Redakcja

Cieszymy się, że możemy tworzyć dla was artykuły. Zapraszamy do lektury.

Czy w ciąży można grać w kręgle?

Posted by

kręgle w ciąży

Kręgle nie wydają się sportem ekstremalnym, ani zbyt męczącym, jednak istnieje pewna grupa kobiet, która powinna uważać na granie w kręgle. Chodzi oczywiście o Panie w ciąży, kiedy to ciało kobiety przechodzi wiele zmian. Zaznaczmy na samym wstępie, że kręgle w ciąży nie są wykluczone, wszystko zależy od tego czy ciąży nic nie zagraża a Twój lekarz nie widzi przeciwwskazań do wykonywania aktywności fizycznej. Przyjrzyjmy się temu problemowi nieco głębiej i sprawdźmy czy w ciąży można grać w kręgle.

Kręgle w ciąży

Dlaczego w ogóle ten temat wymaga rozważenia? Wszystko za sprawą konieczności podnoszenia kul, które zazwyczaj ważą około 5kg. Kula obciąża ręce, dolną cześć pleców, a jej rzucenie wymaga przybrania specyficznej postawy. Podczas ciąży stawy i więzadła rozluźniają się a dodatkowo Twój środek ciężkości zmienia położenie. Jeżeli czujesz się dobrze i lekarz nie widzi przeciwwskazań to wybierając się na kręgle weź kilka porad pod uwagę.

  1. Wybierz najlżejszą kulę – na większości kręgielni, kule posiadają różne rozmiar i wagę, wybieraj tylko te najlżejsze, sprawdź kręgle typu duckpin.
  2. Uważaj na linię – chodzi o linię wyznaczającą początek toru, jest ona nasmarowana specjalnym olejem co powoduje, że jest to bardzo śliskie miejsce i łatwo się przewrócić.
  3. Podnoś kulę nogami – staraj się wykonywać ruch z nóg zamiast z pleców.
  4. Załóż płaskie buty – najlepiej z podeszwą antypoślizgową.
  5. Jeżeli źle się czujesz przestań.

Jeżeli przed zajściem w ciąże aktywnie uprawiałaś sport, to zapewne twój organizm lepiej będzie znosił tego typu  rozrywkę, chociaż oczywiście nie ma pełnej pewności. Lekkie ćwiczenia są nawet zalecane podczas ciąży. Pamiętaj, że ciąża nie oznacza inwalidztwa! Gra w kręgle podczas ciąży jest bezpieczna, jeżeli stosujesz się do zasad bezpieczeństwa i jesteś osobą zdrową.

Czytaj również  Przymoczki z Rivanolu

Pamiętaj, że niezależnie od tego artykułu zawsze najlepszym rozwiązaniem jest skonsultowanie się ze swoim lekarzem. Artykuł nie stanowi porady medycznej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *