Dom i ogród

Czysta nafta gdzie kupić

Ostatnia aktualizacja 13 czerwca 2023 przez Redakcja

Czysta nafta to nic innego, jak ciekła frakcja ropy naftowej, która wrze w temperaturze od 170 do 2500 stopni Celsjusza. Jest mieszaniną węglowodorów i ma dość charakterystyczny zapach. Wykorzystuje się ją do celów kosmetycznych oraz jako paliwo i rozpuszczalnik. W zależności od zastosowania można ją kupić w marketach wielobranżowych, natomiast do celów kosmetycznych w aptekach, drogeriach. Jeżeli natomiast potrzebna jest nafta do piecyka, należy udać się po nią na stację paliw.

Czysta nafta do picia jest pomocna w walce z pasożytami. Produkt ma podobne działanie do oleju z czarnuszki, pestek dyni oraz soku z kiszonych ogórków. Mając czystą naftę w domu można bez problemu zwalczyć owsiki, glisty raz inne pasożyty, które utrudniają codzienne funkcjonowanie. Sprawdźmy gdzie kupić czystą naftę.

Czysta nafta  dlaczego warto kupić?

Zdecydowanie warto kupić czystą naftę, ponieważ powstaje w drodze wielokrotnej destylacji ropy naftowej. Ten proces trwa dość długo, ale w jego wyniku powstaje płynna substancja, którą może spożywać człowiek.

Smak nie jest przyjemny, lecz dla zdrowia własnego układu pokarmowego i trawiennego warto pozbyć się uprzedzeń. Osoby, które piją naftę są zgodne co do wysokiej skuteczności płynu, już po kilku dniach stosowania. Poza pomocą w zwalczaniu dolegliwości układu pokarmowego, działa wspomagająco na pamięć i koncentrację.

Dodatkowymi właściwościami nafty do picia jest wsparcie w leczeniu zapalenia spojówek i nawilża śluzówki nosa, gardła i krtani. Osoby, które mimo szczerych chęci nie podjęły się wypicia nafty, mogą zastosować ją zewnętrznie. Zadziała w ten sposób na problemy skórne.

czysta nafta gdzie kupic

Czysta nafta – gdzie kupić stacjonarnie?

Czystą naftę stosuje się również jako opał, można kupić ją stacjonarnie, na przykład w Castoramie, czy OBI. Kiedyś kojarzyła się głównie z lampkami dającymi dość słabe światło, tworzące jednocześnie fajny i miły klimat.

Czytaj również  Kiedy właściciel nieruchomości potrzebuje świadectwa charakterystyki energetycznej?

Czysta nafta do celów oświetleniowych:

 • Obi
 • Castorama
 • Sklepy chemiczne
 • Stacje benzynowe

Czysta nafta do picia lub zabiegów kosmetycznych:

 • Apteki
 • Salony kosmetyczne

W dzisiejszych czasach nafta znajduje zastosowanie w przemyśle i ogrzewaniu domów, częściej właściwie jako środek dogrzewający konkretne pomieszczenia. Właściwie czysta nafta jest o wiele tańsza w produkcji od benzyny i oleju napędowego.

Wytwarza się ją jako paliwo lotnicze do rakiet i samolotów odrzutowych. Nadaje się również do silników samochodowych o zapłonie iskrowym i samoczynnym.

Czysta nafta – gdzie kupić przez Internet?

W dzisiejszych czasach niemal wszystko można kupić przez Internet, dotyczy to również czystej nafty. Jest ona dostępna między innymi na stronie Allegro.pl, zarówno w postaci do picia, jak i do celów kosmetycznych. Mimo dość nieprzyjemnego zapachu i smaku, ma właściwości prozdrowotne.

 • Ceneo
 • Allegro
 • erli.pl

Głównie jeśli chodzi o układ pokarmowy i trawienny. Czystej nafty do celów grzewczych należy natomiast szukać na stronach marketów, takich jak Castorama, czy OBI. Dla celów kosmetycznych, na przykład zadbania o kondycję włosów po wielu zabiegach fryzjerskich, czystej nafty należy szukać na stronach internetowych z kosmetykami, ewentualnie w aptekach online. Podobnie jest w przypadku płynu stosowanego do picia. Jeśli interesuje Cię temat paliwa do lamp naftowych sprawdź ten artykuł https://uwagabudowa.pl/jakie-paliwo-do-lampy-naftowej/ polecamy również gdzie kupić olej opałowy.

Jeden komentarz do “Czysta nafta gdzie kupić

 • Jestem ciężko chora i nie mam pewności czy nafta czysta z Obi i innych będzie dla mnie bezpieczna. Mialam resztkę nafty ze sklepu, który zlikwodowano we Wrzeszczu, było to pewne miejsce i dobra nafta. Mam owrzodzenie nosa wewnątrz jako dodatek wszystkich chorób, może być to rak zlośliwy i dołożyłam wacik nasączony naftą i nie do wiary, lepiej się czuję, cała nieczystosć wyszła, no ale nie mam nafty aby to powtorzyć. Może ktoś coś wie w sprawie tego zlikwidowanego sklepu?

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *