Rozrywka

Czy Slender Man istnieje i jak wygląda?

Ostatnia aktualizacja 22 maja 2023 przez Redakcja

Niewiele potrzeba do tego by legenda stworzona na potrzeby konkursu stała się dla wielu dzieci rzeczywistością. Tak był z Slender Manem, który choć jest postacią wymyśloną stał się inspiracją do brutalnych ataków. To tylko pokazuje, jak wielką moc ma kino i internet. W tym artykule chcemy raz na zawsze odpowiedzieć czy Slender Man istnieje a dodatkowo przedstawimy jego opis.

Jak wygląda SlenderMan?

slenderman wyglad

Już w samej nazwie Slender Man mamy pewne wskazówki co do wyglądu postaci. W dosłownym tłumaczeniu jest to „Szczupły Człowiek”, nazwa niezbyt wzbudzająca ciarki na plecach.

Choć w internecie można znaleźć różne opisy wyglądu Slender Mana to niektóre cechy są powtarzalne.

  • Szczupły,
  • Wysoki na 2-3 metry,
  • Ubrany w garnitur i białą koszulę z krawatem,
  • Posiadający gładką skórę,
  • Zamiast twarzy sama skóra,
  • Nieludzko długie kończyny, które mogą być rozciągane.

W niektórych przedstawieniach Slender Man zyskuje twarz oraz macki wyrastające z jego pleców.

Slender Man ma być odpowiedzialny za porywanie dzieci i ich mordowanie.

Czy Slender Man istnieje?

slender man

Dlaczego opisy Slender Mana choć w wielu aspektach zbieżne to potrafią się różnić od siebie? Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta i warto ją zapamiętać.

Slender Man to postać w 100% fikcyjna, nigdy nie istniała i nie istnieje obecnie.

Nawet jeśli takie zapewnienia do Ciebie nie trafiają to wiemy dokładnie, kiedy i jak powstał Slender Man.

Jak powstał Slenderman?

Slender Man jest postacią stworzoną na potrzeby konkursu odbywającego się na forum internetowym Something Awful. Zadaniem osób biorących udział w konkursie było stworzenie paranormalnego obrazu na bazie zdjęć dostępnych w internecie.

Czytaj również  Czy megalodon istnieje i jak wygląda?

Za stworzenie postaci Slender Man odpowiada Eric Knudsen działający pod pseudonimem Victor Surge.

Postać Slender Man narodziła się 10.06.2009 roku, gdy po raz pierwszy zostały opublikowane 2 zdjęcia przedstawiające ową nadnaturalną postać. Początkowo postać nie miała żadnej nazwy, ale Victor chciał zwiększyć swoje szanse na wygraną i do każdej z fotografii dodał cytat oraz nadał jej imię Slender Man.

Patrz na Slender Man jak na Boogeymana, który również jest legendą, ale powstała przed dobą internetu.

Popularność Slender Man

Internet kocha mroczne opowieści a niektóre z nich jak Klaun z Koszalina stają się na tyle dużym viralem, że niektóre osoby zaczynają wierzyć w niestworzone historie.

Forum, na którym zostało pierwszy raz wrzucone zdjęcie Slender Man nie jest na tyle popularne, aby mogło roznieść legendę po internecie. Jednak 4chan ma taką moc i to za sprawą tego forum Slender Man trafił do pop kultury.

Z jednej strony fakty, że Slender Man powstał w internecie jest dla niego dobry, gdyż pozwolił zyskać tej postaci rozpoznawalność, z drugiej zaś pozwolił na weryfikację informacji o samej postaci.

Po wzroście popularności w internecie jasnym stało się, że Slender Man trafi do filmów i gier. Choć pik popularności tej fikcyjnej postaci jest dawno za nami wciąż istnieją osoby, które uważają, że widziały Slender Man w rzeczywistości.

Jednak do takich spotkań nie mogło dojść, a historie są zmyślone w celu przyciągnięcia uwagi.

Slender Man zabijał naprawdę?

inspirowaly sie slendermanem

Niestety niektóre dzieci są bardzo podatne na niewłaściwe informacje, które do nich docierają. W roku 2014 w Waukesha w stanie Wisconsin doszło do próby morderstwa.

Dwie 12 letnie dziewczyny zaprowadziły swoją przyjaciółkę do lasu i dźgnęły ją 19 razy nożem. Składając wyjaśnienia policji przyznały się, ze chciały zaspokoić Slender Mana przez co miały ocalić swoją rodzinę przed skrzywdzeniem.

Czytaj również  Houston mamy problem -Skąd się wziął i co znaczy ten cytat?

Na całe szczęście Payton Leutner przeżyła całe zajście i dzisiaj wiedzie szczęśliwe życie.

Inspiracji działaniami Slender Man było więcej i zawsze dotyczyły nastolatków do 14 roku życia. Wśród tego typu historii wymienia się głównie dźgnięcia nożem, ale zdarzył się również przypadek podpalenia domu.

Czy Slenderman żyje w Polsce?

Wbrew pozorom pytanie z powyższego nagłówka przejawia się na tyle często, że i na nie warto odpowiedzieć. Czy Slenderman żyje w Polsce? Oczywiście nie, gdyż jest postacią fikcyjną wymośloną na potrzeby konkursu.

Jeśli Twoi znajomi mówią Ci, że widzieli w jednym z polskich lasów Slender Mana to zmyślają by Cię nastraszyć albo zyskać na zainteresowaniu.

O ile historia o Wielkiej Stopie czy innych dziwach sięga wielu lat przed wynalezieniem komputera i ciężko zweryfikować kto stoi za powstaniem legendy, tak Slender Man jest na pewno postacią fikcyjną.

Niestety niektóre artykuły w internecie starają się podbić popularność swoich artykułów sugerując, że Slender Mana istnieje co jest totalną bzdurą.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci się dowiedzieć czy Slender Mana istnieje oraz jak wygląda.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *