Redakcja

Cieszymy się, że możemy tworzyć dla was artykuły. Zapraszamy do lektury.

Czy UPS pracuje w soboty

Posted by

czy ups pracuje w sobote

Czy UPS pracuje w soboty? Jak się okazuje tak, ta firma ma w swojej ofercie dostarczanie paczek również w weekend. Kurier UPS dostarczy paczkę w sobotę w trybie standardowym albo ekspresowym. Doręczenie paczek w soboty najczęściej wiąże się z dodatkowymi kosztami, jak to działa w przypadku tego światowego giganta? W tym artykule dokładnie tłumaczymy, jak wygląda doręczenie paczek w sobotę przez UPS i czy warto skorzystać z tej oferty.

Czy UPS pracuje w soboty?

Ciągła rywalizacja firm kurierskich wymusza na nich dostosowywanie oferty pod klienta. Jednym z problemów, który UPS stara się rozwiązać jest doręczanie paczek w sobotę.

Opcja dostarczanie paczek w sobotę dostępna jest dla następujących krajów:

  • Belgia
  • Francja
  • Polska
  • Niemcy
  • Włochy
  • Holandia
  • Hiszpania
  • Wielka Brytania

Co istotne UPS jest bardzo prokonsumencki w swoim podejściu i oferuje dostarczanie paczek w soboty w takiej samej cenie jak w dni robocze o ile paczka zostanie wysłana do UPS Access Point.

  • Tak, UPS pracuje w soboty.

Czym są punkty UPS Access Point? Najczęściej mówimy tu o lokalnych sklepach, kioskach czy kawiarniach, które działają również w soboty, często do późnych godziny. Jeśli nie wiesz, gdzie znajduje się taki punkt w Twojej okolicy, możesz skorzystać z poniższej wyszukiwarki:

Naturalnie możesz zdecydować się również na dostawę pod wskazany adres, ale wtedy licz się z dodatkową opłatą. Koszt dostawy uzależniony jest od strefy i taryfy.

Jeśli jesteś osobą wysyłającą paczkę, pamiętaj, że musi na niej znaleźć się naklejka „Dostawa w sobotę”.

UPS – wysyłka ekspresowa w sobotę

W UPS mamy dwie opcje doręczenie paczek w soboty. Drugą z nich jest wysyłka ekspresowa, która polega na dostarczeniu paczki do 12:00 w sobotę. W przypadku przesyłek krajowych dopłata za dostarczenie ekspresowej przesyłki w sobotę wynosi około 17 zł (ceny zmieniają się). Przesyłki zagraniczne są płatne dodatkowo.

Czytaj również  Wołowina na steki gdzie kupić

Czy kurier UPS pracuje w weekendy i święta?

Nie. Niedziela i święta są dniami wolnymi od pracy, jedyną opcją na otrzymanie paczki w weekend jest skorzystanie z dostawy w sobotę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *