Czym można się interesować?

Estimated read time 4 min czytania

Posiadanie zainteresowań sprawia, że życie jest ciekawsze. Większość osób zupełnie przypadkowo odkrywa rzeczy, którymi się interesuje. Zainteresowania pozostają na lata albo przemijają po czasie. Niezależnie od tego jak długo czymś się interesujesz, warto, bo wspomnienia zostaną w z Tobą do końca życia. Czym można się interesować? Jak się okazuje jest wiele ciekawych hobby, od mniej spotykanych po sztampowe. Sprawdźmy zatem czym można się interesować i co można wpisać w CV jako zainteresowania.

Czym warto się interesować?

Zacznijmy od powiedzenia sobie tego czym warto się interesować. Teoretycznie każdy typ hobby w pewien sposób nas rozwija, ale niektóre z nich są bardziej rozwojowe od innych.

Zawsze zachęcamy do samorozwoju, który kompleksowo polega na rozwoju duchowym i fizycznym. Naturalnie można skupić się wyłącznie na rozwoju umiejętności, ale warto również w wachlarzu swoich zainteresowań mieć jakieś mniej lub bardziej wymagające sporty.

Wśród wartościowych zainteresowań należy wymienić:

 1. Naukę języków obcych,
 2. Gotowanie,
 3. Elektronikę,
 4. Rysowanie,
 5. Grafikę,
 6. Programowanie,
 7. Podróżowanie,
 8. Blogowanie/Nagrywanie filmów,
 9. Pisanie,
 10. Projektowanie,
 11. Rozwiązywanie Quizów/Krzyżówek,
 12. Rekonstrukcje historyczne,
 13. Survival,

Wszystkie z wymienionych zainteresowań pozwalają się nam rozwijać. Dzięki nauce języków będziemy mogli swobodnie podróżować i zyskamy dostęp do treści, które były nam obce np. filmów w języku hiszpańskim, które nigdy nie były tłumaczone.

Wiele z przedstawionych zainteresowań może pomóc w życiu zawodowym, a jak wiadomo nie ma nic lepszego niż pracować w pracy, którą się lubi.

Zachęcamy Cię do próbowania różnych rzeczy, prędzej czy później wybierzesz kilka zainteresowań, które będziesz pielęgnować. Pamiętaj, że nie wszystkie zainteresowania muszą być „przydatne” pozwól się wchłonąć w świat gier planszowych, komiksów czy dziergania.

Czym może się interesować dziewczyna?

Choć mam równouprawnienie to naturalnie rzeczy, którymi się interesujemy wynikają ze środowiska w jakim funkcjonujemy i naszej płci. Choć znalezienie kobiety zainteresowanej motoryzacją jest dzisiaj dużo prostsze niż kiedyś, to wciąż dziedzina mocno zdominowana przez mężczyzn. Z drugiej strony moda w ujęciu bardziej profesjonalnym to domena kobiet.

 1. Filcowanie,
 2. Florystyka,
 3. Kaligrafia,
 4. Cosplay,
 5. Astrologia,
 6. Taniec,
 7. Psychologia,
 8. Pole dancing,
 9. Charakteryzacja,
 10. Jazda konna,
 11. Gimnastyka,
 12. Rękodzieło.
 13. Origami,
 14. Szycie,
 15. Odnawianie starych rzeczy,
 16. Gry miejskie,
 17. Genealogia,
 18. Wikliniarstwo,
 19. Rzeźbienie,
 20. Rozwój osobisty,
Czytaj również  Gdzie kupić termometr rtęciowy

Naturalnie również typowo męskie zainteresowania mogą zainteresować wiele dziewczyn, więc zachęcamy do zapoznania się z kolejną listą.

Czym może się interesować chłopak?

Zainteresowania wśród płci męskiej często pokrywają się z kobiecymi, choć np. modelarstwo jest raczej kojarzone z męskim hobby. Choć cosplay, to w głównej mierze domena kobiet to już czytelnikami mang czy odbiorcami anime w głównej mierze są faceci. Jak widać, zainteresowania się przenikają i jest między nimi bardzo cienka granica.

 1. Modelarstwo
 2. Polityka
 3. Inwestycje
 4. Wspinaczka,
 5. Warzenie piwa,
 6. Gry planszowe,
 7. Gry komputerowe,
 8. Gra na instrumencie,
 9. Zbieranie autografów,
 10. Wędkarstwo,
 11. Hodowla pająków,
 12. Kręgle/Bilard/Rzutki/,
 13. Tworzenie muzyki,
 14. Puzzle,
 15. Gra w szachy,
 16. Astronomia,
 17. Paintball,
 18. Poszukiwanie metali z wykrywaczem,
 19. Manga/Anime,
 20. Treningi siłowe.

Żadne z przedstawionych zainteresowań nie jest zarezerwowane dla panów, zdecydowanie kobiety odnajdą się w wielu z nich. Polecamy połączyć zainteresowania ściśle związane z rozwojem oraz te czysto rozrywkowe jak np. granie w gry planszowe czy układanie puzzli.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci znaleźć to czym można się interesować. Jest wiele potencjalnych tematów, które mogą sprawdzić się jako hobby, sprawdź i wybierz zajęcie, które Ci się spodoba.

Sprawdź również

A to znasz?

+ Nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj swój