Zdrowie

Czy w aptece można kupić nakładki na zęby?

Ostatnia aktualizacja 2 sierpnia 2022 przez Redakcja

Dzięki nakładkom na zęby możemy uzyskać śnieżnobiały uśmiech, poprawić zgryz, a nawet uzupełnić ubytki w uzębieniu. Czym są nakładki na zęby i czy można kupić je w aptece?

Czym są nakładki na zęby?

Zadaniem nakładek na zęby jest poprawa estetyki jamy ustnej. Produkty te wspomagają także zdrowie zębów, gdyż mogą służyć do uzupełnienia ubytków oraz poprawy zgryzu poprzez wyprostowanie zębów. Stanowią ciekawą alternatywę dla aparatów na zęby. Niektóre osoby wybierają je także w celu wybielenia uśmiechu.

Nakładki na zęby zaliczane są do rozwiązań stomatologii oraz medycyny estetycznej, a także ortodoncji. Z założenia powinny być wykonywane indywidualnie w gabinetach na podstawie zdjęć RTG oraz odcisków. Można jednak znaleźć także gotowe nakładki w aptekach stacjonarnych oraz internetowych.

Dlaczego warto kupić nakładki na zęby?

Istnieje kilka rodzajów nakładek na zęby, między innymi:

  • porcelanowe nakładki na zęby – pozwalają wyrównać koloryt, zamaskować zbyt szerokie przerwy między zębami, a także wyrównać uzębienie;
  • nakładki, imitujące uzębienie – są to estetyczne tymczasowe nakładki, które tworzą imitację prawdziwego uzębienia. Są to aparaty przypominające protezy, jednak nie tak funkcjonalne. Ich funkcja jest głównie reprezentatywna. W takich nakładkach nie można spożywać posiłków;
  • nakładki wybielające – są to specjalne szyny, tworzone na podstawie odcisku, pobieranego w gabinecie stomatologicznym;
  • nakładki prostujące zęby – stanowią ciekawą alternatywę dla aparatów ortodontycznych. Ich zadaniem jest wyrównywanie uzębienia i poprawa uśmiechu;
  • nakładki relaksacyjne – dla osób cierpiących na bruksizm. Mają zapobiegać zgrzytaniu zębów.
Czytaj również  Nasiona konopi – czy można je wykorzystać do celów leczniczych

Dobór odpowiedniej nakładki na zęby może pomóc nam w poprawie kondycji zębów lub też w czasowym uzyskaniu pięknego, równego i białego uśmiechu. Gdzie można kupić nakładki na zęby?

Czy w aptece można kupić nakładki na zęby?

Wiele aptek stacjonarnych oraz internetowych oferuje zakup nakładek do zębów. Przed zakupem danego rodzaju warto zapoznać się z opinią na temat producenta. Nie wszystkie apteki w swoim asortymencie będą miały takie nakładki, jednak warto zapytać, ponieważ często można je w takich miejscach spotkać.

Czasem pracownicy aptek oferują również zamówienie produktów i odbiór następnego dnia.

Gdzie kupić nakładki na zęby przez internet?

Chcąc kupić nakładki na zęby online, najlepiej skorzystać z oferty apteki internetowej. W sieci znaleźć można sporo ofert na popularnych portalach aukcyjnych, jednak decydując się na zakup tego typu, warto sprawdzić opinie o sprzedawcy.

Dokonując zakupu nakładek na zęby w sieci, trzeba liczyć się również z ewentualnymi kosztami dostawy. Zaleca się również, aby przed dokonaniem transakcji sprawdzić sposób dostawy. Wybór rzetelnego kuriera jest bardzo ważny, jeżeli chcemy, aby towar dotarł do nas nieuszkodzony.

Ile kosztują nakładki na zęby?

Koszt nakładek na zęby zależy w dużej mierze od wybranego rodzaju oraz producenta. Niektóre proste produkty, mające stanowić zaledwie imitację uśmiechu, znajdziemy już za kilkadziesiąt złotych.

Bardziej zaawansowane nakładki, których zadaniem jest faktyczne wsparcie kondycji uzębienia, są droższe i mogą kosztować od kilkuset nawet do kilku tysięcy złotych. Wśród tych najdroższych znajdują się jednak głównie nakładki wykonywane indywidualnie w gabinecie dentystycznym.

Nakładki na zęby mogą mieć różne przeznaczenie. Czy w aptece można kupić nakładki na zęby? Tak, warto jednak dokładnie sprawdzić opinię o producencie danego produktu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *