieszając jej odnowę.

Czysty retinol bardzo często wykorzystywany jest jako główny składnik aktywny kremów przeciwzmarszczkowych, choć nie bez znaczenia jest także jego działanie antytrądzikowe.

Ze względu na wielokierunkowe działanie retinol stosowany jest przede wszystkim przy:

  • pielęgnacji przeciwzmarszczkowej;
  • leczeniu trądziku;
  • zmniejszaniu widoczności przebarwień.

Mimo dużej popularności retinolu, decydując się na jego czystą postać, należy dokładnie stosować się do zaleceń pielęgnacyjnych. Retinol ma dość silne działanie, dlatego skóra musi się do niego przyzwyczaić, trzeba więc liczyć się z tym, że na początku mogą pojawić się zaczerwienienia i podrażnienia, spowodowane tą substancją.

gdzie kupic retinol

Retinol – gdzie kupić stacjonarnie?

Mimo wszystko witamina A wykazuje bardzo korzystne działanie na skórę, dlatego wiele osób zastanawia się, gdzie można kupić czysty retinol.

Ze względu na dużą popularność, kremy z retinolem kupić można nie tylko w drogeriach, ale także w większych marketach, posiadających kosmetyki w swojej standardowej ofercie. Czy retinol można kupić w aptece?

  • Rossmann
  • Douglas
  • Apteki

Owszem, istnieją nawet specjalne leki z czystym retinolem, zapisywane przez dermatologów pacjentom, walczącym z trądzikiem. Czysty retinol stosowany jest także w kremach na trądzik bez recepty, jak również w kremach odmładzających.

Czytaj również  Przeterminowane piwo – Czy można pić?

Retinol – gdzie kupić przez internet?

W sieci znajdziemy wiele drogerii i sklepów kosmetycznych, w których zarówno czysty retinol, jak i produkty pielęgnacyjne z retinolem, stanową element stałego asortymentu.

Ze względu na dużą popularność tego składnika, nie ma problemu ze znalezieniem odpowiedniego kosmetyku w wyszukiwarce Ceneo czy na portalu Allegro. Oczywiście decydując się na zakup czystego retinolu, najlepiej stawiać na produkty sprawdzonych producentów i kupować w sklepach, cieszących się dobrą opinią.

  • Ceneo
  • Allegro

Retinol to pochodna witaminy A, która silnie działa na skórę. Substancja jest szeroko wykorzystywana w kosmetyce, przede wszystkim w preparatach przeciwstarzeniowych, ale również w kuracji przeciwtrądzikowej.

Gdzie można kupić czysty retinol? O taki produkt najlepiej pytać w aptekach, zarówno tych stacjonarnych, jak i internetowych, choć z pewnością ciekawe oferty znajdziemy też w popularnych drogeriach. Ważne, aby pamiętać, że retinol należy stosować zgodnie z zaleceniami producenta, bądź dermatologa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *